Scholiere op intensive care na busongeluk in Zwartewaal
BRIELLE (ANP) - Een 15-jarige scholiere die donderdag in een lijnbus zat die botste met een auto in Zwartewaal ligt op de intensive care, bevestigt een woordvoerder van het Maerlant College in Brielle na berichtgeving van het AD. Twee andere leerlingen van de school zaten ook in de bus, ook een van hen is na het ongeluk naar het ziekenhuis gebracht.
Volgens het AD werd het meisje dat nu op de intensive care van het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam ligt pas na een half uur uit de gekantelde bus gehaald. De woordvoerder van de school kan dit niet bevestigen. De krant schrijft ook dat de andere scholiere die naar het ziekenhuis moest de hulpdiensten erop attendeerde dat het meisje nog in de bus zat. "Als dat het geval is geweest, gaan we haar op een later moment in het zonnetje zetten voor haar signalerende rol", aldus de zegsman.
De woordvoerder gaat verder niet in op de toestand van de leerlinge op de intensive care. Hij weet niet hoe het met het andere meisje is dat naar het ziekenhuis moest. De leerling die niet naar het ziekenhuis hoefde is vrijdag op school geweest. Hij heeft er volgens de woordvoerder "geen kleerscheuren aan overgehouden, maar wel een mentale klap".
De politie meldt dat de toedracht van het ongeluk nog wordt onderzocht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
47 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
6 uur geleden