Schmidt ziet Madueke nog niet bij PSV vertrekken
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Roger Schmidt heeft na een teleurstellend seizoen zijn eerste prijs met PSV binnen. Met Noni Madueke in een hoofdrol zag hij zijn ploeg in de Johan Cruijff ArenA over Ajax heen lopen (4-0).
"We zijn nu al veel verder dan in het hele vorige seizoen", zei hij. "We doen het tactisch veel beter en ik zie ook een grote wil om te winnen. Bovendien maken we een hele fitte indruk. Vorig seizoen kwamen enkele nieuwe spelers pas vlak voor het sluiten van de transfermarkt bij ons. Nu hebben we onze zaken snel op orde."
Madueke maakte de 1-0 en 2-0 van PSV tegen Ajax. De Britse vleugelspits is al vroeg in het seizoen in vorm. Schmidt is niet bang dat Madueke deze maand nog naar een kapitaalkrachtige club uit de Premier League vertrekt. "Hij ontwikkelt zich heel goed. Het is voor hem en voor PSV goed dat hij blijft. Misschien kan hij nu al veel geld opleveren. Maar ik denk dat hij over twee jaar nog meer waard is."
Schmidt was trots op PSV. "Veel jongens hebben pas hun eerste prijs gewonnen", zei de Duitse coach die niet uitsluit dat er nog een paar nieuwe spelers naar Eindhoven komen. "Maar het is ook niet zo dat we een enorm signaal hebben afgegeven. We hebben met 4-0 gewonnen in hun huis. Maar Ajax speelde ook ruim een helft met 10 man. Vorig seizoen hebben we ook goed tegen Ajax gespeeld. Maar we hebben het af laten weten in de andere wedstrijden."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
3 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
8 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
8 uur geleden