Schmidt wil af van verhaal dat PSV niet van topclubs kan winnen
EINDHOVEN (ANP) - Roger Schmidt hoopt dat PSV zondag eindelijk weer eens van een topclub wint. De trainer van de Eindhovenaren krijgt de laatste tijd geregeld vragen over de slechte reeks resultaten en wil daar vanaf zijn.
"Het is volgens mij meer iets voor de media. Volgens mij is er ook geen duidelijke oorzaak. We hadden de laatste duels met Ajax en Feyenoord ook kunnen winnen. We speelden toen goed, we moeten nu laten zien dat we die wedstrijden ook kunnen winnen. Dat zou ook goed zijn voor ons zelfvertrouwen", aldus Schmidt in zijn vooruitblik op de confrontatie van zondag met AZ.
PSV wacht al ruim twee jaar op een overwinning op Ajax, Feyenoord of AZ. De laatste keer dat de Brabanders een topduel in de Eredivisie wonnen, was op 22 december 2018 tegen AZ. Daarna speelde PSV vijftien duels tegen de drie concurrenten en alle vijftien ontmoetingen leverden geen overwinning op.
Voorsprong
"Het belang van het duel is duidelijk", aldus Schmidt. "Het gat naar koploper Ajax is groot en dus lijkt het erop dat we moeten vechten voor de tweede plaats. We krijgen zondag direct de kans het gat met de nummer 3 groter te maken. We willen graag de voorrondes van de Champions League in."
PSV begint de wedstrijd in Alkmaar met een voorsprong van 3 punten op AZ. Ook het doelsaldo is beter voor het elftal van Schmidt, die tegen AZ de beschikking heeft over een nagenoeg fitte selectie. Verdediger Timo Baumgartl ontbreekt in de groep vanwege een knieblessure en Mauro Júnior, Maximiliano Romero en Richard Ledezma staan al langere tijd aan de kant. Middenvelder Ryan Thomas heeft na een kleine twee weken afwezigheid de training hervat. Schmidt: "We wachten even de laatste trainingen af en bepalen dan of hij tegen AZ bij de selectie zit. Het is ook even de vraag of dat al verstandig is, de laatste wedstrijd voor de komende interlandperiode."
Transfer Drommel nog niet rond
De transfer van FC Twente-doelman Joël Drommel, die een persoonlijk akkoord met PSV heeft, is nog niet rond. "Maar dat is ook pas iets voor komend seizoen. We huren Yvon Mvogo voor twee seizoenen van RB Leipzig. Maar in de overeenkomst is opgenomen dat Leipzig hem komende zomer, zonder onze toestemming, kan terughalen. We moeten daarom op keepersgebied goed voorbereid zijn."
In januari won AZ in Eindhoven met 3-1 van PSV. De Alkmaarders zijn ook komende zondag vol vertrouwen. "Ik weet niet wat ze daar precies hebben gezegd. AZ heeft een goed team en spelers met individuele kwaliteiten, die een wedstrijd kunnen beslissen. Wij moeten zondag op het veld laten zien dat wij de tweede plaats verdienen", besloot Schmidt.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
56 minuten geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.
9 uur geleden