Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schmidt: met ons vaste basiselftal hadden we niet gewonnen

Schmidt: met ons vaste basiselftal hadden we niet gewonnen

EINDHOVEN (ANP) - Roger Schmidt is ervan overtuigd dat PSV zondag niet van Vitesse had gewonnen wanneer hij was begonnen met de op papier elf sterkste spelers. Dat zei de trainer, na de zege van 3-1, in antwoord op de vele vragen over zijn opstelling. Schmidt liet onder anderen Donyell Malen, Philipp Max, Mario Götze en Jordan Teze buiten zijn basisteam.

"Zelfs onze meest fitte spelers zoals Pablo Rosario, Denzel Dumfries en Ibrahim Sangaré waren nu aan het einde van de wedstrijd op", aldus Schmidt. "Kun je voorstellen wat er was gebeurd wanneer Malen, Götze en Max waren begonnen. Als zij geblesseerd waren geraakt, hadden we een groot probleem gehad. We spelen nu om de drie of vier dagen een wedstrijd, dat zijn niet alle spelers gewend. De elf beste spelers zijn dan op een gegeven moment, als je kijkt naar het hele plaatje, niet meer de beste elf spelers. Mijn spelers weten inmiddels hoe ik denk."

Bij rust stond PSV nog op achterstand. Dankzij Malen (één treffer) en Götze (twee doelpunten) wist PSV nieuw puntenverlies te voorkomen. "Risicovol?", zei Schmidt verder. "Je moet als trainer doen wat logisch is. Je hebt nooit garanties dat dergelijke keuzes goed uitpakken, maar mijn gevoel was dat deze spelers geen negentig minuten konden spelen. Ik denk dat het een goede beslissing was om nieuwe, frisse spelers in te brengen. Ze hebben laten zien wat ze kunnen. We scoorden pas in de 86e minuut de 2-1 omdat we daarvoor de nodige kansen misten."

PSV voetbalde tegen Vitesse in een systeem met vijf verdedigers. Controlerende middenvelder Pablo Rosario schoof een linie terug. Schmidt: "De spelers waren wat onwennig in dit systeem, we hadden dit ook niet kunnen trainen. Ik moest dit systeem kiezen vanwege de spelers die ik nu opstelde. We missen met Mohamed Ihattaren, Cody Gakpo, Noni Madueke, Maxi Romero en Richard Ledezma vijf aanvallers. Als ik dan Malen, Ryan Thomas en Götze buiten de basis wil hebben, moet ik een systeem bedenken voor de spelers die wel spelen. Daarnaast koos ik hiervoor vanwege de vele lange ballen die Vitesse hanteerde. Maar eerlijk is eerlijk, na rust ging het beter in ons normale systeem."

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

1 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

3 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

4 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

4 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

5 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

5 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

10 uur geleden