Scholiere op intensive care na busongeluk in Zwartewaal
BRIELLE (ANP) - Een 15-jarige scholiere die donderdag in een lijnbus zat die botste met een auto in Zwartewaal ligt op de intensive care, bevestigt een woordvoerder van het Maerlant College in Brielle na berichtgeving van het AD. Twee andere leerlingen van de school zaten ook in de bus, ook een van hen is na het ongeluk naar het ziekenhuis gebracht.
Volgens het AD werd het meisje dat nu op de intensive care van het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam ligt pas na een half uur uit de gekantelde bus gehaald. De woordvoerder van de school kan dit niet bevestigen. De krant schrijft ook dat de andere scholiere die naar het ziekenhuis moest de hulpdiensten erop attendeerde dat het meisje nog in de bus zat. "Als dat het geval is geweest, gaan we haar op een later moment in het zonnetje zetten voor haar signalerende rol", aldus de zegsman.
De woordvoerder gaat verder niet in op de toestand van de leerlinge op de intensive care. Hij weet niet hoe het met het andere meisje is dat naar het ziekenhuis moest. De leerling die niet naar het ziekenhuis hoefde is vrijdag op school geweest. Hij heeft er volgens de woordvoerder "geen kleerscheuren aan overgehouden, maar wel een mentale klap".
De politie meldt dat de toedracht van het ongeluk nog wordt onderzocht.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
13 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
15 uur geleden