Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholen in omgeving Enkhuizen bijeengekomen om zedenzaak

Scholen in omgeving Enkhuizen bijeengekomen om zedenzaak

ENKHUIZEN (ANP) - Scholen in Enkhuizen en omliggende plaatsen hebben samen met de betrokken gemeenten overleg gehad naar aanleiding van de grootschalige zedenzaak waar een 26-jarige man uit Enkhuizen bij betrokken is. Een woordvoerster van de gemeente bevestigt een bericht hierover van NH Nieuws.

De verdachte zou volgens het Openbaar Ministerie honderden minderjarige jongens via sociale media hebben verleid tot het doen van seksuele handelingen voor de camera. De man blijft nog zeker twee weken langer in de cel.

Scholenkoepels Trigoon, Martinuscollege, Vonk en RSG uit Enkhuizen en de gemeenten Stede Broec en Drechterland bespraken de zaak aan het begin van de middag. Daarbij hebben ze het onder meer gehad over de impact in de regio, zoals hoeveel jongeren erbij zijn betrokken.

Volgens een bestuurder van het Martinuscollege is zo'n overleg gebruikelijk als er zoiets in de regio gebeurt. Aan het eind van de dag sturen de scholen een informatiebrief naar ouders waarin staat waar ouders en kinderen terechtkunnen met vragen of als ze informatie hebben.

Meer uit Binnenland

Petitie voor boycot WK voetbal ruim 50.000 keer ondertekend

DEN HAAG (ANP) - De petitie om het Nederlands elftal niet mee te laten doen aan het WK voetbal in onder meer de Verenigde Staten is meer dan 50.000 keer ondertekend. Gisteravond rond 20.00 uur stond de teller nog op ruim 25.000 handtekeningen voor een boycot. Inmiddels is dit aantal dus verdubbeld.

1 uur geleden
Raad voor Cultuur: leg artistieke vrijheid vast in de wet

DEN HAAG (ANP) - Artistieke vrijheid moet beschermd worden door deze in de wet vast te leggen, vindt de Raad voor Cultuur (RvC). Het adviesorgaan van de regering ontving de afgelopen jaren signalen van makers en instellingen "dat hun werk steeds vaker onderdeel is van debat", schrijft de raad in een dinsdag verschenen adviesrapport.

2 uur geleden
AVROTROS: geen verband tussen arrestatie Afghaanse vrouw en docu

HILVERSUM (ANP) - Er is geen aanleiding om aan te nemen dat er een direct verband is tussen de arrestatie van een Afghaanse vrouw en de documentaireserie die AVROTROS heeft gemaakt over Afghanistan. Dat meldt de omroep in een korte verklaring. De inhoud van de aanklacht is nog niet bekend.

3 uur geleden
ME aanwezig bij protest bij Tweede Kamer tegen geweld in Syrië

DEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is in de nacht van maandag op dinsdag aanwezig geweest bij een demonstratie bij de Tweede Kamer tegen het recente geweld in Syrië. Een woordvoerder van de politie zei eerder dat de ME aanwezig was "vanwege de grootte van de groep". Ook zei hij dat het protest gemoedelijk verliep en er geen reden was om in te grijpen. Voor zover hij weet, zijn er ook geen aanhoudingen verricht. Een verslaggever van het ANP zag rond 07.00 uur dat de demonstranten allemaal weg waren.

5 uur geleden
Noorderlicht op veel plaatsen in Nederland gezien

HOUTEN (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland zien mensen maandagavond het noorderlicht. Diverse regionale media en ook Weeronline melden dat het lichtspektakel met het blote oog te zien is. Op foto's zijn felle groene en roze lichtstrepen in de lucht te zien. Ook zuidelijker in Europa is het waar te nemen.

9 uur geleden
Ook Nederland uitgenodigd voor Trumps vredesraad voor Gaza

DEN HAAG (ANP) - Ook Nederland is door de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd toe te treden tot zijn vredesraad voor Gaza. Dat bevestigt een woordvoerder van demissionair minister-president Dick Schoof na een bericht van NRC. Of het kabinet op de uitnodiging ingaat, laat hij nog in het midden.

13 uur geleden
Advocaat van verdachte in zaak broer S10 vraagt om vrijlating

HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige man uit Zwaag die in oktober werd aangehouden in het onderzoek naar het overlijden van de tweelingbroer van zangeres S10 heeft de rechter verzocht de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. Dat bleek maandag tijdens een pro-formazitting in de rechtbank in Haarlem. Verdachte Signiomar D. zit sinds 19 oktober 2025 vast en wordt verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving met de dood tot gevolg. Naast D. zitten nog twee mannen uit Hoorn en een uit Rotterdam in hechtenis.

16 uur geleden