Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schippers mist olympische finale 200 meter

Schippers mist olympische finale 200 meter

TOKIO (ANP) - Dafne Schippers heeft in de halve finales afscheid genomen van de 200 meter bij de Olympische Spelen in Tokio. De 29-jarige tweevoudig wereldkampioene op deze sprintafstand slaagde er niet in de finale te halen. Ze eindigde in de eerste van drie heats als zesde in 23,03 en dat was niet voldoende voor een finaleplek.

Een plek bij de eerste twee was nodig om rechtstreeks door te gaan. Met haar klassering kon ze ook niet meer horen tot de twee tijdsnelsten uit de drie halve finales, die zich voegden bij de beste twee van elke race. Van de acht vrouwen tegen wie Schippers liep was de Jamaicaanse Shelly-Ann Fraser-Pryce de snelste: 22,13. Ze pakte zaterdag al zilver op de 100 meter. Haar landgenote Elaine Thompson-Herah, de winnares van het goud op de 100 meter, was in 21,66 veruit de snelste in de halve finales. Schippers' tijd was de zeventiende.

Schippers was vijf jaar geleden op de Spelen van Rio nog de topfavoriete voor goud en toen voelde het zilver als een troostprijs. In Tokio had ze haar verwachting bijgesteld. Mede door rugklachten haalt ze al een aantal jaren niet haar oude niveau. De Utrechtse wist zich in Tokio nog wel door de series heen te werken, maar zei na de race zelf al dat het halen van de finale een zware opgave zou worden.

Meer uit Sport

Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

59 minuten geleden
Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

1 uur geleden
De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

8 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

19 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

20 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

20 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

22 uur geleden