Scholz gaat om politieke crisis niet naar klimaattop COP29
BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz gaat niet naar de VN-klimaattop COP29. Hij wil in Duitsland blijven, waar zijn regering in een politieke crisis verkeert. Er is een breuk ontstaan in zijn regeringscoalitie.
De grote klimaattop begint maandag in Azerbeidzjan. Het was de bedoeling dat Scholz er maandag en dinsdag bij zou zijn, maar dat gaat dus niet door. Hij zal niet de enige leider zijn die ontbreekt. Ursula von der Leyen slaat de bijeenkomst bijvoorbeeld over omdat ze bezig is met de voorbereidingen voor haar tweede Europese Commissie, waar momenteel hoorzittingen voor gehouden worden.
Het ziet ernaar uit dat ook de Franse president Emmanuel Macron, de Amerikaanse president Joe Biden, de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva en IMF-voorzitter Kristalina Georgieva verstek laten gaan. De Britse premier Keir Starmer, voorzitter van de Europese Raad Charles Michel, de Saoedische kroonprins Mohammed Bin Salman en de Spaanse premier Pedro Sánchez worden wel verwacht.
Namens Nederland gaan premier Dick Schoof, minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) en staatssecretarissen Chris Jansen (Openbaar Vervoer en Milieu) en Vincent Karremans (Jeugd, Preventie en Sport).
Meer uit Buitenland
SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
34 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
7 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
10 uur geleden