Scholen in omgeving Enkhuizen bijeengekomen om zedenzaak
ENKHUIZEN (ANP) - Scholen in Enkhuizen en omliggende plaatsen hebben samen met de betrokken gemeenten overleg gehad naar aanleiding van de grootschalige zedenzaak waar een 26-jarige man uit Enkhuizen bij betrokken is. Een woordvoerster van de gemeente bevestigt een bericht hierover van NH Nieuws.
De verdachte zou volgens het Openbaar Ministerie honderden minderjarige jongens via sociale media hebben verleid tot het doen van seksuele handelingen voor de camera. De man blijft nog zeker twee weken langer in de cel.
Scholenkoepels Trigoon, Martinuscollege, Vonk en RSG uit Enkhuizen en de gemeenten Stede Broec en Drechterland bespraken de zaak aan het begin van de middag. Daarbij hebben ze het onder meer gehad over de impact in de regio, zoals hoeveel jongeren erbij zijn betrokken.
Volgens een bestuurder van het Martinuscollege is zo'n overleg gebruikelijk als er zoiets in de regio gebeurt. Aan het eind van de dag sturen de scholen een informatiebrief naar ouders waarin staat waar ouders en kinderen terechtkunnen met vragen of als ze informatie hebben.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
7 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
12 uur geleden