Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schippers straalt 'na beste keuze ooit' weer op de atletiekbaan

Schippers straalt 'na beste keuze ooit' weer op de atletiekbaan

HENGELO (ANP) - Dafne Schippers straalde tijdens de FBK Games, ook al liep ze een tijd op de 100 meter waar ze nou niet meteen blij van werd. "Maar ik sta er weer. Mijn lichaam voelt goed, mijn lijf is fit, ik heb plezier en ik brand weer van ambitie", zei de Utrechtse atlete, die vorig jaar na een hopeloze Olympische Spelen in Tokio er de brui aan wilde geven.

De tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter gooide na een lange vakantie het roer volledig om. De 29-jarige sprintster verliet Papendal en trainer Bart Bennema en stelde een compleet nieuw team van coaches en begeleiders samen. De basis ligt nu in Haarlem bij voormalig bondstrainer Wigert Thunnissen. "Alles is anders en ik ben heel blij dat ik deze keuze heb gemaakt. Het moest ook anders, ik wilde gewoon van die rugklachten af. Als je elke dag opstaat met pijn, dan verdwijnt het plezier in je sport", zei ze na de 100 meter in Hengelo, waarin ze vijfde werd in 11,40.

"Ik kan moeilijk zeggen dat ik tevreden ben met die tijd", zei de atlete die met 10,81 het Nederlands record in bezit heeft en het publiek in Hengelo al eens in extase bracht met een tijd onder de 11 seconden. "In de trainingen gaat het heel goed, maar in wedstrijden merk je dat je snel in oude patronen vervalt. Vorig jaar kon ik vanwege mijn rugklachten niet fatsoenlijk starten vanuit het starblok. Wat ik deed was meteen rechtop staan. Dat wil ik eruit hebben. In de training lukt dat heel goed, maar in een wedstrijden moet dat er nog inslijten."

Schippers merkt dan ook dat ze ongeduldig is. "Ik moet gewoon iedere wedstrijd weer een beetje beter worden en me vooral focussen op mijn eigen pad. Dat is af en toe moeilijk voor mij, ik wil eigenlijk al vijf stappen verder zijn. Dat is de topsporter in mij. Maar met vijftien jaar topsport op het allerhoogste niveau en zware blessures erbij is het belangrijk dat het lijf rust krijgt en ik geduldig blijf. Ik doe om die reden voorlopig ook alleen de 100 meter en laat de 200 meter zitten. Ik zie het als een 'tussenjaar' en dat is helemaal niet erg. Maar ik vind het wel leuk om wedstrijden te doen en een toernooi mee te pikken."

De Utrechtse, die met haar tijd van 21,63 op de 200 meter nog altijd vijfde aller tijden staat, zegt het volste vertrouwen te hebben in haar nieuwe aanpak. "Ik denk dat ik nog hele mooie tijden kan lopen en de trainingen wijzen daar ook op, hoewel ik nu nog niet bezig ben met de limiet voor de WK of EK. Het is zaak dat ik in de wedstrijden de voorzichtigheid loslaat en dan komt het vanzelf. Het vlammetje brandt nog, ik heb plezier in wat ik doe. Ik heb de beste keuze ooit gemaakt door dit andere pad te kiezen. Hopelijk krijg ik snel al een beloning voor het werk."

Meer uit Sport

Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

1 uur geleden
Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

3 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

6 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

8 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

8 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

9 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

14 uur geleden