Scholz: geen EU-boetes voor autofabrikanten die CO2-doelen missen
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz wil dat er binnen de Europese Unie geen boetes worden opgelegd aan autofabrikanten die gestelde doelen op het gebied van CO2-uitstoot niet halen. "Het geld moet binnen de bedrijven blijven voor de modernisering van hun eigen industrie, hun eigen onderneming", verklaarde Scholz maandag.
Eerder op de dag gaf minister van Economische Zaken Robert Habeck aan dat hij bereid is om boetes die autofabrikanten volgend jaar zouden krijgen tijdelijk uit te stellen, als zij in 2026 en 2027 extra inspanningen leveren om hun CO2-doelen te overtreffen. Volgens Habeck zou deze aanpak bedrijven meer flexibiliteit bieden en hen stimuleren verdere vooruitgang te boeken op het vlak van klimaat, zonder hen te dwingen miljarden aan boetes te betalen.
Volgens de regelgeving van de Europese Unie moeten de gemiddelde uitstootcijfers van nieuw geregistreerde auto's volgend jaar 15 procent lager liggen dan in 2021. De scherpe daling in de verkoop van elektrische auto's heeft het behalen van dit doel echter aanzienlijk bemoeilijkt.'
Uitstoot auto's
Eerder riepen Europese autofabrikanten Brussel al op de strengere EU-regels voor de uitstoot van auto's te versoepelen. Zonder ingrijpen riskeren autoproducenten miljarden euro's aan boetes.
De verkoop van elektrische voertuigen in Europa is dit jaar sterk afgenomen. Dit is vooral het geval in Duitsland, de grootste automarkt van het continent. Door de gedaalde vraag heroverwegen autofabrikanten hun strategieën en plannen om over te stappen van auto's met verbrandingsmotoren naar elektrische voertuigen. De afgenomen vraag is deels het gevolg van het terugdraaien van overheidssteun, waardoor de hoge kosten van elektrische auto's voor consumenten een grotere drempel vormen.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft het resultaat afgelopen jaar opnieuw stabiel gehouden. De mediagroep, die naast in België en Nederland ook actief is in Ierland, Luxemburg en de Duitse regio van Noordrijn-Westfalen, compenseerde de afname van het aantal abonnementen op gedrukte kranten met een aanhoudende groei van digitale abonnementen.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP willen niet meer met het nieuwe kabinet praten als de AOW-plannen niet volledig van tafel gaan. Dat hebben ze donderdag in een gezamenlijke verklaring naar buiten gebracht. De deze week door een Kamermeerderheid gesteunde verzachtingen van de plannen voor een snellere verhoging van de AOW-leeftijd zijn volgens de bonden niet voldoende.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is vorig jaar voor het vierde jaar op rij gedaald. Dat kwam vooral doordat er minder minerale olieproducten, ijzererts en kolen zijn overgeslagen. Wel werden er meer containers verwerkt in de Rotterdamse haven door meer import uit Azië. Vorig jaar daalde de overslag met 1,7 procent tot 428,4 miljoen ton goederen.
49 minuten geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Puma verwacht dit jaar opnieuw verliezen te draaien en heeft daarom besloten zijn dividend te schrappen. Het Duitse sportmerk kampt met een grote voorraad onverkochte sneakers en kleding na grootschalige retourzendingen door groothandelspartners.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) keurt de overname goed van IT-dienstverlener Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken, door het Amerikaanse Kyndryl. De overname leidde eerder tot zorgen over de afhankelijkheid van Amerikaanse bedrijven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AMG behoorde donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De metalengroep zag de omzet en winst flink stijgen in 2025. De resultaten in het laatste kwartaal van het jaar vielen echter tegen. Ook denkt het bedrijf dat de resultaten in het huidige kwartaal lager uitvallen dan in het vierde kwartaal van 2025. Het aandeel werd daarop 11 procent lager gezet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse maritieme dienstverlener SBM Offshore heeft de omzet en winst afgelopen jaar flink zien dalen. Topman Øivind Tangen sprak desondanks van sterke prestaties, waarbij de eigen verwachtingen van het bedrijf werden overtroffen. Het bedrijf, dat volgens analisten van JPMorgan waarschijnlijk in maart promoveert naar de AEX-index, gaat de aandeelhouders flink belonen en rekent voor dit jaar op een stijging van de omzet en winst.
2 uur geleden