
Scholen en vliegveld La Palma dicht wegens vulkanische as
LA PALMA (ANP/DPA) - Door grote hoeveelheden vulkanische as in de lucht zijn alle vluchten naar het Canarische eiland La Palma voorlopig geschrapt, maakte luchthavenexploitant Aena dinsdag bekend. Op sommige delen van het eiland zijn hoge concentraties zwaveldioxide in de lucht gemeten waardoor 22 scholen moesten sluiten, meldde zender RTVE op gezag van de autoriteiten.
Op beelden van het Vulkanologisch Instituut van de eilanden is te zien hoe rook en as de atmosfeer in worden gespuugd. Op een van de flanken was sprake van "vulkanische bommen", aldus het instituut op Twitter.
Sinds de vulkaanuitbarsting op La Palma op 19 september begon, hebben lava en as meer dan 2700 gebouwen verwoest of beschadigd. 975 hectare is bedekt met een lavalaag van enkele meters dik. Meer dan 7000 bewoners van het Spaanse eiland, bijna 10 procent van de bevolking, zijn sindsdien uit voorzorg in veiligheid gebracht. Er zijn geen gewonden gevallen.
De vulkaan in het natuurpark Cumbre Vieja had vijftig jaar een slapend bestaan gehad. Wanneer de uitbraak eindigt is onbekend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil meer militair materieel leveren aan India, om de gezamenlijke defensiebelangen te versterken.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne ontkent dat op de grote veiligheidsconferentie in München een gesprek met Rusland gepland staat. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat er vrijdag een ontmoeting "op hoog niveau" met vertegenwoordigers van de VS, Rusland en Oekraïne op de agenda staat.
6 uur geledenGREENBELT (ANP/RTR) - Een Amerikaanse federale rechter heeft de overheid voorlopig verboden om een decreet van Donald Trump uit te voeren dat genderbevestigende behandelingen voor minderjarigen verbiedt. Familieleden van jonge transpersonen en lhbti-organisaties hadden daarom gevraagd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil over enige tijd een top met China en Rusland om de militaire bestedingen te halveren en de productie van kernwapens te staken. Ook zou Trump Poetin graag weer spreken in de G7, een overleg van machtige economieën waar Rusland uit gezet was na de annexatie van de Krim in 2014. "Ik vind dat het een fout was om hem eruit te gooien."
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De man die verdacht wordt van het inrijden op een demonstratie in München mocht in Duitsland wonen en werken, zegt de minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Beieren tegen persbureau dpa. Eerdere berichten dat hij in verband was gebracht met winkeldiefstallen, waren ook onjuist, zegt Joachim Herrmann. Volgens de politie raakten dertig mensen gewond.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regeringsleider Olaf Scholz heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten en Rusland niet zonder inmenging van andere landen mogen beslissen over Oekraïne en Europa. Volgens de bondskanselier zal Duitsland nooit een "gedicteerde vrede" steunen. Evenmin zal de Duitse regering instemmen met een oplossing die leidt tot een "ontkoppeling van Europese en Amerikaanse veiligheid".
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname mogen twee echtparen van hetzelfde geslacht zich inschrijven bij de burgerlijke stand. Dat is de uitkomst van een rechtszaak die ruim zestien maanden heeft geduurd. De stellen zijn buiten Suriname getrouwd; in de voormalige kolonie is het homohuwelijk nog niet mogelijk.
9 uur geleden