Schippers over mislukte wissel: ik ging niet op de rem
TOKIO (ANP) - Dafne Schippers kon niet goed verklaren waarom de wissel met Nadine Visser mislukte in de finale van de 4x100 meter estafette op de Olympische Spelen van Tokio. Het stokje ging in ieder geval niet van de ene naar de andere hand. Het betekende dat de race al na 100 meter voorbij was.
"Ik had het idee dat ik goed op de markeerplek stond en ik had het gevoel dat Nadine dichtbij was, daarom ging ik niet op de rem. Helaas was ze verder weg dan ik dacht", haalde Schippers de eerste wissel voor de geest. "We zullen de beelden moeten terugzien, maar het is duidelijk dat we balen. We hadden er zin in, de vorm was er en de sfeer in het team is ontzettend goed."
De fout was vergelijkbaar met die in de series. Ook toen vertrok Schippers iets te snel en moest ze inhouden om alsnog het stokje op tijd te kunnen aanpakken van Visser. "Omdat ze toen op de rem ging, kon ik er nog naartoe lopen. Maar nu was Dafne te ver", zei Visser. "Het is ontzettend jammer, want we waren er met zijn allen op gebrand een hele goede estafette te lopen. We hebben er goed en vaak op getraind."
Niet meer risico
Er was volgens Schippers geen sprake van dat ze meer risico nam om een scherpe wissel te forceren. "Nee, niet meer risico dan anders. Het is wel zo dat trainingen niet te vergelijken zijn met wedstrijden. Er spelen dan zo veel meer dingen mee. De snelheid is anders, er komt geweld van andere vrouwen op je af en het moet in één keer goed gaan."
Schippers beleefde een Spelen in mineur. Uit voorzorg sloeg de Utrechtse de 100 meter over om haar kwetsbare rug te ontlasten. Op de 200 meter, haar beste afstand, miste ze duidelijk de snelheid en strandde ze in de halve finales. Vervolgens was er de sof in de estafette. "Hier ben ik natuurlijk niet voor gekomen. Ik hoopte in betere vorm te zijn, maar helaas."
Winst Jamaica
Visser kon met meer tevredenheid terugkijken. Ondanks een verstoorde voorbereiding door een hamstringblessure wist ze zich met een rappe 12,63 voor de finale te plaatsen. Ze eindigde in die finale als vijfde.
Jamaica, met de sprintkanonnen Elaine Thompson-Herah en Shelly-Ann Fraser-Pryce, spurtte in de finale van de 4x100 naar het goud in 41,02. Voor Thompson was dat haar derde goud van Tokio na overwinningen op de 100 en 200 meter. De Verenigde Staten wonnen zilver, Groot-Brittannië brons.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
6 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
7 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
7 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
8 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden