Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schmidt: met ons vaste basiselftal hadden we niet gewonnen

Schmidt: met ons vaste basiselftal hadden we niet gewonnen

EINDHOVEN (ANP) - Roger Schmidt is ervan overtuigd dat PSV zondag niet van Vitesse had gewonnen wanneer hij was begonnen met de op papier elf sterkste spelers. Dat zei de trainer, na de zege van 3-1, in antwoord op de vele vragen over zijn opstelling. Schmidt liet onder anderen Donyell Malen, Philipp Max, Mario Götze en Jordan Teze buiten zijn basisteam.

"Zelfs onze meest fitte spelers zoals Pablo Rosario, Denzel Dumfries en Ibrahim Sangaré waren nu aan het einde van de wedstrijd op", aldus Schmidt. "Kun je voorstellen wat er was gebeurd wanneer Malen, Götze en Max waren begonnen. Als zij geblesseerd waren geraakt, hadden we een groot probleem gehad. We spelen nu om de drie of vier dagen een wedstrijd, dat zijn niet alle spelers gewend. De elf beste spelers zijn dan op een gegeven moment, als je kijkt naar het hele plaatje, niet meer de beste elf spelers. Mijn spelers weten inmiddels hoe ik denk."

Bij rust stond PSV nog op achterstand. Dankzij Malen (één treffer) en Götze (twee doelpunten) wist PSV nieuw puntenverlies te voorkomen. "Risicovol?", zei Schmidt verder. "Je moet als trainer doen wat logisch is. Je hebt nooit garanties dat dergelijke keuzes goed uitpakken, maar mijn gevoel was dat deze spelers geen negentig minuten konden spelen. Ik denk dat het een goede beslissing was om nieuwe, frisse spelers in te brengen. Ze hebben laten zien wat ze kunnen. We scoorden pas in de 86e minuut de 2-1 omdat we daarvoor de nodige kansen misten."

PSV voetbalde tegen Vitesse in een systeem met vijf verdedigers. Controlerende middenvelder Pablo Rosario schoof een linie terug. Schmidt: "De spelers waren wat onwennig in dit systeem, we hadden dit ook niet kunnen trainen. Ik moest dit systeem kiezen vanwege de spelers die ik nu opstelde. We missen met Mohamed Ihattaren, Cody Gakpo, Noni Madueke, Maxi Romero en Richard Ledezma vijf aanvallers. Als ik dan Malen, Ryan Thomas en Götze buiten de basis wil hebben, moet ik een systeem bedenken voor de spelers die wel spelen. Daarnaast koos ik hiervoor vanwege de vele lange ballen die Vitesse hanteerde. Maar eerlijk is eerlijk, na rust ging het beter in ons normale systeem."

Meer uit Voetbal

Reguilón gaat bij Inter Miami met Messi spelen

MIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.

1 uur geleden
Fortuna Düsseldorf presenteert Mislintat als sportief directeur

DÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.

1 uur geleden
Doelman Ter Stegen staat mogelijk voor rentree bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.

2 uur geleden
Voetbalclub KRC Genk ontslaat trainer Fink

GENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.

5 uur geleden
Olij verdedigt het doel van PSV in bekerduel met GVVV

EINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.

5 uur geleden
Depay met Corinthians naar Braziliaanse bekerfinale

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).

9 uur geleden
Real Madrid en Alonso boeken belangrijke zege bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.

19 uur geleden