Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz geïrriteerd over Zelenski's weigering bezoek Steinmeier

Scholz geïrriteerd over Zelenski's weigering bezoek Steinmeier

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz is naar eigen zeggen geërgerd over de weigering door de Oekraïense president Volodimir Zelenski diens Duitse ambtgenoot Frank-Walter Steinmeier te ontvangen. Zelenski weigerde Steinmeier uit te nodigen en zei dat Scholz beter zelf kan komen om te praten over veel meer wapenleveranties.

Steinmeier was van plan om diplomatieke steun aan Oekraïne te geven door mee te gaan met een reis van zijn ambtgenoten uit Polen, Estland, Letland en Litouwen naar Kiev. De staatshoofden Andrzej Duda (Polen), Alar Karis (Estland), Egils Levits (Letland) en Gitanas Nauseda (Litouwen) zijn woensdag in de Oekraïense hoofdstad aangekomen voor gesprekken met hun Oekraïense ambtgenoot. Steinmeier was niet welkom.

Scholz en tal van Duitse politici voelen zich geschoffeerd door de weigering. Steinmeier is een president met uitsluitend ceremoniële en geen serieuze politieke functies, maar is wel het staatshoofd van bijna 84 miljoen Duitsers in de grootste economie van Europa. Om historische en politieke redenen wil de Bondsrepubliek in beginsel niet betrokken raken bij oorlogen met bijvoorbeeld militair ingrijpen of grote wapenleveranties. Het geeft wel militaire hulp aan Oekraïne maar volgens Zelenski niet voldoende.

Meer uit Buitenland

Trump: Syrië wordt van terrorismelijst gehaald

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten Syrië van een lijst met landen te halen die terrorisme financieren, meldt persbureau Reuters op basis van een brief die Trump stuurde aan de Syrische president Ahmed al-Sharaa. Het Amerikaanse Congres heeft 45 dagen om het besluit te beoordelen voordat het definitief wordt.

26 minuten geleden
Rechter geeft miljoenenvergoeding vrij in Trump-Carroll-zaak

NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York heeft groen licht gegeven voor de uitbetaling van miljoenen aan schadevergoeding voor E. Jean Carroll. Daarmee ontvangt de columnist en schrijver nu omgerekend bijna 5,1 miljoen euro van president Donald Trump.

1 uur geleden
Doden door Israëlische aanval in zuiden van Libanon

NABATIEH (ANP) - Door een Israëlische droneaanval in het zuiden van Libanon zijn twee mannen omgekomen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens het persbureau vond de aanval plaats in de buurt van een ziekenhuis in de plaats Nabatieh al-Fawqa.

1 uur geleden
Macron: nieuwe top Oekraïne-bondgenoten toont zelfstandig Europa

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De coalitie van Oekraïne-bondgenoten die maandag weer bijeenkomt in Parijs, laat zien dat Europa ook los van de Verenigde Staten kan optreden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron na afloop van de NAVO-top in Ankara. Daar spraken de leiders van de NAVO-landen uit dat Europa taken van de VS gaat overnemen. Frankrijk en andere landen noemen de coalities Oekraïne en bijvoorbeeld de Straat van Hormuz al langer als vehikels voor een zelfstandiger Europa.

1 uur geleden
Trump: ik weet niet of ik wel een deal met Iran wil sluiten

ANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt nog niet zeker te zijn of hij wel een deal wil sluiten met de leiders van Iran. Hij zei eerder op de dag dat de overeenkomst die vorige maand gesloten werd voorbij is, nadat de aanvallen tussen beide landen de afgelopen dagen weer waren opgelaaid. Ook noemde hij de nieuwe leiders "uitschot".

2 uur geleden
Iraanse media: 8 militairen omgekomen bij Amerikaanse aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de aanvallen die de Verenigde Staten woensdagochtend uitvoerden op het zuiden van Iran zijn acht Iraanse militairen omgekomen, melden staatsmedia. De slachtoffers maakten deel uit van de luchtmacht en de marine en kwamen om bij aanvallen op Bandar Abbas en Bushehr, aldus de media.

2 uur geleden
Trump noemt NAVO-top een groot succes, ondanks eerdere kritiek

ANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de NAVO-top een groot succes genoemd, ondanks de stevige kritiek die hij vooraf uitte op veel van de aanwezige bondgenoten. Trump zei tijdens de persconferentie na afloop van de vergadering met alle regeringsleiders dat hij "een geweldige tijd" heeft gehad in Ankara.

3 uur geleden