Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz houdt alle opties voor coronamaatregelen open

Scholz houdt alle opties voor coronamaatregelen open

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz houdt alle opties voor mogelijke coronamaatregelen open. In een interview met de krant Bild zegt Scholz dat er flexibiliteit nodig is om maatregelen tegen het virus te nemen.

"De pandemie heeft aangetoond dat er geen rode lijnen moeten zijn. We moeten altijd klaar zijn om iets opnieuw te beoordelen als de omstandigheden daarom vragen. En daarna moeten we snel en doortastend handelen", aldus Scholz.

De bondskanselier sloot een lockdown met kerst niet uit in gesprek met de krant. "Maar we hebben net strenge maatregelen genomen. We gaan nu elke dag kijken of deze maatregelen voldoende zijn."

Extra geld

De regering heeft onlangs extra geld vrijgemaakt om genoeg bedden op de intensive cares te hebben, zei Scholz. "En het verbod op vuurwerk tijdens de jaarwisseling is ingevoerd om ervoor te zorgen dat er niet nog meer mensen naar de spoedeisende hulp moeten.

In het gesprek ging Scholz ook nog in op een mogelijke verdeling in Duitsland tussen gevaccineerden en ongevaccineerden. "Ik wil het land samenhouden. Ik ben ook de bondskanselier van ongevaccineerden. We hebben het recht om het met elkaar oneens te zijn, dat betekent niet dat we verdeeld zijn."

Meer uit Gezond

RIVM verwacht weinig overlast door paasvuren vanwege wind

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) verwacht weinig overlast van paasvuren die dit weekend worden aangestoken. Grote delen van het land krijgen niet of beperkt te maken met slechte luchtkwaliteit. Alleen in gebieden met paasvuren, met name in het oosten en noorden, kan de luchtkwaliteit lokaal korte tijd slechter zijn.

3 dagen geleden
Patiënten krijgen nauwelijks informatie over kwaliteit van zorg

UTRECHT (ANP) - Patiënten hebben veel moeite om te vinden waar ze de beste zorg kunnen krijgen. Informatie over de kwaliteit van behandelingen is nauwelijks beschikbaar. Er zijn wel landelijke doelstellingen, maar die worden niet gehaald. Zorginstituut Nederland en belangenorganisatie Patiëntenfederatie Nederland concluderen dat na een gezamenlijk onderzoek.

4 dagen geleden
Studie: Groningers vaker angstig en somber door aardbevingen

GRONINGEN (ANP) - Inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen hebben aantoonbaar vaker last van angsten en depressieve klachten, stellen het UMCG en de Rijksuniversiteit Groningen. Onderzoekers hebben het verband tussen de aardbevingen door de gaswinning en de toename van mentale klachten naar eigen zeggen bewezen.

6 dagen geleden
Politiek Noord-Holland zet gezondheid centraal in provinciebeleid

HAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse politiek heeft gezondheid een centrale plek gegeven in het provinciale beleid. Een meerderheid van Provinciale Staten (48-4) stemde in met het voorgestelde beleidskader, waarin staat dat een gezonde leefomgeving "volwaardig moet worden meegewogen" bij alle keuzes die de provincie maakt. Alleen PVV en Forum voor Democratie stemden tegen.

6 dagen geleden
Boetes voor uitbuiting Indonesische verpleegkundigen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie legt boetes op van in totaal zo'n 700.000 euro aan een hogeschool in Noord-Brabant en twee zorginstellingen uit Flevoland en Drenthe. De organisaties zouden volgens de inspectie tientallen Indonesische verpleegkundigen onder valse voorwendselen naar Nederland hebben gehaald om hier te werken.

6 dagen geleden
Studie: kwaliteit van kraamzorg staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.

1 week geleden
Vrouwen vallen vaker en langer uit door stress

SON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.

1 week geleden