Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholen blij met heropening, wel bezorgd over uitval door omikron

Scholen blij met heropening, wel bezorgd over uitval door omikron

DEN HAAG (ANP) - Scholen zijn over het algemeen blij dat ze hun deuren maandag weer hebben geopend, na een kerstvakantie die een week eerder begon dan normaal. Wel leven nog altijd veel zorgen over coronabesmettingen, zeker nu de extra besmettelijke omikronvariant van het virus zich snel over het land verspreidt.

"Wat dat betreft houden we ons hart wel vast", zegt een woordvoerder van de Almeerse Scholen Groep. "We zitten in Almere al met een enorm lerarentekort, leraren die uitvallen vervangen is heel lastig." Op de eerste dag na de vakantie zijn alle 47 aangesloten scholen gewoon volgens plan opengegaan. "Ik heb niks gehoord over grote problemen. Het kan wel zijn dat hier en daar een klas moet worden samengevoegd."

Ook stichting BOOR, de koepelorganisatie van het openbaar onderwijs in Rotterdam, ziet nog geen hogere uitval dan de laatste tijd. "Door corona hebben we wel al langere tijd 1,5 à 2 procent meer verzuim", vertelt een woordvoerster. Zowel medewerkers die besmet raken als medewerkers die in quarantaine moeten, komen immers thuis te zitten. De Rotterdamse stichting vreest dat de komende dagen en weken wel meer leerlingen en medewerkers zullen uitvallen.

Quarantaineregels

Nu de kerstvakantie erop zit, zijn voor het onderwijs nieuwe quarantaineregels ingegaan. Voortaan moet een hele klas in quarantaine als binnen zeven dagen drie of meer besmettingen worden geconstateerd. Dan is volgens een richtlijn van het RIVM officieel sprake van een uitbraak. "De protocollen worden zo spoedig mogelijk aangepast", meldt sectororganisatie PO-Raad daarover. Of leerlingen en leerkrachten zijn gevaccineerd tegen corona, maakt voor de quarantaineregels geen verschil. Bij één of twee gevallen is quarantaine niet verplicht.

De Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS) laat weten dat scholen over het algemeen "heel blij zijn dat de kinderen weer naar school kunnen". Wel maakt de AVS zich druk over de ventilatie, die nog altijd niet in alle schoolgebouwen goed op orde is. "Op die scholen zitten kinderen letterlijk in de kou, want daar moeten de ramen en deuren de hele tijd openstaan."

Uit onderzoek van het ministerie van Onderwijs bleek in augustus dat in ruim een kwart van de schoolgebouwen de ventilatie niet toereikend was. Een risico, want in slecht geventileerde ruimtes kunnen kleine virusdeeltjes zich ophopen in de lucht en daarmee stijgt het besmettingsrisico. Het is volgens de AVS vooral aan gemeenten, als eigenaren van schoolgebouwen, om hier actie tegen te ondernemen. "Daar moet echt werk van worden gemaakt", zegt de woordvoerder. "Je kunt besmettingen beter voorkomen."

Meer uit Binnenland

Wegen Elburg weer open ondanks brand 't Harde, Eperweg wel dicht

ELBURG (ANP) - In de gemeente Elburg zijn bijna alle wegen weer vrijgegeven die woensdag als gevolg van de uitzonderlijk grote natuurbrand in 't Harde werden afgesloten. De Eperweg is wel nog dicht, meldt een woordvoerder van de gemeente. Dat is hoogstwaarschijnlijk zo om de hulpdiensten, die nog volop bezig zijn met blussen, de ruimte te geven.

1 uur geleden
Brandweer focust op 'hotspots' bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer zet momenteel in op zogenoemde "hotspots" bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein in 't Harde. Dit zijn volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio warme plekken in de ondergrond die in combinatie met de wind weer kunnen ontbranden. "Daar wordt nu door ons brandweerpersoneel op ingezet."

1 uur geleden
Verbod om water uit sloten te halen in delen Brabant om droogte

BREDA (ANP) - In delen van Midden- en West-Brabant mag sinds donderdagochtend geen water uit beken en sloten meer gehaald worden. Door de aanhoudende droogte zijn de waterstanden fors gedaald, meldt Waterschap Brabantse Delta. Het zogeheten onttrekkingsverbod geldt voor zeven stroomgebieden.

1 uur geleden
Wegen Nunspeet weer open ondanks grote natuurbrand 't Harde

NUNSPEET (ANP) - In de gemeente Nunspeet zijn de wegen die woensdag werden afgesloten als gevolg van de uitzonderlijk grote natuurbrand, weer vrijgegeven. De brand brak uit op militair oefenterrein 't Harde, ongeveer 10 kilometer verderop, en is donderdagochtend nog niet geblust. Een woordvoerder van de gemeente zegt dat er donderdag in Nunspeet geen rook, maar wel een brandlucht hangt. "We zullen de brandgeur nog wel een paar dagen ruiken in Nunspeet."

2 uur geleden
Noodverordening voor gebied natuurbrand Kessel

KESSEL (ANP) - Voor het gebied rond de grote natuurbrand tussen de Limburgse plaatsen Helden en Kessel geldt een noodverordening. Het gebied is afgesloten, meldt de gemeente Peel en Maas.

3 uur geleden
Brandweer moet op afstand brand 't Harde blussen door munitie

'T HARDE (ANP) - De brandweer kan op het militaire oefenterrein in 't Harde alleen vanaf de paden blussen, omdat er munitie in het veld ligt. Alleen gepantserde voertuigen van Defensie mogen uit veiligheidsoverwegingen het terrein op. De munitie kan door de warme grond ontploffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio aan een verslaggever ter plaatse. De brand is nog niet onder controle.

3 uur geleden
Burgemeester Peel en Maas vraagt mensen weg te blijven van brand

KESSEL (ANP) - Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas roept inwoners van zijn gemeente op weg te blijven bij de Heldense Bossen. In dat gebied tussen Kessel en Helden woedt momenteel een grote natuurbrand. "Het is daar niet veilig. Geef hulpdiensten de ruimte hun werk te doen."

4 uur geleden