Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schippers straalt 'na beste keuze ooit' weer op de atletiekbaan

Schippers straalt 'na beste keuze ooit' weer op de atletiekbaan

HENGELO (ANP) - Dafne Schippers straalde tijdens de FBK Games, ook al liep ze een tijd op de 100 meter waar ze nou niet meteen blij van werd. "Maar ik sta er weer. Mijn lichaam voelt goed, mijn lijf is fit, ik heb plezier en ik brand weer van ambitie", zei de Utrechtse atlete, die vorig jaar na een hopeloze Olympische Spelen in Tokio er de brui aan wilde geven.

De tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter gooide na een lange vakantie het roer volledig om. De 29-jarige sprintster verliet Papendal en trainer Bart Bennema en stelde een compleet nieuw team van coaches en begeleiders samen. De basis ligt nu in Haarlem bij voormalig bondstrainer Wigert Thunnissen. "Alles is anders en ik ben heel blij dat ik deze keuze heb gemaakt. Het moest ook anders, ik wilde gewoon van die rugklachten af. Als je elke dag opstaat met pijn, dan verdwijnt het plezier in je sport", zei ze na de 100 meter in Hengelo, waarin ze vijfde werd in 11,40.

"Ik kan moeilijk zeggen dat ik tevreden ben met die tijd", zei de atlete die met 10,81 het Nederlands record in bezit heeft en het publiek in Hengelo al eens in extase bracht met een tijd onder de 11 seconden. "In de trainingen gaat het heel goed, maar in wedstrijden merk je dat je snel in oude patronen vervalt. Vorig jaar kon ik vanwege mijn rugklachten niet fatsoenlijk starten vanuit het starblok. Wat ik deed was meteen rechtop staan. Dat wil ik eruit hebben. In de training lukt dat heel goed, maar in een wedstrijden moet dat er nog inslijten."

Schippers merkt dan ook dat ze ongeduldig is. "Ik moet gewoon iedere wedstrijd weer een beetje beter worden en me vooral focussen op mijn eigen pad. Dat is af en toe moeilijk voor mij, ik wil eigenlijk al vijf stappen verder zijn. Dat is de topsporter in mij. Maar met vijftien jaar topsport op het allerhoogste niveau en zware blessures erbij is het belangrijk dat het lijf rust krijgt en ik geduldig blijf. Ik doe om die reden voorlopig ook alleen de 100 meter en laat de 200 meter zitten. Ik zie het als een 'tussenjaar' en dat is helemaal niet erg. Maar ik vind het wel leuk om wedstrijden te doen en een toernooi mee te pikken."

De Utrechtse, die met haar tijd van 21,63 op de 200 meter nog altijd vijfde aller tijden staat, zegt het volste vertrouwen te hebben in haar nieuwe aanpak. "Ik denk dat ik nog hele mooie tijden kan lopen en de trainingen wijzen daar ook op, hoewel ik nu nog niet bezig ben met de limiet voor de WK of EK. Het is zaak dat ik in de wedstrijden de voorzichtigheid loslaat en dan komt het vanzelf. Het vlammetje brandt nog, ik heb plezier in wat ik doe. Ik heb de beste keuze ooit gemaakt door dit andere pad te kiezen. Hopelijk krijg ik snel al een beloning voor het werk."

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

5 uur geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

8 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

9 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

11 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

13 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

13 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

15 uur geleden