
Scholieren beginnen aan eindexamens
DEN HAAG (ANP) - Bijna 200.000 middelbare scholieren in het hele land beginnen maandag aan hun eindexamens. Vmbo'ers doen dan eindexamen Duits en Nederlands, havisten doen examen in het vak bedrijfseconomie en op het vwo beginnen de leerlingen met wiskunde A, B en C.
De voorbereidingen zijn overschaduwd door het coronavirus. Toen de middelbare scholen in december werden gesloten, maakte het kabinet een uitzondering voor eindexamenkandidaten. Zij konden nog wel fysiek les krijgen. Maar actiegroep LAKS is bang dat scholieren zich toch minder goed hebben kunnen voorbereiden door alle problemen. De groep vreest dat meer kandidaten dan gebruikelijk zullen zakken.
Om de eindexamenkandidaten tegemoet te komen, zijn het schema en de regels iets aangepast. Zo kunnen leerlingen hun vakken spreiden. Ze mogen een eindexamen tussen 17 mei en 1 juni doen, of tussen 14 en 25 juni. Dat geeft leerlingen meer voorbereidingstijd. Het kan ook helpen als een leerling juist tijdens de eindexamens in quarantaine moet. Kandidaten krijgen ook de mogelijkheid om een extra vak te herkansen. Bovendien mogen ze de uitslag van één vak laten wegstrepen, als dat het verschil maakt tussen zakken of slagen. Het cijfer staat wel op de cijferlijst en de mogelijkheid geldt niet voor een kernvak als Nederlands.
Vorig jaar gingen de eindexamens niet door vanwege de coronabeperkingen.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Het aantal damherten in de Amsterdamse Waterleidingduinen en het Nationaal Park Zuid-Kennemerland is na tien jaar intensief beheer min of meer terug op het gewenste niveau. Het aantal is gedaald van ruim 5500 in 2016 naar een kleine duizend dit jaar, blijkt uit tellingen van de Faunabeheereenheid Noord-Holland. Die spreekt van een mijlpaal.
35 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een wolf is vorige maand in Gelderland over een wolfwerend raster gesprongen. Dat blijkt uit beelden die de provincie heeft vrijgegeven na een Woo-verzoek. Op beelden van een wildcamera is te zien hoe de wolf in kwestie in de nacht van 16 op 17 juli over een omheining springt. Dat is niet eerder vastgelegd in Nederland en voor zover bekend is dit een van de eerste wolven hier die hiertoe in staat is, aldus Maurice La Haye van de Zoogdiervereniging.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kleine Nederlandse providers zijn doelwit geweest van Chinese hackers, melden inlichtingendiensten AIVD en MIVD donderdag. De hackers hebben toegang gekregen tot de routers, maar zouden volgens de diensten niet zijn doorgedrongen tot hun interne netwerken.
1 uur geledenADELAIDE (ANP) - Het Brunel Solar Team uit Delft heeft voor de achtste keer de World Solar Challenge gewonnen. Solar Team Twente kwam als tweede over de finish van de race voor zonneauto's. Het team Innoptus van de KU Leuven werd derde.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De zomer van 2025 staat op de vierde plaats van warmste zomers ooit gemeten, met een gemiddelde temperatuur van 18,5 graden in De Bilt. De meteorologische zomer was volgens Weeronline uitzonderlijk warm, droog en zonnig.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een website waar valse identiteitsbewijzen werden gemaakt, is woensdag offline gehaald door de politie. In een datacentrum bij Amsterdam zijn twee fysieke servers en 21 virtuele servers van VerifTools veiliggesteld. Dat heeft de politie donderdagochtend bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn vorig jaar in Nederland 120 mensen om het leven gekomen door moord of doodslag. Dat zijn er vijf minder dan in 2023. Het gaat om 76 mannen en 44 vrouwen. Bijna de helft van de vrouwelijke slachtoffers is in 2024 door een (ex-)partner gedood, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat deze cijfers jaarlijks publiceert.
5 uur geleden