Scholz: de ene uitdaging na de andere door energiecrisis
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wordt geconfronteerd met de ene uitdaging na de andere bij het reageren op de energiecrisis die is ontketend door de Russische oorlog in Oekraïne. Dat heeft bondskanselier Olaf Scholz gezegd in zijn wekelijkse videoboodschap.
"Sinds het begin van het jaar hebben we in Duitsland ingrijpende beslissingen genomen om ervoor te zorgen dat we de aanvoer van kolen, olie en gas veilig kunnen stellen", aldus Scholz. "We kunnen vandaag zeggen: we komen er waarschijnlijk wel door. Maar meteen dient de volgende klus zich alweer aan."
De Duitse economie bevindt zich momenteel op de rand van een recessie, terwijl de prijzen stijgen en er een moeilijke winter in het vooruitzicht ligt nu Rusland de gasleveringen heeft stopgezet. De regering van Scholz zag zich eerder deze week genoodzaakt om Uniper, de grootste gasimporteur van het land, te nationaliseren om meer problemen te voorkomen.
Gas
Scholz benadrukt dat "Rusland deze oorlog niet zal winnen" en dat zijn regering zich inspant om de kosten van elektriciteit en gas terug te dringen. Ook werkt hij aan steunmaatregelen voor huishoudens en bedrijven.
De bondskanselier reist dit weekend met een groep topbestuurders uit het bedrijfsleven naar het Midden-Oosten, waar hij deals probeert te sluiten voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) met Saudi-Arabië en Qatar. Dat gas zou als alternatief kunnen dienen voor het Russische gas.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
8 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
10 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
11 uur geleden