Schippers over mislukte wissel: ik ging niet op de rem
TOKIO (ANP) - Dafne Schippers kon niet goed verklaren waarom de wissel met Nadine Visser mislukte in de finale van de 4x100 meter estafette op de Olympische Spelen van Tokio. Het stokje ging in ieder geval niet van de ene naar de andere hand. Het betekende dat de race al na 100 meter voorbij was.
"Ik had het idee dat ik goed op de markeerplek stond en ik had het gevoel dat Nadine dichtbij was, daarom ging ik niet op de rem. Helaas was ze verder weg dan ik dacht", haalde Schippers de eerste wissel voor de geest. "We zullen de beelden moeten terugzien, maar het is duidelijk dat we balen. We hadden er zin in, de vorm was er en de sfeer in het team is ontzettend goed."
De fout was vergelijkbaar met die in de series. Ook toen vertrok Schippers iets te snel en moest ze inhouden om alsnog het stokje op tijd te kunnen aanpakken van Visser. "Omdat ze toen op de rem ging, kon ik er nog naartoe lopen. Maar nu was Dafne te ver", zei Visser. "Het is ontzettend jammer, want we waren er met zijn allen op gebrand een hele goede estafette te lopen. We hebben er goed en vaak op getraind."
Niet meer risico
Er was volgens Schippers geen sprake van dat ze meer risico nam om een scherpe wissel te forceren. "Nee, niet meer risico dan anders. Het is wel zo dat trainingen niet te vergelijken zijn met wedstrijden. Er spelen dan zo veel meer dingen mee. De snelheid is anders, er komt geweld van andere vrouwen op je af en het moet in één keer goed gaan."
Schippers beleefde een Spelen in mineur. Uit voorzorg sloeg de Utrechtse de 100 meter over om haar kwetsbare rug te ontlasten. Op de 200 meter, haar beste afstand, miste ze duidelijk de snelheid en strandde ze in de halve finales. Vervolgens was er de sof in de estafette. "Hier ben ik natuurlijk niet voor gekomen. Ik hoopte in betere vorm te zijn, maar helaas."
Winst Jamaica
Visser kon met meer tevredenheid terugkijken. Ondanks een verstoorde voorbereiding door een hamstringblessure wist ze zich met een rappe 12,63 voor de finale te plaatsen. Ze eindigde in die finale als vijfde.
Jamaica, met de sprintkanonnen Elaine Thompson-Herah en Shelly-Ann Fraser-Pryce, spurtte in de finale van de 4x100 naar het goud in 41,02. Voor Thompson was dat haar derde goud van Tokio na overwinningen op de 100 en 200 meter. De Verenigde Staten wonnen zilver, Groot-Brittannië brons.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Alexander Zverev heeft na zijn winst op de US Open zijn moeder Irina uitvoerig bedankt voor de steun die ze hem gaf nadat op jonge leeftijd diabetes type 1 bij hem was vastgesteld. De Duitse tennisser veroverde zondag tegen de Amerikaan Ben Shelton zijn tweede grandslamtitel.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zondag de US Open gewonnen. De Duitse nummer 2 van de wereldranglijst was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 6-3 7-6 (2) 5-7 6-2. Het is de tweede grandslamtitel in de carrière van Zverev, eerder dit jaar won hij zijn eerste op Roland Garros.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.
8 uur geledenGRANADA (ANP) - Tobias Johannessen heeft de 21e en laatste etappe van de Vuelta gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was de beste in een sprint van drie renners in een tumultueuze slotfase in Granada. Hij klopte de Italiaan Alessandro Romele nipt in de sprint. De Belg Ramses Debruyne werd derde. De Brit Matthew Brennan, die deze Vuelta vijf etappes won, werd vierde.
9 uur geledenGRANADA (ANP) - Enric Mas (31) heeft zondag het eindklassement van de Vuelta gewonnen. De renner van Movistar is de eerste Spaanse winnaar sinds Alberto Contador in 2014. De periode van elf edities zonder Spaanse winnaar was de langste uit de geschiedenis van de Ronde van Spanje.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen vindt de RB22 van Red Bull Racing nog niet goed genoeg om echt voor een overwinning te kunnen strijden. "De tweede plaats was het maximale resultaat. Ik had niet de snelheid van Kimi Antonelli en zeker niet van Lando Norris", zei Verstappen tijdens de persconferentie in Madrid, waar hij zondag op de Madring op de tweede plaats eindigde.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Kimi Antonelli vindt dat de zege in Madrid naar Lando Norris had moeten gaan. Dat zei de 20-jarige Formule 1-coureur van Mercedes na afloop van zijn overwinning bij de Grote Prijs van Spanje. "Het was een hele moeilijke race. Het ging allemaal niet vanzelf. Het is goed om te winnen, maar ik vond dat Lando de winst verdiende", aldus Antonelli.
11 uur geleden