Scholz: duistere neonazi-netwerken zijn in opkomst
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft zaterdag zijn bezorgdheid uitgesproken over de opkomst van extreemrechts in zijn land, 79 jaar na de bevrijding van vernietigingskamp Auschwitz.
"Er duiken voortduren nieuwe berichten op: over neonazi's en hun duistere netwerken", zei Scholz in een videotoespraak ter herdenking van de bevrijding van Auschwitz door Sovjet-troepen op 27 januari 1945. "Tegelijkertijd winnen rechtse populisten terrein, waardoor angst wordt aangewakkerd en haat wordt gezaaid." Hij voegde eraan toe dat dit niet mag worden geaccepteerd.
Protesten tegen de extreemrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD), die de derde week ingaan, zijn in een stroomversnelling geraakt na een bericht dat twee hooggeplaatste partijleden zich bij een bijeenkomst hadden aangesloten om plannen te bespreken voor de massale deportatie van burgers van buitenlandse afkomst.
AfD staat landelijk op de tweede plaats en op de eerste plaats in de drie Oost-Duitse deelstaten die dit jaar verkiezingen houden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
45 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
53 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
11 uur geleden