Schmidt ziet Madueke nog niet bij PSV vertrekken
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Roger Schmidt heeft na een teleurstellend seizoen zijn eerste prijs met PSV binnen. Met Noni Madueke in een hoofdrol zag hij zijn ploeg in de Johan Cruijff ArenA over Ajax heen lopen (4-0).
"We zijn nu al veel verder dan in het hele vorige seizoen", zei hij. "We doen het tactisch veel beter en ik zie ook een grote wil om te winnen. Bovendien maken we een hele fitte indruk. Vorig seizoen kwamen enkele nieuwe spelers pas vlak voor het sluiten van de transfermarkt bij ons. Nu hebben we onze zaken snel op orde."
Madueke maakte de 1-0 en 2-0 van PSV tegen Ajax. De Britse vleugelspits is al vroeg in het seizoen in vorm. Schmidt is niet bang dat Madueke deze maand nog naar een kapitaalkrachtige club uit de Premier League vertrekt. "Hij ontwikkelt zich heel goed. Het is voor hem en voor PSV goed dat hij blijft. Misschien kan hij nu al veel geld opleveren. Maar ik denk dat hij over twee jaar nog meer waard is."
Schmidt was trots op PSV. "Veel jongens hebben pas hun eerste prijs gewonnen", zei de Duitse coach die niet uitsluit dat er nog een paar nieuwe spelers naar Eindhoven komen. "Maar het is ook niet zo dat we een enorm signaal hebben afgegeven. We hebben met 4-0 gewonnen in hun huis. Maar Ajax speelde ook ruim een helft met 10 man. Vorig seizoen hebben we ook goed tegen Ajax gespeeld. Maar we hebben het af laten weten in de andere wedstrijden."
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
9 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
22 uur geleden