Schmidt laat Sangaré buiten basiselftal PSV, Boscagli keert terug
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Sangaré ontbreekt zondag in de basisopstelling van PSV in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo. De Ivoriaanse controlerende middenvelder krijgt na een drukke interlandweek rust van trainer Roger Schmidt.
"Ibrahim kwam vrijdag pas laat terug en speelde enkele intense interlands, ook in een ander klimaat dan hier", legde Schmidt uit. Sangaré zit wel op de bank in het Philips-stadion. Olivier Boscagli neemt de plaats van Sangaré op het middenveld over. De Fransman ontbrak in de laatste competitiewedstrijd tegen AZ (2-0 verlies).
PSV neemt bij winst op Heracles de tweede plaats weer over van AZ, dat zaterdag met 1-0 won bij Willem II. De tweede plaats geeft recht op deelname aan de voorronde van de Champions League.
Opstelling PSV: Mvogo; Dumfries, Teze, Viergever en Max; Götze, Rosario, Boscagli en Gakpo; Zahavi en Malen.
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
20 uur geleden