Schippers na series 200 meter: ik maakte het veel te spannend
TOKIO (ANP) - Atlete Dafne Schippers maakte het nog erg spannend in de series van de 200 meter op de Olympische Spelen van Tokio. De tweevoudig wereldkampioene dacht dat ze dik op de derde plaats lag en rustig kon uitbollen naar de finish, maar had niet in de gaten dat de loopsters in baan 7 en 8 bijna naast haar zaten. "Ik dacht dat het onder controle was", zei ze na haar race.
De 29-jarige Utrechtse finishte als derde in 23,13, fors achter de Jamaicaanse Shelly-Ann Fraser-Pryce, die won in 22,22. De Duitse Lisa Marie Kwayie klokte één honderdste langzamer (23,14) en de Griekse Rafalia Spanoudaki-Chatzirigia (23,16) zat daar kort achter. Als die atletes haar nog waren voorbijgegaan, was Schippers zo goed als zeker uitgeschakeld, want haar tijd was niet erg goed.
Krachten sparen
"Ik kan een stuk sneller, maar ik koos ervoor in te houden om krachten de sparen voor de halve finales. Die zijn vanavond al. Bij het uitkomen van de bocht dacht ik eerlijk gezegd dat ik goed lag, maar ik liep in baan 2 en kon niet goed zien waar de atletes in baan 7 en 8 liepen. Uiteindelijk zaten die dichterbij dan ik dacht en maakte ik het veel te spannend."
Schippers is naar Tokio afgereisd met rugklachten. Er is slijtage tussen de wervelschijven en die bemoeilijkt de sprinttrainingen. Er zijn dagen bij dat ze van de pijn niet weet hoe ze haar bed moet uitkomen. Haar topsnelheid heeft er onder geleden; ze kwam de afgelopen jaren niet in de buurt van de tijden waarmee ze in 2015 de wereld verbaasde: 10,81 op de 100 meter en 21,63 op de 200 meter.
Concurrentie is groter
"Ik voelde me oké in de race, maar het is ook een raar toernooi voor mij, omdat ik niet weet wat ik kan verwachten. Ik moet een hele harde halve finale lopen om überhaupt een kans te maken op de finale. De concurrentie is veel groter. Door de innovaties in de spikes zie je gewoon dat een bredere groep veel harder loopt. Er zijn zoveel atletes die nu onder de 22,50 kunnen lopen, terwijl je voorheen met zo'n tijd makkelijk de finale haalde."
Meer uit Sport
MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
16 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
18 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
22 uur geledenTAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
1 dag geleden