Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schmid wint elfde rit in Giro, Bernal loopt verder uit

Schmid wint elfde rit in Giro, Bernal loopt verder uit

MONTALCINO (ANP) - Mauro Schmid heeft de elfde etappe in de Ronde van Italië gewonnen. De 21-jarige Zwitser van Qhubeka Assos was in de sprint zijn enig overgebleven medevluchter Alessandro Covi uit Italië (UAE Team Emirates) te snel af. Het betekende voor Schmid zijn eerste grote zege als prof. Harm Vanhoucke uit België (Lotto Soudal) werd derde. De Nederlander Taco van der Hoorn, die deze Giro al een rit won, kwam als negende over de finish.

Rozetruidrager Egan Bernal finishte ruim 3 minuten later dan Schmid als nummer 11. De Colombiaan nam daarmee in het klassement verder afstand van zijn concurrenten, onder wie Remco Evenepoel. De Belg werd 26e en zakte in het klassement terug naar de zevende plek.

"Eigenlijk kan ik het niet geloven", zei Schmid. "Ik werd ongeveer twee weken voor de start van de Giro geselecteerd. Mijn voorbereiding was goed, maar aan het begin van het seizoen dacht ik er niet eens aan om een grote ronde te rijden. In de laatste twee etappes heb ik veel geleden, maar vandaag wilde ik heel graag in de aanval gaan omdat ik het erg leuk vind om op grind te rijden. In de ontsnapping voelde ik dat ik goede benen had en ik ging ervoor. "

Grindwegen

Veel renners hadden het woensdag zwaar, in de 162 kilometer lange rit van Perugia naar Montalcino. Naast enkele pittige beklimmingen moesten ze ook 35 kilometer afleggen over grindwegen. Op die grindwegen verloor Evenepoel, die de etappe was begonnen als nummer 2 in het klassement, de aansluiting. Uiteindelijk verloor hij meer dan 2 minuten op Bernal.

Bernal heeft in het klassement 45 seconden voorsprong op de Rus Aleksandr Vlasov, de nieuwe nummer 2. De Italiaan Damiano Caruso is derde op 1.12. Evenepoel staat op 2.22 van Bernal.

Bernal

"Vandaag hebben we goed gereden en ik heb mijn voorsprong in het algemeen klassement vergroot, maar de Giro is nog lang", vertelde Bernal. "Alle grote beklimmingen moeten nog worden gereden. Ik heb er vertrouwen in, maar ik moet met beide benen op de grond blijven staan. "

In de twaalfde etappe van donderdag trekt het peloton over 212 kilometer van Siena naar Bagno di Romagna. De rit lijkt geschikt voor vrijbuiters. Onderweg wacht het peloton vier gecategoriseerde beklimmingen.

Meer uit Sport

Mercedes verovert in São Paulo constructeurstitel F1

SÃO PAULO (ANP) - De Formule 1-renstal Mercedes heeft met nog drie races te gaan het constructeurskampioenschap veroverd. De renstal van de Italiaanse wereldkampioen Kimi Antonelli pakte in de Grote Prijs van São Paulo 22 punten door de vierde plaats van de Brit George Russell en de vijfde plaats van Antonelli.

3 uur geleden
Verstappen tweede in GP São Paulo na inhaalrace, zege Norris

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudige wereldkampioen haalde na een inhaalrace, die begon op de 21e plaats, het podium. De zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië ging naar de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappens Franse teamgenoot Isack Hadjar werd derde.

3 uur geleden
Spaanse tennistopper Alcaraz wint masterstoernooi van Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft het masterstoernooi van Parijs gewonnen. De Spaanse tennisser was in de finale in twee sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 7-6 (5) 7-5. Alcaraz is de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.

5 uur geleden
Bezzecchi wint GP van Qatar, nog geen titel MotoGP voor Márquez

LUSAIL (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Qatar in de MotoGP gewonnen. De 27-jarige Italiaan op de Aprilia bleef na 22 ronden op het circuit van Lusail de Spanjaarden Marc Márquez op de Ducati en Raúl Fernández op de Aprilia voor.

5 uur geleden
Belg Nys wint voor tweede keer EK veldrijden, Nieuwenhuis vierde

ZEDDAM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys is voor de tweede keer in zijn carrière Europees kampioen geworden. In Zeddam bleef hij na negen ronden zijn landgenoot Joran Wyseure voor. Niels Vandeputte maakte het Belgische podium compleet.

6 uur geleden
Motorcoureur Veijer valt meteen uit bij GP van Qatar

LUSAIL (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Qatar in de Moto2 meteen uitgevallen. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo, die als vierde van start ging op het circuit van Lusail, raakte in de eerste bocht het achterwiel van de motor voor zich en ging onderuit.

7 uur geleden
MotoGP-rijder Bagnaia uitgeschakeld door dubbele voetbreuk

LUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.

8 uur geleden