Scholz: Intel houdt vast aan bouw Duitse fabriek ondanks uitstel
ASTANA (ANP/RTR) - Intel houdt, ondanks het uitstel, vast aan het plan om een fabriek in Duitsland te bouwen, zei de Duitse bondskanselier Olaf Scholz dinsdag. De Amerikaanse chipfabrikant heeft aangekondigd de bouw van fabrieken in Duitsland en Polen zo'n twee jaar uit te stellen in afwachting van wat de markt gaat doen.
"Het besluit om het project in Duitsland twee jaar uit te stellen, gaat gepaard met de intentie om er wel aan vast te houden", zei Scholz dinsdag in Astana. "Het is belangrijk voor ons dat we in deze zeer veranderlijke halfgeleiderindustrie de kans grijpen om ervoor te zorgen dat de al aanzienlijke capaciteit in Duitsland desondanks verder wordt uitgebreid", voegde hij eraan toe.
Robert Habeck, de Duitse minister van Economische Zaken, zei dinsdag dat het een "puur zakelijke beslissing is die te maken heeft met bedrijfsbeleid". De investeringen bij de Duitse stad Maagdenburg en ook in het Poolse Wroclaw waren bedoeld om de productiecapaciteit van Intel, de marktleider op het gebied van chips voor computers en servers, te vergroten.
De fabriek in Maagdenburg, ten zuidwesten van Berlijn, moest ongeveer 30 miljard euro kosten en 3000 banen creƫren. De Duitse regering beloofde vorig jaar zo'n 10 miljard euro aan subsidies voor het project. De regering van Scholz hoopte met een chipfabriek in eigen land minder afhankelijk te worden van onderdelen uit bijvoorbeeld China.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.
3 uur geleden