Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schmidt: Ihattaren moet zelf veranderen, ik kan hem alleen helpen

Schmidt: Ihattaren moet zelf veranderen, ik kan hem alleen helpen

EINDHOVEN (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft zelf in de hand of hij bij PSV nog aan spelen toekomt. Dat zei trainer Roger Schmidt na het gelijkspel tegen Ajax: 1-1. Ihattaren was om disciplinaire redenen buiten de selectie gelaten.

"Je kunt mensen niet veranderen, dat kunnen mensen alleen zelf doen. Ik kan hem er alleen bij helpen", aldus Schmidt. "Zijn houding was de laatste week niet goed. Hij heeft zich donderdag rond de wedstrijd tegen Olympiakos niet professioneel opgesteld. Dat is totaal onacceptabel."

Het ging niet alleen om de houding van donderdag, legde Schmidt uit. Ook op trainingen haalt de 19-jarige middenvelder er volgens Schmidt niet alles uit. "Hij was op de goede weg en speelde de laatste maanden niet top, maar oké. Daarom was hij ook geregeld basisspeler. De laatste weken heeft hij een paar stappen teruggedaan."

Ihattaren moet een voorbeeld nemen aan enkele van zijn medespelers, vindt Schmidt. "Als hij net zo hard werkt als Noni Madueke, Mauro Júnior, Ryan Thomas, Mario Götze en Cody Gakpo dan heeft ie een kans. Doet hij dat niet, dan niet. Het hangt helemaal van hem af, van zijn houding."

Schmidt is in het verleden wel eens vaker in aanvaring gekomen met jonge getalenteerde spelers, zei hij. "We willen hem allemaal helpen om een goede voetballer te worden. Mohamed is getalenteerd. Maandag en dinsdag zijn we vrij, woensdag trainen we weer. Dan hoor ik het wel. Iedereen is ook moe om er steeds over te praten."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Spanje winnen opnieuw Nations League

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.

18 minuten geleden
Voetbalster Groenen mist duel Oranje met Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.

3 uur geleden
Ajax wint gestaakt duel met FC Groningen in lege ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.

4 uur geleden
Scheidsrechter Kamphuis stopt na bijna 22 jaar

ZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.

5 uur geleden
Ajax heeft eerste fans van vuurwerkactie geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.

5 uur geleden
Liverpool-coach Slot begrijpt boosheid gepasseerde Salah

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.

8 uur geleden
Oud-voetballer Ibrahimovic een van de dragers olympische vlam

MILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.

9 uur geleden