Scholen gaan inventief om met thuisonderwijs
DEN HAAG (ANP) - Op de tweede dag dat scholen in het basis- en voortgezet onderwijs noodgedwongen dicht zijn vanwege het coronavirus, blijken leraren en leerlingen vindingrijk in het bedenken van oplossingen. Onderwijs op afstand, zoals online, via skype of telefonisch krijgt steeds meer vorm. De komende weken of mogelijk zelfs maanden is creativiteit met vormen van thuisonderwijs de uitdaging.
Nu het merendeel van de kinderen wekenlang thuis moeten blijven vanwege het coronavirus is het belangrijk dat ze niet op de bank gaan hangen, maar in beweging blijven. Daarom zijn Haagse gymleraren een nieuw kanaal op YouTube begonnen. Ze leren kinderen wat voor oefeningen ze thuis kunnen doen, "met materiaal dat in huis aanwezig is zoals sokken, pannen en wc-rollen."
De kinderen kunnen bijvoorbeeld sokken in pannen gooien, of springen met wc-rollen. In een andere oefening bouwt een gymleraar met één hand een toren van wc-rollen tijdens een zogenoemde voorligsteun. Het YouTube-kanaal is een initiatief van alle gymleraren van openbare basisscholen in Den Haag.
Online
Op veel scholen wordt gewerkt met online-leerprogramma's zoals Gynzy en Taalblobs. Wie voor het eerst met zo'n programma werkt, kan bij Gynzy hulp krijgen van buddy’s, ervaringsdeskundigen die gespecialiseerd zijn in "onderwijs op afstand". Maar naast onlineoplossingen, bieden scholen ook nog gewoon "papieren oplossingen" voor thuis. Op de Minister Calsschool in Naarden legde het personeel thuiswerkpakketjes op het schoolplein neer. Leerlingen konden die een voor een ophalen, om besmetting te voorkomen.
Op een vmbo-school in Drachten wordt gewerkt met een weektaak. Elke vrijdag krijgen leerlingen de weektaak waarin precies staat wat ze precies voor elk vak moeten doen. De weektaak is voorzien van een QR-code waarmee die gescand kan worden. "Normaal laten de leerlingen aan het einde van de les zien wat ze gedaan hebben. Dit is nu hun eigen verantwoordelijkheid", zegt een leraar. Afspraak is dat docenten dan binnen 24 uur antwoord geven op vragen van leerlingen. Via een toepassing van Google is te zien hoeveel leerlingen op de site komen en daar ook daadwerkelijk huiswerk maken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De afweging om in eerste instantie het jaarlijkse concert waarmee het joodse feest Chanoeka wordt gevierd in het Concertgebouw te annuleren, was aan het Concertgebouw. Maar het is "niet fair" en "niet terecht" dat het Concertgebouw antisemitisme is verweten. Dat zei burgemeester Femke Halsema van Amsterdam vrijdag tegen de Amsterdamse zender AT5.
18 minuten geledenBELÉM (ANP) - Nederland en Brazilië willen nauwer met elkaar gaan samenwerken in de energietransitie. De twee landen hebben op de klimaattop in Belém een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken hun samenwerking te "versterken en te ontwikkelen". Het draait om thema's als waterstof, windenergie op zee, biobrandstoffen, het afvangen van CO2 en het produceren van duurzamere brandstoffen voor de lucht- en scheepvaart.
1 uur geledenZEERIJP (ANP) - Bij zijn bezoek aan het gebied in Groningen dat in de nacht van donderdag op vrijdag is getroffen door een aardbeving, verzekerde D66-leider Rob Jetten dat het weer openen van de gaskraan "absoluut niet aan de orde" en "onbespreekbaar" is. Een van zijn mogelijke coalitiepartners, namelijk JA21, pleit hier juist wel voor.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is betreurenswaardig maar niet heel verrassend dat de regering heeft besloten ook de komende tijd geen F-35-onderdelen aan Israël te leveren, vindt het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). "Helaas gaat men wel voorbij aan het punt dat de F-35 een belangrijke rol speelt in de verdediging van Israël", zegt directeur Naomi Mestrum.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De kades, gemalen en bruggen rond het Groningse dorp Zeerijp hebben geen grote schade opgelopen door de aardbeving in de nacht van donderdag op vrijdag. Waterschap Noorderzijlvest heeft alle "risicovolle objecten" in een straal van 10 kilometer rond het epicentrum geïnspecteerd. Volgens een woordvoerster zijn daarbij geen schades ontdekt die "de werking van deze objecten in gevaar brengen". Dat geldt ook voor de dijken en constructies van waterschap Hunze en Aa's, dat een deel van Groningen als werkgebied heeft.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen zijn inmiddels 246 meldingen binnengekomen van mensen die schade hebben opgelopen door de aardbeving in de nacht van donderdag op vrijdag. Daarnaast belden tientallen mensen met de organisatie en deden zij melding van een zogenoemde Acuut Onveilige Situatie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland levert ook de komende tijd geen F-35-onderdelen aan Israël, schrijven demissionair staatssecretaris Aukje de Vries van Buitenlandse Handel en David van Weel van Buitenlandse Zaken (beiden VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Binnen zes maanden wordt een besluit genomen over het hervatten van de levering. De Hoge Raad oordeelde op 3 oktober dat Nederland de uit- en doorvoer van onderdelen van de jachtvliegtuigen naar Israël opnieuw moest beoordelen.
4 uur geleden