Schmidt: Ihattaren heeft zich niet gedragen zoals het hoort
EINDHOVEN (ANP) - Mohamed Ihattaren is zondag buiten de selectie van PSV gelaten na een aanvaring met trainer Roger Schmidt. Dat zei de Duitse trainer in aanloop naar de thuiswedstrijd met Ajax. "Ihattaren heeft zich donderdag niet gedragen zoals je dat van een prof mag verwachten. Weinig inzet, weinig teamdiscipline. Daarom hebben we deze beslissing genomen", aldus Schmidt.
Het is de tweede keer dit seizoen dat Ihattaren en Schmidt een conflict hebben. Schmidt liet de 19-jarige middenvelder in september in de uitwedstrijd tegen FC Groningen op de bank starten omdat Ihattaren op de training niet met de juiste houding op het veld stond.
Toen Ihattaren halverwege december tegen FC Utrecht voor het eerst dit seizoen scoorde, liep hij naar de zijlijn en omhelsde Schmidt. Daarmee leek het goed te zitten tussen de twee.
Mogelijkheid niet aangegrepen
Vorige week ontbrak Ihattaren in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Europa League en thuiswedstrijd tegen Vitesse in de selectie omdat hij ziek was. Tegen Olympiakos (het thuisduel) keerde hij donderdag terug in de groep. Na die wedstrijd, waarin PSV werd uitgeschakeld en Ihattaren niet in actie kwam, feliciteerde Ihattaren via Instagram Ajacied Ryan Gravenberch voor het bereiken van de volgende ronde. Ook gaf hij een 'like' bij een foto van Ajax-spits Brian Brobbey.
In een verklaring is PSV zondag erg duidelijk: "De voltallige staf, spelersgroep en directie hebben er de afgelopen periode alles aan gedaan om Ihattaren te ondersteunen en van waarde te laten zijn voor PSV. Die mogelijkheid heeft hij niet aangegrepen."
Het conflict tussen Schmidt en Ihattaren komt PSV niet goed uit. De Eindhovense club is al een tijd in gesprek met de Utrechter en zijn zaakwaarnemer Mino Raiola om zijn in de zomer van 2022 aflopende contract te verlengen. "Ik laat alles aan Mino over. Daar heb ik vertrouwen in. Ik laat alles op me afkomen. Ik heb het echt naar mijn zin in Eindhoven", zei Ihattaren in december na de uitwedstrijd tegen RKC.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
3 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
5 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
5 uur geleden