Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz: duistere neonazi-netwerken zijn in opkomst

Scholz: duistere neonazi-netwerken zijn in opkomst

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft zaterdag zijn bezorgdheid uitgesproken over de opkomst van extreemrechts in zijn land, 79 jaar na de bevrijding van vernietigingskamp Auschwitz.

"Er duiken voortduren nieuwe berichten op: over neonazi's en hun duistere netwerken", zei Scholz in een videotoespraak ter herdenking van de bevrijding van Auschwitz door Sovjet-troepen op 27 januari 1945. "Tegelijkertijd winnen rechtse populisten terrein, waardoor angst wordt aangewakkerd en haat wordt gezaaid." Hij voegde eraan toe dat dit niet mag worden geaccepteerd.

Protesten tegen de extreemrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD), die de derde week ingaan, zijn in een stroomversnelling geraakt na een bericht dat twee hooggeplaatste partijleden zich bij een bijeenkomst hadden aangesloten om plannen te bespreken voor de massale deportatie van burgers van buitenlandse afkomst.

AfD staat landelijk op de tweede plaats en op de eerste plaats in de drie Oost-Duitse deelstaten die dit jaar verkiezingen houden.

Meer uit Buitenland

VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

1 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

1 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

2 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

4 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

4 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado ontmoet Trump donderdag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.

5 uur geleden