Scholz: duistere neonazi-netwerken zijn in opkomst
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft zaterdag zijn bezorgdheid uitgesproken over de opkomst van extreemrechts in zijn land, 79 jaar na de bevrijding van vernietigingskamp Auschwitz.
"Er duiken voortduren nieuwe berichten op: over neonazi's en hun duistere netwerken", zei Scholz in een videotoespraak ter herdenking van de bevrijding van Auschwitz door Sovjet-troepen op 27 januari 1945. "Tegelijkertijd winnen rechtse populisten terrein, waardoor angst wordt aangewakkerd en haat wordt gezaaid." Hij voegde eraan toe dat dit niet mag worden geaccepteerd.
Protesten tegen de extreemrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD), die de derde week ingaan, zijn in een stroomversnelling geraakt na een bericht dat twee hooggeplaatste partijleden zich bij een bijeenkomst hadden aangesloten om plannen te bespreken voor de massale deportatie van burgers van buitenlandse afkomst.
AfD staat landelijk op de tweede plaats en op de eerste plaats in de drie Oost-Duitse deelstaten die dit jaar verkiezingen houden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
6 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
23 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.
1 uur geleden