Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholiere op intensive care na busongeluk in Zwartewaal

Scholiere op intensive care na busongeluk in Zwartewaal

BRIELLE (ANP) - Een 15-jarige scholiere die donderdag in een lijnbus zat die botste met een auto in Zwartewaal ligt op de intensive care, bevestigt een woordvoerder van het Maerlant College in Brielle na berichtgeving van het AD. Twee andere leerlingen van de school zaten ook in de bus, ook een van hen is na het ongeluk naar het ziekenhuis gebracht.

Volgens het AD werd het meisje dat nu op de intensive care van het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam ligt pas na een half uur uit de gekantelde bus gehaald. De woordvoerder van de school kan dit niet bevestigen. De krant schrijft ook dat de andere scholiere die naar het ziekenhuis moest de hulpdiensten erop attendeerde dat het meisje nog in de bus zat. "Als dat het geval is geweest, gaan we haar op een later moment in het zonnetje zetten voor haar signalerende rol", aldus de zegsman.

De woordvoerder gaat verder niet in op de toestand van de leerlinge op de intensive care. Hij weet niet hoe het met het andere meisje is dat naar het ziekenhuis moest. De leerling die niet naar het ziekenhuis hoefde is vrijdag op school geweest. Hij heeft er volgens de woordvoerder "geen kleerscheuren aan overgehouden, maar wel een mentale klap".

De politie meldt dat de toedracht van het ongeluk nog wordt onderzocht.

Meer uit Binnenland

Eerste officiële matige vorst deze winter: -5,5 graden in De Bilt

HOUTEN (ANP) - In De Bilt is de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag gedaald naar -5,5 graden. Daarmee is de eerste officiële matige vorst van het winterseizoen gemeten, meldt Weeronline. De laatste keer met matige vorst was op 17 februari. Het koelde toen in De Bilt af naar -5,2 graden.

10 minuten geleden
Eerste officiële ijsdag van de winter

DE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.

12 uur geleden
Kersttoespraak koning iets langer dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.

18 uur geleden
Koning Willem-Alexander: wees zuinig op wat ons verbindt

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.

18 uur geleden
Zeer grote brand in kraakpand in Zaandam

ZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.

19 uur geleden
Olifantje geboren op kerstavond in Artis

AMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.

20 uur geleden
Kans op hooikoorts door vroege bloei hazelaars

WAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."

20 uur geleden