Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholieren beginnen aan eindexamens

Scholieren beginnen aan eindexamens

DEN HAAG (ANP) - Ruim 191.000 middelbare scholieren beginnen dinsdag aan hun centraal schriftelijk eindexamen. Een deel van hen is eerder al begonnen.

De meeste leerlingen, ruim 96.000, zitten op het vmbo. Verder doen bijna 56.000 havisten en ruim 39.000 vwo'ers eindexamen.

Vorig jaar deden bijna 186.000 jongeren eindexamen en het jaar ervoor ongeveer 188.000. Het aantal vwo'ers en havisten is de afgelopen jaren vrijwel gelijk gebleven, de toename is op het vmbo te zien.

Het eerste tijdvak begint dinsdag met geschiedenis en staatsinrichting voor vmbo, muziek voor havo en Grieks voor vwo. In de middag zijn biologie (vmbo kb en vwo), wiskunde A en B (havo), Engels (vmbo gl en tl) en Nederlands (vmbo bb) aan de beurt. De laatste examens uit deze ronde zijn op 29 mei.

Voor enkele tienduizenden vmbo-leerlingen startten de examens vorige maand al. Scholen kunnen digitale eindexamens voor leerlingen van het vmbo basis- en kaderonderwijs vanaf 1 april afnemen. Ook leerlingen die schriftelijk staatsexamen doen, bijvoorbeeld leerlingen uit het speciaal onderwijs, zijn al begonnen.

Op 12 juni krijgen de scholieren de uitslagen van het eerste tijdvak te horen. Dan weten ze of ze de vlag met hun rugtas al mogen ophangen. Leerlingen die nog niet geslaagd zijn, krijgen een herkansing in de tweede ronde. Dat tijdvak begint op 18 juni en duurt een week. De uitslagen daarvan komen op 2 juli.

Het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) heeft elk jaar een punt waar scholieren hun klachten over de eindexamens kunnen melden. Dat kan telefonisch en online. Demissionair onderwijsminister Mariëlle Paul neemt woensdag de telefoon aan om klachten aan te horen. Het meldpunt kreeg vorig jaar een recordaantal van 312.354 klachten. LAKS noemde dat zorgwekkend en had de indruk dat leerlingen "zich niet goed genoeg voorbereid voelden op het examen door de gevolgen van de coronapandemie".

Meer uit Binnenland

Marcouch: zorgen over manier waarop politiek de politie aanstuurt

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem maakt zich "grote zorgen over de manier waarop de politiek de politie aanstuurt". Hij reageert daarmee op het besluit van de politie om te stoppen met het organiseren van publieke religieuze bijeenkomsten, zoals voor de ramadan.

3 uur geleden
Tientallen herdenken Alfredo Goeloe met stille tocht in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Tientallen mensen zijn in Utrecht samengekomen om stil te staan bij de dood van Alfredo Goeloe. Zij verzamelden zich op het Domplein en liepen een stille tocht door het centrum naar het Nijntje Pleintje, zag een ANP-verslaggever. Daar legden ze bloemen neer en staken kaarsen aan voor de 51-jarige man die op 12 september omkwam nadat hij onwel werd toen hij werd gearresteerd in Rotterdam-Zuid.

5 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen in Opheusden na rellen afgelopen donderdag

OPHEUSDEN (ANP) - Voor de hele bebouwde kom van Opheusden is vanaf donderdag 17.00 uur een noodverordening afgekondigd. Burgemeester Jan Kottelenberg heeft een deel van het centrum als veiligheidsrisicogebied aangemerkt. De maatregelen zijn volgens de Gelderse gemeente nodig om rellen zoals die van afgelopen donderdag te voorkomen.

6 uur geleden
Heerma gaat werkwijze ingehuurde onderzoeksorganisaties bekijken

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken gaat onderzoek doen naar de werkwijze van zes organisaties die zijn ingehuurd om onderzoek te doen naar buitenlandse inmenging en manipulatie. Het gaat om de werkwijze bij onderzoeken die voor het ministerie zijn gedaan. De CDA-minister zegde dat toe tijdens een debat na vragen van BBB-leider Henk Vermeer.

6 uur geleden
Crisisteam: natte herfst en winter nodig tegen droogteproblemen

DEN HAAG (ANP) - Een natte herfst en winter zijn waarschijnlijk nodig om in het komende voorjaar een goede uitgangspositie te hebben voor een volgend droogteseizoen. Dat zei Harold van Waveren, voorzitter van het landelijke crisisteam over de droogte, in een presentatie voor Tweede Kamerleden. "Herstel gaat maanden duren, met name voor het grondwater."

6 uur geleden
Kwart miljoen aanmeldingen voor nieuwe Hyves

AMSTERDAM (ANP) - Een dag nadat het sociale netwerk Hyves terugkeerde, hebben 250.000 mensen zich aangemeld voor een profiel. Dat laat eigenaar Mediahuis woensdag weten. Het hoge aantal aanmeldingen leidde tot een wachtlijst. Belangstellenden worden de komende dagen gedoseerd toegelaten om eventuele technische problemen te voorkomen.

7 uur geleden
NS moet van rechter reclame Wakker Dier toestaan

UTRECHT (ANP) - Posters van Wakker Dier moeten zichtbaar zijn op reclameborden op stations. NS Stations weigerde dat, waarop de dierenrechtenorganisatie naar de rechter stapte. Die gaf Wakker Dier woensdag gelijk in een kort geding.

8 uur geleden