Scholz hekelt nieuwe raket Russen als verschrikkelijke escalatie
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft de inzet van een experimentele nieuwe Russische raket tegen Oekraïne een verschrikkelijke escalatie genoemd. De regeringsleider wilde er echter geen consequenties aan verbinden, zoals het alsnog leveren van Duitse langeafstandsraketten aan het belaagde Oekraïne.
Scholz hekelde het akkoord van de Russische president Vladimir Poetin voor de aanval, die de Oekraïense stad Dnipro trof. Hij vergeleek het met de inzet van Noord-Koreaanse soldaten die nu sterven voor Poetins "imperiale droom".
Scholz hield echter vol dat de weigering van zijn regering om Oekraïne te voorzien van langeafstandsraketten om Russisch grondgebied te raken, juist is. Hij zei dat het nodig was ervoor te zorgen dat het conflict in Oekraïne niet een regelrechte oorlog wordt tussen Rusland en de NAVO.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
58 minuten geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
5 uur geleden