Scholz geïrriteerd over Zelenski's weigering bezoek Steinmeier
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz is naar eigen zeggen geërgerd over de weigering door de Oekraïense president Volodimir Zelenski diens Duitse ambtgenoot Frank-Walter Steinmeier te ontvangen. Zelenski weigerde Steinmeier uit te nodigen en zei dat Scholz beter zelf kan komen om te praten over veel meer wapenleveranties.
Steinmeier was van plan om diplomatieke steun aan Oekraïne te geven door mee te gaan met een reis van zijn ambtgenoten uit Polen, Estland, Letland en Litouwen naar Kiev. De staatshoofden Andrzej Duda (Polen), Alar Karis (Estland), Egils Levits (Letland) en Gitanas Nauseda (Litouwen) zijn woensdag in de Oekraïense hoofdstad aangekomen voor gesprekken met hun Oekraïense ambtgenoot. Steinmeier was niet welkom.
Scholz en tal van Duitse politici voelen zich geschoffeerd door de weigering. Steinmeier is een president met uitsluitend ceremoniële en geen serieuze politieke functies, maar is wel het staatshoofd van bijna 84 miljoen Duitsers in de grootste economie van Europa. Om historische en politieke redenen wil de Bondsrepubliek in beginsel niet betrokken raken bij oorlogen met bijvoorbeeld militair ingrijpen of grote wapenleveranties. Het geeft wel militaire hulp aan Oekraïne maar volgens Zelenski niet voldoende.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft kritiek geuit op buitenlandse leiders die volgens hem met hun uitspraken over de rellen in Frankrijk campagne voeren voor aankomende verkiezingen. Dit zou "ten koste van Frankrijk" gaan. Zijn commentaar lijkt gericht op de Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
18 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse cyberveiligheidsinstantie NCSC waarschuwt Britse organisaties zo spoedig mogelijk computersystemen die werken met programmeertaal PHP te updaten. Eerder werden twee ernstige kwetsbaarheden gevonden in de programmeertaal die onderliggend is aan circa 70 procent van de websites wereldwijd.
37 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bekendgemaakt dat zijn land de Amerikaanse gevangene Stephen Hubbard vrijuit laat gaan, melden Russische media. De stap volgt op een verzoek van de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP/RTR) - De Australische parlementariër Helen Haines (65), die maandag vermoedelijk opzettelijk werd aangereden, is haar beide benen verloren. Haar toestand is nog steeds kritiek.
4 uur geledenPONT-À-MOUSSON (ANP) - Nabij Pont-à-Mousson is dinsdagavond een militair toestel neergestort. Dat meldt de burgemeester van de niet ver van het Noord-Franse Nancy gelegen gemeente op Facebook. De brokstukken werden gezien met een drone, waarna hulpdiensten opschaalden voor reddingswerkzaamheden en het verrichten van onderzoek.
5 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft verklaard dat Washington niet op de hoogte was van de vertragingen bij de satellietcommunicatiediensten van SpaceX, die Oekraïne gebruikt ter ondersteuning van zijn militaire operaties.
5 uur geledenNAIROBI (ANP) - Het vertrek van de Verenigde Staten uit het Klimaatakkoord van Parijs dreigt wereldwijd tot een aanzienlijk hogere opwarming te leiden. Tot die conclusie komt het VN-milieubureau (UNEP) in een belangrijk jaarlijks rapport. Zelfs als alle andere landen hun klimaatplannen volledig uitvoeren, zal de aarde eind deze eeuw volgens berekeningen 2,6 graden warmer zijn dan halverwege de negentiende eeuw.
5 uur geleden