Schippers loopt beste seizoenstijd op 100 meter
LA CHAUX-DE-FONDS (ANP) - Atlete Dafne Schippers heeft bij atletiekwedstrijden in de Zwitserse stad La Chaux-de-Fonds haar beste tijd van dit jaar op de 100 meter gelopen. De Utrechtse sprintcoryfee eindigde in de finale als tweede in 11,13 seconden.
Die tijd lag onder de limiet voor de WK atletiek in Eugene, die over een kleine twee weken begint. De tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter doet niet mee aan dat toernooi. Ze kwalificeerde zich al wel voor de EK, die in augustus worden gehouden in München.
De Israëlische Diana Vaisman won in Zwitserland in 11,06.
Schippers gaf al bij aanvang van het seizoen aan de WK niet als hoofddoel te zien. Ze koos na de voor haar teleurstellend verlopen Olympische Spelen in Tokio voor een andere trainer en een andere aanpak. Ze heeft ook hard gewerkt om van haar rugklachten af te komen. De sprintvedette, met 10,81 houder van het Nederlands record, veroverde onlangs voor de zevende keer de nationale titel op de 100 meter.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
11 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
16 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden