Schmid wint elfde rit in Giro, Bernal loopt verder uit
MONTALCINO (ANP) - Mauro Schmid heeft de elfde etappe in de Ronde van Italië gewonnen. De 21-jarige Zwitser van Qhubeka Assos was in de sprint zijn enig overgebleven medevluchter Alessandro Covi uit Italië (UAE Team Emirates) te snel af. Het betekende voor Schmid zijn eerste grote zege als prof. Harm Vanhoucke uit België (Lotto Soudal) werd derde. De Nederlander Taco van der Hoorn, die deze Giro al een rit won, kwam als negende over de finish.
Rozetruidrager Egan Bernal finishte ruim 3 minuten later dan Schmid als nummer 11. De Colombiaan nam daarmee in het klassement verder afstand van zijn concurrenten, onder wie Remco Evenepoel. De Belg werd 26e en zakte in het klassement terug naar de zevende plek.
"Eigenlijk kan ik het niet geloven", zei Schmid. "Ik werd ongeveer twee weken voor de start van de Giro geselecteerd. Mijn voorbereiding was goed, maar aan het begin van het seizoen dacht ik er niet eens aan om een grote ronde te rijden. In de laatste twee etappes heb ik veel geleden, maar vandaag wilde ik heel graag in de aanval gaan omdat ik het erg leuk vind om op grind te rijden. In de ontsnapping voelde ik dat ik goede benen had en ik ging ervoor. "
Grindwegen
Veel renners hadden het woensdag zwaar, in de 162 kilometer lange rit van Perugia naar Montalcino. Naast enkele pittige beklimmingen moesten ze ook 35 kilometer afleggen over grindwegen. Op die grindwegen verloor Evenepoel, die de etappe was begonnen als nummer 2 in het klassement, de aansluiting. Uiteindelijk verloor hij meer dan 2 minuten op Bernal.
Bernal heeft in het klassement 45 seconden voorsprong op de Rus Aleksandr Vlasov, de nieuwe nummer 2. De Italiaan Damiano Caruso is derde op 1.12. Evenepoel staat op 2.22 van Bernal.
Bernal
"Vandaag hebben we goed gereden en ik heb mijn voorsprong in het algemeen klassement vergroot, maar de Giro is nog lang", vertelde Bernal. "Alle grote beklimmingen moeten nog worden gereden. Ik heb er vertrouwen in, maar ik moet met beide benen op de grond blijven staan. "
In de twaalfde etappe van donderdag trekt het peloton over 212 kilometer van Siena naar Bagno di Romagna. De rit lijkt geschikt voor vrijbuiters. Onderweg wacht het peloton vier gecategoriseerde beklimmingen.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
12 uur geleden