Schmidt: manier waarop we kansen weggeven is onacceptabel
PIRAEUS (ANP) - De manier waarop PSV donderdag verdedigde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Europa League, ergerde trainer Roger Schmidt. "We geven te makkelijk grote kansen weg en op dit niveau worden die afgestraft. Dat is onacceptabel", zei de Duitser na de nederlaag van 4-2 in de eerste ontmoeting van de eerste knock-outronde van de Europa League.
De eerste treffer van Olympiakos viel uit een vrije trap. Bij de 3-2 ging Timo Baumgartl opzichtig in de fout en bij de vierde treffer van de Grieken liet Philipp Max het afweten. PSV was voetballend niet de mindere ten opzichte van Olympiakos.
"We hebben een onnodige nederlaag geleden", oordeelde Schmidt. "We hebben goede spelers, maar het zijn stuk voor stuk jongens die nog niet zo ervaren zijn op dit niveau. Verdedigen is niet iets van alleen de achterste linie. Dat moet je met het hele team doen. Daar zullen we het ook met iedereen over hebben. We gaan analyseren en verbeteren waar nodig."
Niet kansloos
Volgens de trainer is PSV niet kansloos voor het bereiken van de achtste finales. "We zijn niet weggespeeld. Als ik naar het wedstrijdbeeld kijk, zie ik mogelijkheden. We hebben twee doelpunten gemaakt en dat biedt perspectief voor volgende week. Ik denk dat het nog altijd mogelijk is om ten koste van Olympiakos door te gaan."
PSV mist volgende week Ibrahim Sangaré in Eindhoven. De Ivoriaanse middenvelder liep tegen een gele kaart aan en is geschorst. Olivier Boscagli viel tegen Olympiakos voor rust uit met een blessure aan zijn hoofd. Volgens Schmidt is de kans groot dat Boscagli zondag in de thuiswedstrijd tegen Vitesse in de Eredivisie gewoon kan spelen. De rentree van Cody Gakpo laat vermoedelijk nog even op zich wachten.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
2 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
3 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
5 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
5 uur geleden