Scholieren in Amsterdam-Zuid afgeperst via Snapchat
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft de afgelopen weken "zeer veel meldingen" gekregen van scholieren uit Amsterdam-Zuid die worden afgeperst via Snapchat. Ook uit Amsterdam-Oost en West komen signalen.
De jongeren kregen via Snapchat een bericht dat ze een boete moesten betalen, omdat ze een onbekende tot last zouden zijn geweest. Het gaat vaak om bedragen van "enkele honderden euro's", aldus de politie.
Vervolgens wordt gedreigd het slachtoffer of zijn naaste omgeving iets aan te doen, als het gevraagde bedrag niet wordt betaald. "Daarnaast zien we ook dat jongeren te horen krijgen dat ze 'korting krijgen' op hun boete als ze de namen van andere jongeren aanleveren, die dan weer afgeperst kunnen worden", zegt de politie.
De politie onderzoekt de zaak en wil meer slachtoffers spreken. Ook geeft de politie tips om met een afpersing via Snapchat om te gaan. "Geen screenshot maken, want dat ziet de verdachte", en: "Maak met een tweede toestel een foto van het gesprek. Wacht niet te lang, anders is het gesprek alweer weg." Ook adviseert de politie om niets te betalen, nooit af te spreken met de verdachte, en de afperser te blokkeren na het maken van foto's van de chats en het profiel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoer in Amsterdam is het een na duurste onder Europese hoofdsteden. Dat concludeert Greenpeace na onderzoek naar de kosten voor ov in dertig Europese landen. Alleen in Londen is een abonnement duurder, stelt de milieuorganisatie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen mannen en vrouwen gaapt in Nederland een steeds groter gat. Daardoor zakt Nederland opnieuw weg op de wereldranglijst emancipatie.
3 uur geledenZWAAG (ANP) - Bij een verkeersongeval in de buurt van Zwaag (Noord-Holland) is iemand om het leven gekomen, meldt de politie. Die maakt daarnaast melding van "meerdere slachtoffers". Hoe die eraan toe zijn, is niet bekend.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 29-jarige man die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de voorbereiding van de moord op advocaat Derk Wiersum in 2019 is woensdag in Frankrijk opgepakt, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Het gaat om Oussama B., meldt de advocaat van B. aan meerdere media. Hij was jarenlang voortvluchtig.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal steunt Laurens Dassen van Volt in zijn idee om serieus naar nieuwe regels voor kunstmatige intelligentie (AI) te kijken. Bontenbal vroeg zich wel af of het debat over de miljoenennota, de Algemene Politieke Beschouwingen, de juiste gelegenheid is om dit te bespreken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het opstellen van een begroting vergt van een minderheidscoalitie "meer voorbereiding en overleg". Die les haalt CDA-leider Henri Bontenbal uit de moeizame onderhandelingen over de op Prinsjesdag gepresenteerde miljoenennota, zei hij tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland denkt dat de recente afsluitingen van belangrijke bruggen voorkomen hadden kunnen worden als het Rijk meer zou investeren in infrastructuur. Rijkswaterstaat maakte woensdag bekend dat de westelijke Suurhoffbrug over het Hartelkanaal richting de Maasvlakte grotendeels dichtgaat, omdat er scheuren zitten in de constructie. En sinds half juli mogen geen vrachtwagens en touringcars meer over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden, omdat de stalen boogconstructie van de brug in de A27 te zwak is geworden.
10 uur geleden