Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholier met griepklachten in de knel door regels rond examens

Scholier met griepklachten in de knel door regels rond examens

UTRECHT (ANP) - Scholieren die wegens griepverschijnselen een schoolexamen niet kunnen doen, mogen deze op sommige scholen helemaal niet meer maken. Daardoor dreigt een situatie te ontstaan waarbij een leerling ondanks klachten toch naar school gaat. Voorzitter Nienke Luijckx van scholierenbond LAKS bevestigt vrijdag berichtgeving hierover door De Telegraaf.

Door de corona-uitbraak in maart zijn veel schoolexamens verplaatst naar het begin van dit schooljaar. Leerlingen kunnen de kans verliezen om zo'n examen te maken als zij niet komen opdagen. Door de strenge coronaregels echter kunnen zij zich genoodzaakt zien thuis te blijven, bijvoorbeeld als ze fysieke klachten hebben.

"Het kan zijn dat een leerling dan toch gaat, omdat die anders vreest het examen niet meer te kunnen doen. Maar met de oplopende besmettingen is dat natuurlijk iets dat wel willen voorkomen", aldus Luijckx. Volgens de scholierenbond lopen leerlingen op verschillende scholen hier tegenaan, hoewel het op andere scholen wel weer goed geregeld is. Daar mag het examen wel opnieuw gemaakt worden.

Ernstige kwestie

Het LAKS hoopt dat de VO-Raad en het ministerie van Onderwijs schoolleiders oproept dit goed te regelen. In De Telegraaf zegt de VO-raad, de koepelorganisatie voor middelbare scholen, het probleem te herkennen. De organisatie noemt het een "ernstige kwestie", omdat ze wil voorkomen dat leerlingen met klachten die op corona wijzen naar school komen.

Minister Arie Slob (Onderwijs) roept scholen op om leerlingen die ziek zijn geweest alsnog de kans te geven examen te doen. "Leerlingen moeten zich niet gedwongen voelen om met klachten naar school te gaan." Scholen moeten volgens hem "flexibel" zijn.

De bewindsman heeft hierover inmiddels ook contact gehad met de vertegenwoordigers van het voortgezet onderwijs. Zij zullen zijn oproep ook doorgeven aan scholen. Op heel veel scholen gaat het wel goed, aldus de minister.

Meer uit Binnenland

Clinical Diagnostics informeert huisarts en patiënt over datalek

RIJSWIJK (ANP) - Laboratorium Clinical Diagnostics informeert vanaf deze week huisartsen en patiënten over het datalek eerder dit jaar. Dat meldt het laboratorium op de website. Door het lek werden privégegevens openbaar van honderdduizenden mensen van wie lichamelijke onderzoeken waren verwerkt door het lab in Rijswijk. Clinical Diagnostics meldt dat het in deze informatieronde niet gaat om onderzoeken die zijn verricht in het kader van deelname aan het Bevolkingsonderzoek Nederland.

18 minuten geleden
NAVO-vertegenwoordiger schuift aan bij D66, CDA en informateur

DEN HAAG (ANP) - Geoffrey van Leeuwen, stafchef van de secretaris-generaal van de NAVO, is donderdagmiddag aangeschoven bij het gesprek tussen D66, CDA en informateur Sybrand Buma. De voormalige minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking heeft gesproken over "de noodzaak van defensie, wat de rol van Nederland is en wat de NAVO kan doen aan de situatie in Oekraïne".

45 minuten geleden
Vrijwillige brandweer: vuurwerkverbod verandert oud en nieuw niet

BAARN (ANP) - De Vakvereniging van Brandweer Vrijwilligers (VBV) verwacht dat de jaarwisseling dit jaar niet anders zal zijn dan vorig jaar, ondanks het aankomende vuurwerkverbod. Dit zegt voorzitter Marcel Dokter. "We denken dat ook volgend jaar niet anders zal zijn", voegt hij eraan toe.

47 minuten geleden
OM eist tbs, geen celstraf, voor doden zoon Gianny-Davey

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde volgens het OM in een psychose en is volledig ontoerekeningsvatbaar. Daarom is geen celstraf geëist.

1 uur geleden
Richtlijnen voor boetes omhoog, sommige stijgen 'fors'

DEN HAAG (ANP) - De richtlijnen voor boetes gaan per 1 januari omhoog. Dat meldt het Landelijk Overleg Vakinhoud Strafrecht (LOVS), een groep strafrechters van alle rechtbanken en gerechtshoven. Deze richtlijnen, oriëntatiepunten genoemd, worden aangepast aan de inflatie. "Omdat dit al jaren niet is gebeurd, zullen sommige boetes fors stijgen", waarschuwt het LOVS.

2 uur geleden
Inspectie: te weinig kennis complexe zaken bij basisteams politie

DEN HAAG (ANP) - Basisteams van de politie hebben te weinig ervaring en expertise in huis om naast winkeldiefstallen en vernielingen het zwaardere opsporingswerk uit te voeren. Dit terwijl complexe criminaliteit zoals ondermijning en digitale criminaliteit wel bij hen terechtkomt, concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid in haar onderzoek Lokaal signaal.

2 uur geleden
Studentenorganisaties: blijf investeren in mentaal welzijn

DEN HAAG (ANP) - Het gaat beter met studenten, maar er is nog meer nodig om ze te ondersteunen. Dat betogen twee landelijke studentenorganisaties als reactie op een onderzoek naar de mentale gezondheid en het alcohol- en drugsgebruik onder studenten.

2 uur geleden