Scholz: Intel houdt vast aan bouw Duitse fabriek ondanks uitstel
ASTANA (ANP/RTR) - Intel houdt, ondanks het uitstel, vast aan het plan om een fabriek in Duitsland te bouwen, zei de Duitse bondskanselier Olaf Scholz dinsdag. De Amerikaanse chipfabrikant heeft aangekondigd de bouw van fabrieken in Duitsland en Polen zo'n twee jaar uit te stellen in afwachting van wat de markt gaat doen.
"Het besluit om het project in Duitsland twee jaar uit te stellen, gaat gepaard met de intentie om er wel aan vast te houden", zei Scholz dinsdag in Astana. "Het is belangrijk voor ons dat we in deze zeer veranderlijke halfgeleiderindustrie de kans grijpen om ervoor te zorgen dat de al aanzienlijke capaciteit in Duitsland desondanks verder wordt uitgebreid", voegde hij eraan toe.
Robert Habeck, de Duitse minister van Economische Zaken, zei dinsdag dat het een "puur zakelijke beslissing is die te maken heeft met bedrijfsbeleid". De investeringen bij de Duitse stad Maagdenburg en ook in het Poolse Wroclaw waren bedoeld om de productiecapaciteit van Intel, de marktleider op het gebied van chips voor computers en servers, te vergroten.
De fabriek in Maagdenburg, ten zuidwesten van Berlijn, moest ongeveer 30 miljard euro kosten en 3000 banen creëren. De Duitse regering beloofde vorig jaar zo'n 10 miljard euro aan subsidies voor het project. De regering van Scholz hoopte met een chipfabriek in eigen land minder afhankelijk te worden van onderdelen uit bijvoorbeeld China.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram lijken te kampen met een storing. Op allestoringen.nl komen zondagochtend duizenden meldingen binnen van gebruikers die moeite hebben met inloggen op de platformen, beide onderdeel van Meta Platforms. Ook vanuit het buitenland worden veel meldingen gedaan.
30 minuten geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese startup Moonshot AI, die vrijdag zijn nieuwe AI-model Kimi K3 lanceerde, bereidt zich voor op een beursgang in Hongkong. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf dat aan investeerders heeft laten weten. Het bedrijf wil daarmee de kans aangrijpen om de kapitaalmarkten aan te boren, nadat Kimi K3 de opvattingen in de sector over de groeiende capaciteiten van China op zijn kop heeft gezet en techaandelen wereldwijd liet dalen.
50 minuten geledenGRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla wil de productie in zijn grote fabriek in het Duitse Grünheide bij Berlijn dit jaar opvoeren. Daarnaast wil de elektrische autofabrikant 3500 nieuwe medewerkers aannemen en moet de fabriek nieuwe markten gaan bedienen. Tesla ziet de vraag naar zijn elektrische auto's aantrekken en de winstcijfers verbeteren, meldt het bedrijf in het jaarverslag van de Duitse productieafdeling van het bedrijf.
2 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.
20 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
21 uur geledenKOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.
23 uur geleden