Schmidt: manier waarop we kansen weggeven is onacceptabel
PIRAEUS (ANP) - De manier waarop PSV donderdag verdedigde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Europa League, ergerde trainer Roger Schmidt. "We geven te makkelijk grote kansen weg en op dit niveau worden die afgestraft. Dat is onacceptabel", zei de Duitser na de nederlaag van 4-2 in de eerste ontmoeting van de eerste knock-outronde van de Europa League.
De eerste treffer van Olympiakos viel uit een vrije trap. Bij de 3-2 ging Timo Baumgartl opzichtig in de fout en bij de vierde treffer van de Grieken liet Philipp Max het afweten. PSV was voetballend niet de mindere ten opzichte van Olympiakos.
"We hebben een onnodige nederlaag geleden", oordeelde Schmidt. "We hebben goede spelers, maar het zijn stuk voor stuk jongens die nog niet zo ervaren zijn op dit niveau. Verdedigen is niet iets van alleen de achterste linie. Dat moet je met het hele team doen. Daar zullen we het ook met iedereen over hebben. We gaan analyseren en verbeteren waar nodig."
Niet kansloos
Volgens de trainer is PSV niet kansloos voor het bereiken van de achtste finales. "We zijn niet weggespeeld. Als ik naar het wedstrijdbeeld kijk, zie ik mogelijkheden. We hebben twee doelpunten gemaakt en dat biedt perspectief voor volgende week. Ik denk dat het nog altijd mogelijk is om ten koste van Olympiakos door te gaan."
PSV mist volgende week Ibrahim Sangaré in Eindhoven. De Ivoriaanse middenvelder liep tegen een gele kaart aan en is geschorst. Olivier Boscagli viel tegen Olympiakos voor rust uit met een blessure aan zijn hoofd. Volgens Schmidt is de kans groot dat Boscagli zondag in de thuiswedstrijd tegen Vitesse in de Eredivisie gewoon kan spelen. De rentree van Cody Gakpo laat vermoedelijk nog even op zich wachten.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
6 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
11 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 dag geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 dag geleden