Scholz gaat om politieke crisis niet naar klimaattop COP29
BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz gaat niet naar de VN-klimaattop COP29. Hij wil in Duitsland blijven, waar zijn regering in een politieke crisis verkeert. Er is een breuk ontstaan in zijn regeringscoalitie.
De grote klimaattop begint maandag in Azerbeidzjan. Het was de bedoeling dat Scholz er maandag en dinsdag bij zou zijn, maar dat gaat dus niet door. Hij zal niet de enige leider zijn die ontbreekt. Ursula von der Leyen slaat de bijeenkomst bijvoorbeeld over omdat ze bezig is met de voorbereidingen voor haar tweede Europese Commissie, waar momenteel hoorzittingen voor gehouden worden.
Het ziet ernaar uit dat ook de Franse president Emmanuel Macron, de Amerikaanse president Joe Biden, de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva en IMF-voorzitter Kristalina Georgieva verstek laten gaan. De Britse premier Keir Starmer, voorzitter van de Europese Raad Charles Michel, de Saoedische kroonprins Mohammed Bin Salman en de Spaanse premier Pedro Sánchez worden wel verwacht.
Namens Nederland gaan premier Dick Schoof, minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) en staatssecretarissen Chris Jansen (Openbaar Vervoer en Milieu) en Vincent Karremans (Jeugd, Preventie en Sport).
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.
51 minuten geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.
4 uur geledenBEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.
11 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.
12 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.
17 uur geleden