Scholz: duistere neonazi-netwerken zijn in opkomst
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft zaterdag zijn bezorgdheid uitgesproken over de opkomst van extreemrechts in zijn land, 79 jaar na de bevrijding van vernietigingskamp Auschwitz.
"Er duiken voortduren nieuwe berichten op: over neonazi's en hun duistere netwerken", zei Scholz in een videotoespraak ter herdenking van de bevrijding van Auschwitz door Sovjet-troepen op 27 januari 1945. "Tegelijkertijd winnen rechtse populisten terrein, waardoor angst wordt aangewakkerd en haat wordt gezaaid." Hij voegde eraan toe dat dit niet mag worden geaccepteerd.
Protesten tegen de extreemrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD), die de derde week ingaan, zijn in een stroomversnelling geraakt na een bericht dat twee hooggeplaatste partijleden zich bij een bijeenkomst hadden aangesloten om plannen te bespreken voor de massale deportatie van burgers van buitenlandse afkomst.
AfD staat landelijk op de tweede plaats en op de eerste plaats in de drie Oost-Duitse deelstaten die dit jaar verkiezingen houden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
17 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
18 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
18 uur geleden