Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz belt met Zelensky en vraagt andere EU-landen meer te doen

Scholz belt met Zelensky en vraagt andere EU-landen meer te doen

BERLIJN/KYIV (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz roept Europese landen op om meer geld vrij te maken voor hulp aan Oekraïne, zowel op financieel als op militair vlak. Zelf belde hij woensdag met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en beloofde zijn land te blijven steunen in de oorlog met Rusland.

Scholz verzekerde Zelensky dat hij in nauw contact blijft met andere bondgenoten over het leveren van steun aan Kyiv. Eerder op de dag zei hij in een interview met de krant Die Zeit dat het zijn "vaste overtuiging" is dat Europa meer moet doen om Oekraïne te helpen bij de verdediging van het land. "De bijdrages die de Europese landen tot nu toe voor 2024 hebben gepland, zijn nog niet groot genoeg. Europa moet bespreken wat ieder land kan bijdragen, zodat we de steun aanzienlijk kunnen uitbreiden."

Scholz stoort zich aan de kritiek in eigen land dat zijn regering te weinig voor Oekraïne zou doen, terwijl Duitsland volgens hem "heel veel meer" doet dan andere Europese landen. Hij zou dan ook regelmatig met andere EU-leiders aan de telefoon hangen om hen te vragen meer te doen.

Volgens het kantoor van de bondskanselier heeft Zelensky Scholz in het telefoongesprek bedankt voor alle steun, met name voor de luchtverdediging. De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmytro Koeleba riep Duitsland dinsdag op in een interview met de krant Bild om geavanceerde Taurus-raketten te leveren. De coalitiepartijen stemden een voorstel daarvoor afgelopen week weg.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Trump haalt Poetin van het vliegtuig

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin wordt bij aankomst voor de top in Alaska van het vliegtuig gehaald door zijn Amerikaanse gastheer, zegt het Kremlin. Donald Trump zou Poetin op het vliegveld verwelkomen.

1 uur geleden
Washington klaagt Trump aan voor sturen Nationale Garde

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse hoofdstad Washington heeft de regering-Trump aangeklaagd na het sturen van de Nationale Garde. De stad noemt de overname van de controle over de politie illegaal.

1 uur geleden
Trump laat Oekraïne beslissen over ruil grondgebied

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump laat Oekraïne zelf beslissen over een ruil van grondgebied met Rusland. Hij zei dat tegen verslaggevers aan boord van het vliegtuig Air Force One, tijdens zijn vlucht naar Alaska voor overleg met de Russische president Vladimir Poetin.

3 uur geleden
Dodental loopt snel op na moessonregens in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - In Pakistan loopt het dodental snel op na moessonregens die in het noorden van het land overstromingen en aardverschuivingen hebben veroorzaakt. Volgens de autoriteiten zijn binnen 24 uur zeker 164 doden gevallen.

3 uur geleden
President Macron zegt 'antisemitische haat' te zullen straffen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat "antisemitische haat" streng wordt gestraft. Hij reageerde op het omzagen van een boom in een voorstad van Parijs die was geplant ter nagedachtenis aan een ontvoerde, gemartelde en vermoorde jongeman van Joods-Marokkaanse komaf, Ilan Halimi. Volgens Macron was het omzagen van de boom hetzelfde als Halimi nog een keer vermoorden.

4 uur geleden
Trump met groep ministers naar Alaska

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voor zijn gesprek met de Russische president Poetin in de Amerikaanse staat Alaska laat de Amerikaanse president Trump zich onder anderen begeleiden door zijn buitenlandminister Rubio, handelsminister Lutnick en minister van Financiën Bessent.

4 uur geleden
Navalnaja pleit voor vrijlating politieke gevangenen

MOSKOU (ANP) - Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni, pleit in aanloop naar de Amerikaans-Russische top voor een gevangenenruil. Ze hoopt op een deal over de vrijlating van Russen en Oekraïners die in Rusland vastzitten omdat ze zich hebben uitgesproken tegen de oorlog in Oekraïne.

6 uur geleden