Scholz en Macron willen nauw met elkaar samenwerken
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Franse president Emmanuel Macron hebben met elkaar gebeld over de samenwerking tussen hun landen na de geclaimde overwinning van Donald Trump in de VS.
"Er is afgesproken nauw met elkaar samen te werken", zei een woordvoerder van de Duitse regering. Macron zei dat beide leiders een "sterker" Europa willen na de vermoedelijke verkiezingsuitslag.
De ministers van Defensie van de landen komen woensdag bijeen om te praten over de waarschijnlijke verkiezingswinst van Trump. Dat meldde het Franse ministerie van Defensie. Macron en Scholz hebben beide het belang van samenwerken met de VS al benadrukt.
Meer uit Buitenland
HAMBURG (ANP) - In de Duitse stad Hamburg zijn bij een schietpartij zeker twee doden gevallen, zo meldt de Duitse krant Bild. Ook zouden meerdere mensen gewond zijn geraakt. Hulpdiensten kunnen het pand waar het incident plaatsvond nog niet betreden, omdat er mogelijk nog gewapende daders aanwezig zijn.
6 minuten geledenBANJA LUKA (ANP) - Enkele duizenden Bosnische Serviërs hebben dinsdag een eerbetoon gebracht aan de voormalige legerleider en veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić, die vorige week overleed terwijl hij een levenslange gevangenisstraf uitzat voor onder meer genocide.
7 minuten geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Een Hondurese rechtbank heeft de aanklachten wegens fraude en witwassen tegen oud-president Juan Orlando Hernández ingetrokken. Negen maanden geleden werd Hernández gratie verleend door de Amerikaanse president Donald Trump. Hernández zat in een Amerikaanse gevangenis een lange straf uit voor drugshandel.
8 minuten geledenPROVO (ANP) - Een rechter heeft dinsdag bepaald dat tegen Tyler Robinson, de man die ervan wordt beschuldigd Charlie Kirk te hebben doodgeschoten, de doodstraf geëist mag worden.
9 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "krachtig" te zullen reageren op een Amerikaanse raketaanval op een woonhuis in Kuhestak, in het district Sirik. Daar was op dat moment een bruiloft aan de gang. Zeker vier mensen, onder wie een kind, kwamen om het leven en vijftig anderen raakten gewond, meldt de hulporganisatie Rode Halve Maan.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De regering van president Donald Trump heeft naar eigen zeggen voor het eerst een rechtszaak aangespannen om te voorkomen dat openbare scholen in Kansas City transgenderleerlingen begeleiden bij hun transitie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat 10 procent van de olieraffinaderijen in zijn land beschadigd is door Oekraïense droneaanvallen. Hij erkende ook dat de Oekraïners "serieuze schade" hebben toegebracht aan Russische schepen.
2 uur geleden