
Scholieren zwaargewond na mesaanval in Zuid-Duitsland
ILLERKIRCHBERG (ANP) - Een man heeft in een Zuid-Duits plaatsje twee meisje die onderweg naar school waren met een mes gestoken. Vervolgens rende hij een woning binnen, waar volgens berichten van Duitse media migranten worden ondergebracht. De slachtoffers zijn zwaar maar niet levensgevaarlijk gewond in een ziekenhuis opgenomen. Ze zijn 13 en 14 jaar oud en liepen door het kleine Oberkirchberg, onderdeel van Illerkirchberg, naar een bushalte om naar school te gaan.
De politie omsingelde het pand en heeft er drie mensen inclusief de vermoedelijke dader aangehouden. Over het motief van de dader is niets bekend, evenmin of hij in het pand woonde en of hij de meisjes kende. Het is ook niet bekendgemaakt waarom er naast de verdachte nog twee mensen in de woning zijn aangehouden. De burgemeester van de getroffen gemeente heeft gezegd diep geschokt te zijn en alles te willen doen om de meisjes en hun familieleden bij te staan.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een rechter in Los Angeles heeft immigratiedienst ICE verboden daar mensen zonder reden aan te houden voor ondervraging. Mensenrechtenorganisaties hadden een zaak aangespannen, omdat agenten van ICE zouden selecteren op onder meer huidskleur en spreektaal.
40 minuten geledenRAMALLAH (ANP/RTR) - Een Palestijns-Amerikaanse man uit Florida is volgens zijn familie op de Westelijke Jordaanoever doodgeslagen door Israëlische kolonisten. Ook het Palestijnse persbureau WAFA bericht over het incident, op basis van medische bronnen in het gebied.
46 minuten geledenKYIV(ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten gaan verder met het leveren van wapens aan Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei vrijdag daarover toezeggingen te hebben gekregen. "Volgens alle berichten zijn de wapenleveringen hervat", aldus de president in een videoboodschap.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep zet een streep door een juridische deal met Khalid Sheikh Mohammed, die gezien wordt als het brein achter de aanslagen van 11 september 2001. Volgens het hof stond de toenmalige minister van Defensie, Lloyd Austin, in zijn recht om de deal tegen te houden.
10 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in de Amerikaanse staat Texas om de schade te bekijken na de overstromingen van een week geleden. Trump en zijn vrouw Melania gaven hulpverleners de hand om ze te bedanken. Ook ontmoetten ze nabestaanden van de minstens 120 mensen die zijn omgekomen bij de ramp van 4 juli.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een uitgestelde conferentie van de Verenigde Naties om te werken aan een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen staat nu gepland voor 28 en 29 juli, aldus diplomaten. De conferentie werd vorige maand afgeblazen toen Israël een militaire aanval op Iran begon.
13 uur geledenGÉNÉRAC (ANP) - In de Zuid-Franse plaats Générac is een man overleden nadat hij gewond was geraakt bij het stierenrennen. De burgemeester van het plaatsje ten zuiden van Nîmes heeft dat bekendgemaakt.
14 uur geleden