Schmid wint elfde rit in Giro, Bernal loopt verder uit
MONTALCINO (ANP) - Mauro Schmid heeft de elfde etappe in de Ronde van Italië gewonnen. De 21-jarige Zwitser van Qhubeka Assos was in de sprint zijn enig overgebleven medevluchter Alessandro Covi uit Italië (UAE Team Emirates) te snel af. Het betekende voor Schmid zijn eerste grote zege als prof. Harm Vanhoucke uit België (Lotto Soudal) werd derde. De Nederlander Taco van der Hoorn, die deze Giro al een rit won, kwam als negende over de finish.
Rozetruidrager Egan Bernal finishte ruim 3 minuten later dan Schmid als nummer 11. De Colombiaan nam daarmee in het klassement verder afstand van zijn concurrenten, onder wie Remco Evenepoel. De Belg werd 26e en zakte in het klassement terug naar de zevende plek.
"Eigenlijk kan ik het niet geloven", zei Schmid. "Ik werd ongeveer twee weken voor de start van de Giro geselecteerd. Mijn voorbereiding was goed, maar aan het begin van het seizoen dacht ik er niet eens aan om een grote ronde te rijden. In de laatste twee etappes heb ik veel geleden, maar vandaag wilde ik heel graag in de aanval gaan omdat ik het erg leuk vind om op grind te rijden. In de ontsnapping voelde ik dat ik goede benen had en ik ging ervoor. "
Grindwegen
Veel renners hadden het woensdag zwaar, in de 162 kilometer lange rit van Perugia naar Montalcino. Naast enkele pittige beklimmingen moesten ze ook 35 kilometer afleggen over grindwegen. Op die grindwegen verloor Evenepoel, die de etappe was begonnen als nummer 2 in het klassement, de aansluiting. Uiteindelijk verloor hij meer dan 2 minuten op Bernal.
Bernal heeft in het klassement 45 seconden voorsprong op de Rus Aleksandr Vlasov, de nieuwe nummer 2. De Italiaan Damiano Caruso is derde op 1.12. Evenepoel staat op 2.22 van Bernal.
Bernal
"Vandaag hebben we goed gereden en ik heb mijn voorsprong in het algemeen klassement vergroot, maar de Giro is nog lang", vertelde Bernal. "Alle grote beklimmingen moeten nog worden gereden. Ik heb er vertrouwen in, maar ik moet met beide benen op de grond blijven staan. "
In de twaalfde etappe van donderdag trekt het peloton over 212 kilometer van Siena naar Bagno di Romagna. De rit lijkt geschikt voor vrijbuiters. Onderweg wacht het peloton vier gecategoriseerde beklimmingen.
Meer uit Sport
NEVERS (ANP) - De Noorse wielrenner Søren Wærenskjold heeft zichzelf verbaasd met zijn ritzege in de elfde etappe van de Tour de France. Dat zei de renner van Uno-X Mobility na de etappe in het flashinterview. "Het is een grote verrassing voor mezelf", aldus Wærenskjold.
13 uur geledenNEVERS (ANP) - Søren Wærenskjold heeft woensdag de elfde etappe van de Tour de France gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was na een overwegend vlakke etappe over 161 kilometer van Vichy naar Nevers de snelste in de massasprint. De Nederlandse sprinttroef Olav Kooij werd tweede, voor de Belg Jasper Philipsen.
13 uur geledenBÅSTAD (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in het Zweedse Båstad net als vorig jaar niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De 30-jarige Nederlander verloor op het ATP-toernooi in de tweede ronde via een tiebreak van Adolfo Daniel Vallejo (22) uit Paraguay. Het werd 6-4 3-6 6-7 (4).
16 uur geledenVICHY (ANP) - De elfde etappe van de Tour de France is woensdag in regenachtige omstandigheden van start gegaan. In de omgeving van de start is er volgens de Franse weerdienst naast regen ook kans op onweersbuien. De temperatuur ligt gedurende de etappe tussen de 33 en 36 graden.
16 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen hoopt zich komend weekend te herpakken bij de Grote Prijs van België op zijn "favoriete circuit" op Spa-Francorchamps. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull gleed tien dagen geleden van de baan tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Het was zijn tweede schuiver in acht dagen tijd, na zijn eerdere crash in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Estland pleit voor een stop op EU-financiering voor sportbonden die Russische en Belarussische atleten toestaan deel te nemen aan internationale wedstrijden. Nederland en nog zeven andere landen ondersteunen die oproep aan de Europese Commissie, die onder meer het Internationaal Olympisch Comité (IOC) raakt.
21 uur geledenLE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.
1 dag geleden