Scholen en vliegveld La Palma dicht wegens vulkanische as
LA PALMA (ANP/DPA) - Door grote hoeveelheden vulkanische as in de lucht zijn alle vluchten naar het Canarische eiland La Palma voorlopig geschrapt, maakte luchthavenexploitant Aena dinsdag bekend. Op sommige delen van het eiland zijn hoge concentraties zwaveldioxide in de lucht gemeten waardoor 22 scholen moesten sluiten, meldde zender RTVE op gezag van de autoriteiten.
Op beelden van het Vulkanologisch Instituut van de eilanden is te zien hoe rook en as de atmosfeer in worden gespuugd. Op een van de flanken was sprake van "vulkanische bommen", aldus het instituut op Twitter.
Sinds de vulkaanuitbarsting op La Palma op 19 september begon, hebben lava en as meer dan 2700 gebouwen verwoest of beschadigd. 975 hectare is bedekt met een lavalaag van enkele meters dik. Meer dan 7000 bewoners van het Spaanse eiland, bijna 10 procent van de bevolking, zijn sindsdien uit voorzorg in veiligheid gebracht. Er zijn geen gewonden gevallen.
De vulkaan in het natuurpark Cumbre Vieja had vijftig jaar een slapend bestaan gehad. Wanneer de uitbraak eindigt is onbekend.
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP) - De NAVO roept de parlementen van NAVO-landen op te helpen regels te versoepelen die de wapenindustrie in de weg zouden zitten om meer te maken. "Jullie kunnen ons echt helpen om af te komen van alle obstakels" voor het opvoeren van de productie en samenwerking tussen industrieën, hield de plaatsvervanger van NAVO-topman Mark Rutte hen maandag voor.
35 minuten geledenJEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de Russische suggestie weerlegd om een referendum te houden over EU-toetreding. Dat zegt de Armeense leider in een video op Facebook. De Russische president Vladimir Poetin oefende afgelopen week druk uit op het land om een referendum uit te schrijven. Dit om groeiende onvrede binnen het Kremlin over de toenadering die Armenië lijkt te zoeken tot de Europese Unie.
36 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
3 uur geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
4 uur geleden