Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz 'is zeker' dat Duitsland recessie ontloopt

Scholz 'is zeker' dat Duitsland recessie ontloopt

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz "is er zeker van" dat Duitsland niet in een recessie zal belanden dit jaar. Duitsland komt namelijk beter door de winter heen dan verwacht, waardoor er waarschijnlijk geen gastekorten zullen ontstaan, aldus Scholz die ook aangeeft dat het hebben van verscheidene gasleveranciers heeft geholpen om de economie gaande te houden.

Tot afgelopen jaar was Duitsland voor ruim de helft van zijn gasleveringen afhankelijk van Rusland. Daar heeft het land van geleerd, zegt Scholz. "We moeten onze leveringsketens diversificeren. We kunnen niet meer afhankelijk worden van één land." Met nieuwe terminals waar vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit onder meer de Verenigde Staten en Qatar kan worden ingevoerd heeft Duitsland daarvoor al stappen gezet.

Twee van die terminals zijn al geopend, een derde opent deze week. In totaal heeft Duitsland vijf lng-terminals gepland. "We zullen capaciteit opbouwen om zoveel gas te kunnen invoeren als we voor de oorlog hadden", aldus Scholz.

Leopard-tanks

Dat zal nodig zijn om de Duitse economie, die voor een groot deel leunt op de industrie, draaiende te houden. In het vierde kwartaal stagneerde de productie vermoedelijk, wat een beter resultaat is dan de eerder verwachte krimp. "Ik weet zeker dat we opnieuw door zo'n situatie heenkomen", zei Scholz die verwees naar eerdere economische schokken door de Russische inval in Oekraïne. "Dat komt omdat we steeds meer gasinvoercapaciteit krijgen."

In die oorlog zegt Scholz Oekraïne "te steunen zolang als dat nodig is, met alle middelen die we kunnen gebruiken". De Duitse bondskanselier staat onder druk om de levering van Leopard-tanks toe te staan. Scholz heeft tot nu toe zijn acties zorgvuldig overlegd met de Verenigde Staten en zal dat ook blijven doen. "We zullen nooit alleen gaan, want dat is heel belangrijk in een moeilijke situatie als deze."

Hoewel de bondgenoten aan weerszijden van de Atlantische Oceaan goed samenwerken met sancties tegen Rusland en wapenleveranties aan Oekraïne, zijn er ook meningsverschillen. De VS stimuleren met subsidies voor duurzame in de VS gemaakte producten, de Amerikaanse industrie. Maar Europa ziet dat als een inperking van de vrijhandel. Toch zal een handelsoorlog er niet komen, denkt Scholz. "We werken heel hard om dat te voorkomen."

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

13 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

13 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

14 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

14 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

15 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

15 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

18 uur geleden