Scholz: dood Navalni laat zien hoe Rusland is veranderd
BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz zegt "diepbedroefd" te zijn over de berichten rond de dood van de Russische oppositiepoliticus Aleksej Navalni. Volgens Scholz laten de berichten zien hoe Rusland de afgelopen tijd is veranderd.
De bondskanselier blikte terug op de keren dat hij met Navalni heeft gesproken over diens "grote moed". De Rus werd in 2020 in een ziekenhuis in Berlijn verpleegd nadat hij was vergiftigd. Na zijn behandeling keerde hij terug naar Rusland, om van daaruit de strijd tegen de huidige machthebbers in Moskou voort te zetten. "Hij heeft deze moed nu moeten bekopen met zijn leven", aldus Scholz.
De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock prijst Navalni op X. "Als geen ander was Aleksej Navalni symbool van een vrij en democratisch Rusland. Precies daarom moest hij sterven."
Meer uit Buitenland
SAFI (ANP/RTR) - Het dodental na de plotselinge overstromingen zondag in de Marokkaanse kuststad Safi is opgelopen naar zeker 37, meldden Marokkaanse media. In een uur tijd viel er zoveel regen dat tientallen huizen en winkels onder water kwamen te staan. Ook werden auto's meegesleurd door modderstromen en is er schade ontstaan aan wegen in omliggende gebieden.
14 minuten geledenCANBERRA (ANP) - De Australische politiek gaat de wapenwetgeving aanscherpen na de Bondi Beach-aanslag. Premier Anthony Albanese bevestigde na politiek topoverleg met leiders van deelstaten dat er landelijke maatregelen komen, berichten omroep ABC en 9News.
14 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische punkband Pussy Riot is in Rusland op de lijst met extremistische organisaties gezet. Daardoor zijn niet alleen de optredens van de groep verboden, maar wordt het bijvoorbeeld ook illegaal om berichten van de band op sociale media te liken.
16 minuten geledenPRAAG (ANP/AFP/RTR) - In Tsjechië is de nieuwe regering van premier Andrej Babis beëdigd. Die bestaat uit populistische, uiterst rechtse partijen die eurosceptisch of pro-Russisch zijn. Babis heeft onder meer gezegd te stoppen met alle steun aan Oekraïne die door de vorige pro-Europese regering was opgezet.
46 minuten geledenCANBERRA (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese accepteert niet dat er een verband is tussen de aanslag op Bondi Beach en de Australische erkenning van de Palestijnse staat. Dat verklaarde hij volgens Australische media nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangegeven dat met die erkenning olie op het "antisemitische vuur" is gegooid.
1 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Volgens Cambodja heeft het Thaise leger bombardementen uitgevoerd tot "diep" in het Cambodjaanse grondgebied. Daarbij zou ook de provincie Siem Reap getroffen zijn, de regio waar het eeuwenoude tempelcomplex Angkor Wat ligt. Dat is met afstand de belangrijkste toeristische trekpleister van Cambodja.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Toetreding van Oekraïne tot de EU speelt een cruciale rol bij de vredesonderhandelingen, zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding). Ze ziet de toetreding als een "politiek anker" van de veiligheidsgaranties die Oekraïne wil hebben, zei Kos maandag voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
2 uur geleden