Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schloesser schiet als twintigste naar knock-outfase op Spelen

Schloesser schiet als twintigste naar knock-outfase op Spelen

TOKIO (ANP) - Handboogschutster Gabriela Schloesser-Bayardo heeft in de kwalificatie op de Olympische Spelen de twintigste score neergezet. De geboren Mexicaanse, die nu voor Nederland uitkomt, kwam met 72 pijlen tot een totaal van 652. Ze schoot de pijl 23 keer in de 10, de maximale score. Drie Koreaanse vrouwen zetten de hoogste totaalscores neer, An San schoot met 680 punten zelfs een olympisch record.

De 27-jarige atlete kwam op de Spelen van Rio 2016 nog voor Mexico uit. Bayardo kreeg in die tijd een relatie met handboogschutter Mike Schloesser en verhuisde enkele jaren geleden naar Limburg. Ze deed een inburgeringscursus en kreeg een Nederlands paspoort. Ze doet nu onder de naam Schloesser voor Oranje mee aan de Spelen.

De handboogschutster komt volgende week vrijdag in actie in de knock-outfase van de individuele wedstrijd. Zaterdag doet ze met Sjef van den Berg, Steve Wijler of Gijs Broeksma mee aan de gemengde landenwedstrijd. Een medaille is dan het doel. "Ik hoop dat de jongens goed gaan schieten, ik zie wel wie het wordt. 'I hope for the best'. We gaan voor een medaille", aldus Schloesser, die later op vrijdag na de kwalificatie van de mannen weet met wie ze gaat schieten. De Nederlander met de hoogste score mag in de gemende landenwedstrijd uitkomen.

Warmte

Tijdens de kwalificatie voor de vrouwen, in de Japanse ochtend, liep de temperatuur op tot boven de 30 graden Celsius. Een Russische schutster zakte na de laatste pijl op het veld in elkaar en werd met een brancard afgevoerd. Schloesser had naar eigen zeggen weinig last van de warmte. "Het was Mexicaans weer", zei ze lachend. "Ik ben dit wel gewend, ik ben groot geworden in deze omstandigheden."

Schloesser had tussen het schieten door via WhatsApp regelmatig contact met haar man, die op het niet-olympische onderdeel compound tot de wereldtop behoort. Mike Schloesser keek thuis in Limburg mee naar de verrichtingen van zijn vrouw. "Een paar rondjes gingen niet zo goed, maar ik kreeg toen positieve berichten van Mike. 'Vamos', appte hij. Daar kreeg ik nieuwe energie van. Ik train normaal gesproken iedere dag met Mike. Hij is mijn alles: mijn coach, mijn man en de vader van mijn hond."

Meer uit Sport

Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

1 uur geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

5 uur geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

9 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

13 uur geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

1 dag geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

1 dag geleden
Darter Nijman strandt in tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.

1 dag geleden