Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholieren in Amsterdam-Zuid afgeperst via Snapchat

Scholieren in Amsterdam-Zuid afgeperst via Snapchat

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft de afgelopen weken "zeer veel meldingen" gekregen van scholieren uit Amsterdam-Zuid die worden afgeperst via Snapchat. Ook uit Amsterdam-Oost en West komen signalen.

De jongeren kregen via Snapchat een bericht dat ze een boete moesten betalen, omdat ze een onbekende tot last zouden zijn geweest. Het gaat vaak om bedragen van "enkele honderden euro's", aldus de politie.

Vervolgens wordt gedreigd het slachtoffer of zijn naaste omgeving iets aan te doen, als het gevraagde bedrag niet wordt betaald. "Daarnaast zien we ook dat jongeren te horen krijgen dat ze 'korting krijgen' op hun boete als ze de namen van andere jongeren aanleveren, die dan weer afgeperst kunnen worden", zegt de politie.

De politie onderzoekt de zaak en wil meer slachtoffers spreken. Ook geeft de politie tips om met een afpersing via Snapchat om te gaan. "Geen screenshot maken, want dat ziet de verdachte", en: "Maak met een tweede toestel een foto van het gesprek. Wacht niet te lang, anders is het gesprek alweer weg." Ook adviseert de politie om niets te betalen, nooit af te spreken met de verdachte, en de afperser te blokkeren na het maken van foto's van de chats en het profiel.

Meer uit Binnenland

Hof vraagt Staat om uitleg over kentekenherkenning

DEN HAAG (ANP) - De Staat moet beter uitleggen waarom de politie kentekens van passerende auto's vier weken mag bewaren. Dat bepaalt het gerechtshof Den Haag in een tussenuitspraak in een zaak van stichting Privacy First.

24 minuten geleden
Uitzonderlijk zonnig jaar met 1825 zonuren tot nu toe

HOUTEN (ANP) - 2026 is een bijzonder zonnig jaar. De zon heeft in de eerste negen maanden 1825 uur geschenen. Volgens Weeronline is dat meer dan gemiddeld in een heel jaar. Normaal gesproken worden in een jaar tijd gemiddeld 1824 zonuren geteld.

2 uur geleden
Zuid-Holland zet na droge zomer miljoenen euro's opzij voor water

DEN HAAG (ANP) - Na de extreme droogte van deze zomer heeft de provincie Zuid-Holland in de begroting 7,5 miljoen euro gereserveerd voor de aanpak van deze problematiek. "We voelen de urgentie om hierin te investeren, om weerbaar te zijn bij weersextremen", aldus gedeputeerde Robert Tieman (financiën, BBB). De provincie wil met dit geld maatregelen nemen die "de gevolgen van toekomstige perioden van droogte beperken".

2 uur geleden
Zuid-Hollandse weggebruiker betaalt weer iets meer wegenbelasting

DEN HAAG (ANP) - Automobilisten en motorrijders uit Zuid-Holland moeten volgend jaar opnieuw een paar euro meer aan wegenbelasting betalen. Voor een compacte stadsauto stijgt het bedrag op jaarbasis met iets meer dan 2 euro, voor een middenklasser met ruim 6 euro en wie een SUV heeft, betaalt bijna 11 euro meer. Zuid-Holland verwacht in 2027 zo'n 510 miljoen euro binnen te krijgen via de opcenten, het deel van de motorrijtuigenbelasting dat naar de provincie gaat.

3 uur geleden
Patiënten ziekenhuis Amphia Breda kunnen weer inloggen in systeem

BREDA (ANP) - Ook de patiënten van ziekenhuis Amphia in Breda kunnen weer inloggen in de portalen waar ze een afspraak kunnen inplannen. Die waren afgelopen weekeinde afgesloten "vanwege een dreiging op de ICT-systemen van buiten", maar volgens het Brabantse ziekenhuis was er "geen sprake van een hack".

4 uur geleden
Chatfunctie Veilig Thuis veel vaker gebruikt nu die 24/7 open is

DEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis heeft in augustus bijna 6500 chatgesprekken gevoerd. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van een maand eerder, toen de chat nog niet dag en nacht beschikbaar was voor mensen die hulp of advies zochten over huiselijk geweld en kindermishandeling. Inmiddels vinden meer gesprekken buiten kantoortijd dan daarbinnen plaats, meldt de organisatie.

4 uur geleden
Opnieuw meer mensen overleden door valongeluk, vooral 80-plussers

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn opnieuw meer mensen overleden door een valongeluk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 was dit voor iets meer dan 7800 mensen de doodsoorzaak, een jaar eerder ging het nog om ruim 7300 mensen.

5 uur geleden