
Scholz hekelt fascisme-uitspraak van Erdogan over Israël
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz kan zich niet vinden in kritiek van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan op Israël. Die verweet het land vorige week zich fascistisch te gedragen. Scholz zei in aanloop naar een bezoek van Erdogan aan Duitsland dergelijke aantijgingen "absurd" te vinden. Hij zei dat Israël een democratie is die zich houdt aan internationale wetgeving.
Erdogan wordt vrijdag verwacht in Berlijn. Hij ontmoet daar Scholz en president Frank-Walter Steinmeier. De Duitse regering zei maandag dat het wil vasthouden aan het geplande bezoek, ondanks de onenigheid over Israël. Een regeringswoordvoerder zei dat Turkije een belangrijke rol speelt in veel kwesties, maar erkende ook dat het eerste bezoek van Erdogan sinds 2020 als "uitdagend" wordt gezien.
De Turkse leider staat bekend als uitgesproken kritisch over Israël en de aanhoudende bombardementen in de Gazastrook. Hij zei vorige week dat de Israëliërs "land hebben ingepikt waar de Palestijnen al duizenden jaren woonden". Erdogan stelde toen ook dat de legitimiteit van Israël "ter discussie staat vanwege hun fascisme". Scholz zou van plan zijn de Duitse Israël-standpunten nog eens uit te leggen in het gesprek met de Turkse president.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een bevel ondertekend om de Nationale Garde naar Memphis te sturen. Trump zei dat de taskforce een "kopie" zou zijn van degene die hij in augustus naar de hoofdstad Washington DC stuurde.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van honderden raketten aan België goedgekeurd, meldt het Pentagon. De Belgen moeten 567,8 miljoen dollar (zo'n 480 miljoen euro) betalen voor de AIM-9X Sidewinders.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël heeft de Al-Ghafri-toren vernietigd, de hoogste woontoren van de Gazastrook, meldt Al Jazeera. De toren van twintig verdiepingen staat in het westen van Gaza-Stad, een gebied waar Israël de bevolking heeft opgeroepen om te vertrekken.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst SOP heeft een drone "geneutraliseerd" die boven gevoelige overheidsgebouwen zoals het presidentieel paleis vloog, meldt de Poolse premier Donald Tusk op X. Er zijn twee Belarussen gearresteerd vanwege de drone.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Washington Post-columnist Karen Attiah is ontslagen vanwege socialmediaberichten die ze schreef na de moord op Charlie Kirk, zo schrijft ze maandag zelf op platform Substack. Haar werkgever noemde berichten over politiek geweld die ze op Bluesky plaatste na de dood van Kirk "onacceptabel". Ze zou de veiligheid van haar collega's in gevaar brengen.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft gezegd zijn land koste wat kost te beschermen tegen wat hij "agressie" van de Verenigde Staten noemt.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Arabische en islamitische leiders die zijn verzameld voor een top in Qatar hebben alle landen opgeroepen om hun relatie met Israël te herzien. Volgens hen zouden landen "alle mogelijke juridische en effectieve maatregelen moeten nemen om te voorkomen dat Israël doorgaat met zijn acties tegen het Palestijnse volk", staat in de slotverklaring van de top.
4 uur geleden