Scholen in Amsterdam-West bedreigd met schietpartij
AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek naar bedreigingen die zijn geuit richting een aantal middelbare scholen in Amsterdam-West. Op Snapchat gaat een bericht rond dat de scholen doelwit zouden zijn van een schietpartij, zo bevestigt een politiewoordvoerder berichtgeving van AT5 daarover. Ook is er dinsdagavond een explosie geweest bij een school in Nieuw-West.
De politie zegt de dreiging serieus te nemen en "zichtbare en onzichtbare" maatregelen te hebben genomen. De scholen zijn woensdag wel gewoon open. Of de onlinedreiging iets te maken heeft met de onrust in de hoofdstad de afgelopen dagen, kon de politie niet zeggen. Dat wordt nog onderzocht.
De driehoek (burgemeester, politie en OM) houdt de situatie "nauwlettend in de gaten" en is woensdagochtend twee keer bijeen gekomen, zei burgemeester Femke Halsema woensdagmiddag in de gemeenteraad. Ze zei verder dat de dreiging "natuurlijk tot zorgen kan leiden bij ouders, kinderen en leraren", maar dat er nog "geen reden is om de scholen te sluiten". De gemeente heeft een bericht gestuurd naar alle scholen om hen te informeren. Ook zei ze dat het posten van bedreigingen strafbaar is en dat als er verdachten worden aangehouden, zij strafrechtelijk zullen worden vervolgd.
Dinsdagavond is er bij het Mundus College aan de Burgemeester Hogguerstraat in Nieuw-West een ontploffing geweest. Een politiewoordvoerder laat weten dat een raam aan de achterzijde van de school is vernield, maar dat er geen gewonden zijn gevallen. Er wordt nog gezocht naar verdachten.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft de 26-jarige Wesley W. uit Helmond veroordeeld tot acht jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang seksueel misbruiken van kinderen. Het Openbaar Ministerie had vijftien jaar cel en tbs met dwang geëist.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
17 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
19 uur geleden