Scholen hebben weer Paarse Vrijdag
AMSTERDAM (ANP) - Op scholen in het hele land is het weer Paarse Vrijdag, de jaarlijkse actiedag in samenwerking met lhbti+-belangenbehartiger COC Nederland en de leerlingengroepen aangesloten aan de GSA, de Gender & Sexuality Alliance. Volgens het COC doen elk jaar meer dan duizend middelbare scholen en mbo's mee aan de dag ter ondersteuning van de genderdiversiteit en seksuele diversiteit, maar haken ook steeds meer basisscholen aan.
Het COC noemt de actiedag "nog altijd hard nodig: 'homo' is nog steeds het meest gebruikte scheldwoord op school, en lhbti+-leerlingen worden vaker gepest dan leerlingen die dat niet zijn. Daarom is het belangrijk dat kinderen al vanaf de basisschool leren dat iedereen erbij hoort, en dat niemand gepest of uitgesloten mag worden om wie die is." Het thema is dit jaar All day, every day "omdat je het hele jaar door jezelf moet kunnen zijn, en niet alleen op Paarse Vrijdag" .
Scholen konden pakketten bestellen met spullen en informatie om de dag vorm te geven. "Voor middelbare scholen en mbo's hebben we al jaren een maximum van duizend pakketten beschikbaar: deze zijn altijd in no-time weg, en we weten dat scholen ook meedoen met digitale middelen of eigengemaakte tools", aldus het COC eerder deze week. Op dat moment waren er voor de basisscholen zelfs al meer dan 1700 pakketten besteld.
Op middelbare scholen en mbo's zijn clubjes leerlingen actief die zich inzetten voor een fijne en veilige school voor iedereen. Op basisscholen geven leerkrachten en schoolleiders vorm aan de Paarse Vrijdag. Het COC helpt hen met lesbrieven over 'jezelf zijn'. Er zijn ook een Paarse Vrijdag-lied en de Grote Paarse Vrijdag Spelshow.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) vindt het "zeer jammer" dat de NPO niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival volgend jaar. "We begrijpen het besluit en hebben respect voor de sterke gevoelens die daar in Nederland achter zitten", schrijft songfestivaldirecteur Martin Green dinsdag in een verklaring. De NPO maakte dinsdag bekend zich toch terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het College van Omroepen (CvO) vindt het goed dat er duidelijkheid is over de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival in 2027. De NPO maakte dinsdag bekend dat Nederland volgend jaar toch niet meedoet, omdat er onvoldoende draagvlak is onder de publieke omroepen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een tussentijdse zitting in de zaak tegen Chris Jude, die onder meer wordt verdacht van de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude in augustus 2025, is uitgesteld. De verdediging heeft meer tijd gekregen van de rechtbank om het rapport te bestuderen van het Pieter Baan Centrum (PBC), waar de verdachte is geobserveerd.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland doet volgend jaar toch niet mee aan het Eurovisie Songfestival. De NPO heeft besloten zich terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers. Volgens de publieke omroep is er "op dit moment onvoldoende draagvlak" bij de omroepen om in 2027 deel te nemen.
2 uur geledenLUTJEGAST (ANP) - Bij een legpluimveebedrijf in het Groningse Lutjegast is vogelgriep vastgesteld. Om verspreiding te voorkomen, worden de ongeveer 45.000 dieren van het bedrijf geruimd, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur weten. Het is volgens het ministerie de eerste uitbraak van vogelgriep sinds juli van dit jaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cryptomiljardair Jean-Louis van der Velde onttroont Charlene de Carvalho-Heineken als rijkste Nederlander. In de dinsdag verschenen nieuwe editie van rijkenlijst Quote 500 wordt het vermogen van de 62-jarige geschat op 26 miljard euro. Daarmee is hij twee keer zo rijk als de Heineken-erfgename, die jarenlang de eerste plaats innam.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.
14 uur geleden