Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Scholen en kinderopvang zorgen samen voor opvang in meivakantie'

'Scholen en kinderopvang zorgen samen voor opvang in meivakantie'

DEN HAAG (ANP) - Zowel de kinderopvang als basisscholen blijven in de meivakantie noodopvang aanbieden voor kinderen van ouders met "cruciale beroepen" en kinderen uit kwetsbare gezinnen. De betrokken partijen hebben met elkaar afgesproken dat noodopvang een gezamenlijke verantwoordelijkheid is, zo laat de Brancheorganisatie Kinderopvang weten.

Hoe de opvang tijdens de vakantie precies wordt ingevuld, kan per plaats verschillen. "De gemeenten hebben daarin een coördinerende rol", aldus de brancheorganisatie. Directeur Emmeline Bijlsma is blij met de afspraken. "Het is voor ons heel belangrijk dat we aan ouders en kinderen kunnen garanderen dat de noodopvang doorgaat."

Als alle scholen in de meivakantie helemaal dicht zouden gaan, zou de kinderopvang de volledige noodopvang moeten verzorgen. De vrees was dat de opvang daardoor niet gegarandeerd zou kunnen worden. "Wij vinden het echt belangrijk dat het van ons samen is", zegt Bijlsma. "Ook in de meivakantie."

Het ministerie van Onderwijs was niet direct bereikbaar voor een bevestiging van de afspraken.

Meer uit Binnenland

Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

2 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

2 uur geleden
Koningsdag wordt gevierd op vrijmarkten en festivals

DEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.

2 uur geleden
Optredens Drukwerk afgelast om darmkanker zanger Harry Slinger

AMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.

2 uur geleden
Drie demonstraties rond route Koningsdag in Dokkum

DOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.

2 uur geleden
Politie houdt vrouw aan na schietincident in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Politie houdt 17 mensen aan tijdens koningsnacht in Arnhem

ARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.

4 uur geleden