Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholen moeten ernstig pestgedrag melden, staat in nieuwe wet

Scholen moeten ernstig pestgedrag melden, staat in nieuwe wet

DEN HAAG (ANP) - Scholen moeten ernstig pestgedrag melden bij de inspectie. Dat staat in de Wet vrij en veilig onderwijs die staatssecretaris Mariëlle Paul (Funderend Onderwijs) heeft ingediend bij de Tweede Kamer. Specifiek gaat het om "veiligheidsincidenten waarbij ernstige sociale, psychische of fysieke schade" ontstaat.

De toelichting van de wet noemt als voorbeeld "fysiek geweld of grove pesterijen met zwaar lichamelijk letsel of de dood tot gevolg". Ook vuurwapenbezit valt onder de meldplicht. Minder heftige incidenten zoals geweld, seksuele intimidatie of stelselmatige discriminatie hoeven scholen niet te melden, maar moeten ze wel bijhouden.

"Gepest worden of je op een andere manier onveilig voelen op school laat diepe sporen na", zegt VVD-staatssecretaris Paul in een verklaring. "Daarom moeten we er alles aan doen om dit te voorkomen en anders snel op te lossen."

Vertrouwenspersonen

Verder moeten scholen twee vertrouwenspersonen aanstellen, klachtenprocedures inrichten en jaarlijks naar het veiligheidsbeleid kijken.

De Raad van State was dit voorjaar kritisch op het wetsvoorstel. Door de focus op melden en controleren komt de nadruk op procedures te liggen, vreesde de adviseur. "Hierdoor bestaat het risico dat er juist minder ruimte, tijd en aandacht is voor het open gesprek." De Raad van State vroeg zich ook af of de voordelen van de maatregelen opwegen tegen de extra werklast voor scholen.

Het kabinet heeft de wet op verschillende punten aangepast. In de uitleg ligt nu meer nadruk op het belang van een "open gesprek".

Meer uit Binnenland

Koning vlagt training Moto2 TT Assen af

ASSEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft vrijdagmiddag op het TT Circuit in Assen de training in de Moto2-klasse afgevlagd. De koning was bij de sessie aanwezig ter ere van honderd jaar TT in Assen.

13 minuten geleden
Onderzoek: terrorisme is vooral een probleem van 'eigen bodem'

DEN HAAG (ANP) - Terrorisme is in de eerste plaats een "probleem van eigen bodem". Dat is de conclusie van een onderzoek naar verbanden tussen migratie en terrorisme. Vergeleken met het aantal asielaanvragen in Europa is het aantal migranten dat in verband wordt gebracht met radicalisering of aanslagen "oneindig klein". Justitie- en migratieminister David van Weel (VVD) heeft het rapport vrijdag met de Tweede Kamer gedeeld.

36 minuten geleden
Veel vertraging op wegen in en rond Amsterdam door wegwerk

AMSTERDAM (ANP) - Op de wegen in en rond Amsterdam is het vrijdagmiddag erg druk door de afsluiting van de A10 aan de zuidkant van de stad. De wegwerkzaamheden veroorzaken volgens de ANWB "heel veel vertraging" op de wegen rond de hoofdstad.

59 minuten geleden
Inloophuizen dak- en thuislozen Amsterdam extra open om warmte

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam gelden in ieder geval maandag en dinsdag extra maatregelen voor dak- en thuisloze mensen door de verwachte hoge temperaturen. Dat meldt de gemeente. Dak- en thuisloze mensen kunnen overdag gebruikmaken van inloophuizen met extra verruimde openingstijden. Daar is beschutting en zijn water en zonnebrand beschikbaar.

2 uur geleden
Nationaal Hitteplan vanaf zondag voor Limburg en Noord-Brabant

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan is vanaf zondag van kracht voor Limburg en Noord-Brabant. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt vrijdag na overleg met het KNMI te hebben besloten het hitteplan voor de twee provincies te activeren. Mogelijk wordt de activering van het Nationaal Hitteplan begin volgende week uitgebreid naar het hele land.

3 uur geleden
Grote kans op een regionale hittegolf door tropische temperaturen

HOUTEN (ANP) - In aanloop naar volgende week stijgt de temperatuur naar zomerse tot mogelijk tropische waarden, meldt Weeronline. In het zuiden en zuidoosten worden temperaturen van rond de 30 graden verwacht. De kans op een regionale hittegolf neemt daardoor toe.

3 uur geleden
VVD wil in Zuid-Holland 100 miljoen euro voor aanpak stroomnet

DEN HAAG (ANP) - De VVD in Zuid-Holland heeft voorgesteld om 100 miljoen euro vrij te maken voor maatregelen om ruimte te maken op het provinciale stroomnet. Volgens de fractie is dat geld noodzakelijk om in de komende vier jaar netcongestie aan te pakken. De VVD wil op 9 juli, als de Provinciale Staten de voorjaarsnota vaststellen, 100 miljoen uit de algemene reserves halen om het plan te bekostigen.

3 uur geleden