Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schmid wint elfde rit in Giro, Bernal loopt verder uit

Schmid wint elfde rit in Giro, Bernal loopt verder uit

MONTALCINO (ANP) - Mauro Schmid heeft de elfde etappe in de Ronde van Italië gewonnen. De 21-jarige Zwitser van Qhubeka Assos was in de sprint zijn enig overgebleven medevluchter Alessandro Covi uit Italië (UAE Team Emirates) te snel af. Het betekende voor Schmid zijn eerste grote zege als prof. Harm Vanhoucke uit België (Lotto Soudal) werd derde. De Nederlander Taco van der Hoorn, die deze Giro al een rit won, kwam als negende over de finish.

Rozetruidrager Egan Bernal finishte ruim 3 minuten later dan Schmid als nummer 11. De Colombiaan nam daarmee in het klassement verder afstand van zijn concurrenten, onder wie Remco Evenepoel. De Belg werd 26e en zakte in het klassement terug naar de zevende plek.

"Eigenlijk kan ik het niet geloven", zei Schmid. "Ik werd ongeveer twee weken voor de start van de Giro geselecteerd. Mijn voorbereiding was goed, maar aan het begin van het seizoen dacht ik er niet eens aan om een grote ronde te rijden. In de laatste twee etappes heb ik veel geleden, maar vandaag wilde ik heel graag in de aanval gaan omdat ik het erg leuk vind om op grind te rijden. In de ontsnapping voelde ik dat ik goede benen had en ik ging ervoor. "

Grindwegen

Veel renners hadden het woensdag zwaar, in de 162 kilometer lange rit van Perugia naar Montalcino. Naast enkele pittige beklimmingen moesten ze ook 35 kilometer afleggen over grindwegen. Op die grindwegen verloor Evenepoel, die de etappe was begonnen als nummer 2 in het klassement, de aansluiting. Uiteindelijk verloor hij meer dan 2 minuten op Bernal.

Bernal heeft in het klassement 45 seconden voorsprong op de Rus Aleksandr Vlasov, de nieuwe nummer 2. De Italiaan Damiano Caruso is derde op 1.12. Evenepoel staat op 2.22 van Bernal.

Bernal

"Vandaag hebben we goed gereden en ik heb mijn voorsprong in het algemeen klassement vergroot, maar de Giro is nog lang", vertelde Bernal. "Alle grote beklimmingen moeten nog worden gereden. Ik heb er vertrouwen in, maar ik moet met beide benen op de grond blijven staan. "

In de twaalfde etappe van donderdag trekt het peloton over 212 kilometer van Siena naar Bagno di Romagna. De rit lijkt geschikt voor vrijbuiters. Onderweg wacht het peloton vier gecategoriseerde beklimmingen.

Meer uit Sport

Djokovic bereikt finale in Beijing na diskwalificatie Medvedev

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft de finale van het ATP-toernooi van Beijing bereikt na een diskwalificatie van zijn tegenstander Daniil Medvedev. De Rus sloeg bij een stand van 7-5 5-3 in het voordeel van Djokovic een bal weg en raakte daarbij een toeschouwer. Hij werd daarop door de umpire gediskwalificeerd.

4 uur geleden
Visma-Lease a Bike stelt Van Hooydonck aan als sportief directeur

DEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.

6 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz bereikt finale in Tokio

TOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.

8 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest in eerste ronde op WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.

11 uur geleden
Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

19 uur geleden
Amazone Kroeze wint in Boekelo eerste nationale titel eventing

BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.

1 dag geleden
Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

1 dag geleden