Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schippers over mislukte wissel: ik ging niet op de rem

Schippers over mislukte wissel: ik ging niet op de rem

TOKIO (ANP) - Dafne Schippers kon niet goed verklaren waarom de wissel met Nadine Visser mislukte in de finale van de 4x100 meter estafette op de Olympische Spelen van Tokio. Het stokje ging in ieder geval niet van de ene naar de andere hand. Het betekende dat de race al na 100 meter voorbij was.

"Ik had het idee dat ik goed op de markeerplek stond en ik had het gevoel dat Nadine dichtbij was, daarom ging ik niet op de rem. Helaas was ze verder weg dan ik dacht", haalde Schippers de eerste wissel voor de geest. "We zullen de beelden moeten terugzien, maar het is duidelijk dat we balen. We hadden er zin in, de vorm was er en de sfeer in het team is ontzettend goed."

De fout was vergelijkbaar met die in de series. Ook toen vertrok Schippers iets te snel en moest ze inhouden om alsnog het stokje op tijd te kunnen aanpakken van Visser. "Omdat ze toen op de rem ging, kon ik er nog naartoe lopen. Maar nu was Dafne te ver", zei Visser. "Het is ontzettend jammer, want we waren er met zijn allen op gebrand een hele goede estafette te lopen. We hebben er goed en vaak op getraind."

Niet meer risico

Er was volgens Schippers geen sprake van dat ze meer risico nam om een scherpe wissel te forceren. "Nee, niet meer risico dan anders. Het is wel zo dat trainingen niet te vergelijken zijn met wedstrijden. Er spelen dan zo veel meer dingen mee. De snelheid is anders, er komt geweld van andere vrouwen op je af en het moet in één keer goed gaan."

Schippers beleefde een Spelen in mineur. Uit voorzorg sloeg de Utrechtse de 100 meter over om haar kwetsbare rug te ontlasten. Op de 200 meter, haar beste afstand, miste ze duidelijk de snelheid en strandde ze in de halve finales. Vervolgens was er de sof in de estafette. "Hier ben ik natuurlijk niet voor gekomen. Ik hoopte in betere vorm te zijn, maar helaas."

Winst Jamaica

Visser kon met meer tevredenheid terugkijken. Ondanks een verstoorde voorbereiding door een hamstringblessure wist ze zich met een rappe 12,63 voor de finale te plaatsen. Ze eindigde in die finale als vijfde.

Jamaica, met de sprintkanonnen Elaine Thompson-Herah en Shelly-Ann Fraser-Pryce, spurtte in de finale van de 4x100 naar het goud in 41,02. Voor Thompson was dat haar derde goud van Tokio na overwinningen op de 100 en 200 meter. De Verenigde Staten wonnen zilver, Groot-Brittannië brons.

Meer uit Sport

Oud-F1-baas Ecclestone (95) met wapen aangehouden in Portugal

LISSABON (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone (95) is maandag aangehouden op een vliegveld bij Lissabon. De Brit was daar met zijn privéjet geland, waarna de Portugese politie ontdekte dat hij een jachtgeweer bij zich had zonder de vereiste documenten.

1 uur geleden
Świątek strandt in vierde ronde US Open tegen Chinese Zheng

NEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Świątek is in de vierde ronde van de US Open uitgeschakeld. De als achtste geplaatste Poolse ging in twee sets onderuit tegen de Chinese Zheng Qinwen, die het hoofdtoernooi via de kwalificaties had bereikt. Zheng won met 7-5 6-3.

2 uur geleden
Broeders-Bol en nog vier atleten naar Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekeinde in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro).

6 uur geleden
Politie onderzoekt 'brute' mishandeling Duitse judoka

LEIPZIG (ANP/DPA) - De politie in Duitsland is een onderzoek gestart naar de mishandeling van de Duitse judoka Timo Cavelius. De olympiër belandde in het ziekenhuis met een kaakfractuur en twee gebroken tanden na een competitiewedstrijd in Leipzig.

7 uur geleden
Oud-winnaar Alcaraz doet in februari mee aan ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz doet in februari mee aan het ABN AMRO Open. Dat meldt de organisatie van het Rotterdamse tennisevenement. De 23-jarige Alcaraz won het toernooi in 2025. Dit jaar zou de Spanjaard ook meedoen, maar meldde hij zich af omdat hij te vermoeid was.

9 uur geleden
Shelton verslaat Tsitsipas, treft Alcaraz in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.

13 uur geleden
Tennisser Alcaraz na zege op Paul naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.

23 uur geleden