Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholen op Santorini weer open na reeks aardbevingen

Scholen op Santorini weer open na reeks aardbevingen

ATHENE (ANP/AFP) - Op het Griekse Santorini en omliggende eilanden zijn scholen heropend na een lange reeks aardbevingen. Experts gaven daar toestemming voor nadat uit inspecties was gebleken dat de impact van de bevingen op de openbare gebouwen meeviel.

Het gebied is sinds eind januari opgeschrikt door duizenden veelal lichte aardbevingen. Die hebben niet tot grote schade of slachtoffers geleid, maar wel tot onrust onder de bevolking. Veel inwoners van het bij toeristen populaire Santorini vertrokken.

De autoriteiten roepen inwoners op waakzaam te blijven omdat aardverschuivingen kunnen plaatsvinden. De regering heeft ook een steunpakket aangekondigd voor getroffen bedrijven en werknemers op het eiland.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden door Israëlische luchtaanvallen in Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door twee Israëlische luchtaanvallen zijn volgens de Gazaanse burgerbescherming woensdag meer dan dertig doden gevallen en meer dan tachtig mensen gewond geraakt. Onder de getroffenen zouden veel kinderen zijn.

2 uur geleden
Zwarte rook: eerste stemronde levert nog geen nieuwe paus op

VATICAANSTAD (ANP) - De eerste stemronde van het conclaaf heeft geen nieuwe paus opgeleverd. Uit de schoorsteen op de Sixtijnse Kapel kringelde woensdagavond rond 21.00 uur zwarte rook. Dat betekent normaal gesproken dat de kardinalen hun overleg voor vandaag staken en donderdagochtend weer samenkomen.

3 uur geleden
Grote menigte wacht in Vaticaanstad op rook uit Sixtijnse Kapel

VATICAANSTAD (ANP/DPA) - Het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad is volgelopen met tienduizenden mensen die wachten op rook uit de schoorsteen van de Sixtijnse Kapel. Af en toe klapt de wachtende menigte in steeds sneller tempo alsof de mensen in een voetbalstadion zijn.

4 uur geleden
Frankrijk voor geleidelijke opheffing van EU-sancties tegen Syrië

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is voor de geleidelijke opheffing van EU-sancties tegen Syrië als de situatie daar blijft verbeteren. President Emmanuel Macron zei dat na overleg met de Syrische president Ahmed al-Sharaa in Parijs. Die is voor het eerst naar Europa afgereisd sinds de machtswisseling in Syrië.

4 uur geleden
Dodental in Pakistan door aanvallen India stijgt tot boven de 30

ISLAMABAD (ANP) - Het dodental door de raketaanvallen van India op buurland Pakistan is opgelopen tot meer dan dertig. Het Pakistaanse leger heeft dat gemeld en gaf daarbij aan dat 57 mensen gewond zijn geraakt.

4 uur geleden
Estland wil NAVO-norm voor defensie van 5 procent

WARSCHAU (ANP) - Estland vindt dat alle NAVO-landen in de toekomst 5 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) aan defensie moeten besteden. Dat zei de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna woensdag in Warschau, voor de start van de informele bijeenkomst met de EU-ministers. Op de NAVO-top in juni in Den Haag moet een nieuwe norm worden afgesproken.

5 uur geleden
Duitsland gaat ook asielzoekers aan grens tegenhouden

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De nieuwe Duitse regering heeft het asielbeleid aangescherpt. De minister van Binnenlandse Zaken, Alexander Dobrindt, zei woensdag dat ook asielzoekers aan de Duitse grens voortaan kunnen worden teruggestuurd. Een uitzondering geldt voor "kwetsbare mensen", zoals zwangeren en kinderen.

5 uur geleden