Scholz gaat om politieke crisis niet naar klimaattop COP29
BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz gaat niet naar de VN-klimaattop COP29. Hij wil in Duitsland blijven, waar zijn regering in een politieke crisis verkeert. Er is een breuk ontstaan in zijn regeringscoalitie.
De grote klimaattop begint maandag in Azerbeidzjan. Het was de bedoeling dat Scholz er maandag en dinsdag bij zou zijn, maar dat gaat dus niet door. Hij zal niet de enige leider zijn die ontbreekt. Ursula von der Leyen slaat de bijeenkomst bijvoorbeeld over omdat ze bezig is met de voorbereidingen voor haar tweede Europese Commissie, waar momenteel hoorzittingen voor gehouden worden.
Het ziet ernaar uit dat ook de Franse president Emmanuel Macron, de Amerikaanse president Joe Biden, de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva en IMF-voorzitter Kristalina Georgieva verstek laten gaan. De Britse premier Keir Starmer, voorzitter van de Europese Raad Charles Michel, de Saoedische kroonprins Mohammed Bin Salman en de Spaanse premier Pedro Sánchez worden wel verwacht.
Namens Nederland gaan premier Dick Schoof, minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) en staatssecretarissen Chris Jansen (Openbaar Vervoer en Milieu) en Vincent Karremans (Jeugd, Preventie en Sport).
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
2 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
2 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
3 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
4 uur geleden