Scholieren in Amsterdam-Zuid afgeperst via Snapchat
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft de afgelopen weken "zeer veel meldingen" gekregen van scholieren uit Amsterdam-Zuid die worden afgeperst via Snapchat. Ook uit Amsterdam-Oost en West komen signalen.
De jongeren kregen via Snapchat een bericht dat ze een boete moesten betalen, omdat ze een onbekende tot last zouden zijn geweest. Het gaat vaak om bedragen van "enkele honderden euro's", aldus de politie.
Vervolgens wordt gedreigd het slachtoffer of zijn naaste omgeving iets aan te doen, als het gevraagde bedrag niet wordt betaald. "Daarnaast zien we ook dat jongeren te horen krijgen dat ze 'korting krijgen' op hun boete als ze de namen van andere jongeren aanleveren, die dan weer afgeperst kunnen worden", zegt de politie.
De politie onderzoekt de zaak en wil meer slachtoffers spreken. Ook geeft de politie tips om met een afpersing via Snapchat om te gaan. "Geen screenshot maken, want dat ziet de verdachte", en: "Maak met een tweede toestel een foto van het gesprek. Wacht niet te lang, anders is het gesprek alweer weg." Ook adviseert de politie om niets te betalen, nooit af te spreken met de verdachte, en de afperser te blokkeren na het maken van foto's van de chats en het profiel.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Amsterdam tien jaar cel geëist tegen de 34-jarige Soufiane El A., voor het beroven, verkrachten en opsluiten van twee vrouwen. "Een buitengewoon nare zaak", aldus de officier van justitie.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten is "geschokt" door het dodelijke treinongeluk in Spanje van woensdagochtend. De premier heeft zijn Spaanse ambtgenoot Pedro Sánchez laten weten "dat Nederland meeleeft met Spanje op deze trieste dag", schrijft hij op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer budget voor infrastructuur moet volgens PRO onderdeel zijn van een 'totaaldeal' tussen die partij en het kabinet. Kamerlid Habtamu de Hoop ziet een hogere staatsschuld als een van de mogelijkheden om dat geld op te halen, zei hij in het debat over de begroting van Infrastructuur en Waterstaat. Hij noemde onder meer rekeningrijden en geld van defensie als andere opties.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) roept Nederlanders in de regio tussen het Spaanse Madrid en Andalusië op hun familie of vrienden te laten weten hoe het met ze gaat. Bij de plaats Urda, circa 100 kilometer ten zuiden van Madrid, botsten woensdag twee hogesnelheidstreinen op elkaar. Daarbij zijn volgens verschillende Spaanse media tientallen doden gevallen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker ziet "goede bewegingen" van het kabinet in de onderhandelingen met de oppositie over het belastingplan. Maar zij maakt zich zorgen over de volgens haar buitensporige aandacht voor de belasting op vermogensrendement (box 3). Dat zei zij na afloop van een gesprek met onder anderen premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen (Financiën).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) denkt dat zijn nieuwe financiële dekking voor de aanpassingen die het kabinet wil doen aan de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3) op "breed draagvlak" kan rekenen. Dat zei de VVD-bewindsman na afloop van een gesprek over het belastingplan met de ChristenUnie.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft tientallen servers in beslag genomen in een internationaal onderzoek naar een malafide hostingbedrijf. De onderneming wordt ervan verdacht medeplichtig te zijn aan het mogelijk maken van cybercriminaliteit.
3 uur geleden