Schippers hoopte op een 'miracle'
TOKIO (ANP) - Dafne Schippers slaagde er maandag niet in de olympische finale te bereiken op de 200 meter. In Tokio bleek een goede tijd te veel gevraagd voor de atlete, die kampt met rugklachten. Schippers kwam tot een tijd van 23,03, lang niet snel genoeg voor een plaats bij de beste acht. "Ik heb zo hard gewerkt om hier te staan, Het was vechten en hopen dat er ergens een 'miracle' zit. In het verleden is dat nog wel eens gebeurd", vertelde ze kort na haar race in tranen bij de NOS.
Schippers moest ook nog vanuit bocht 2 lopen, de ongunstigste positie. "Ik miste de energie om ook nog eens zo'n lastige bocht te lopen." Ze had in haar omgeving veel waardering gevoeld, vertelde ze. "Daarom wil ik ook doorvechten. Je probeert de schijn op te houden, je hoopt dat het lukt. Ik wist ook niet waar ik stond."
Er volgt nog een optreden op de 4x100 meter. "Met de rug gaat het ook wel beter hier, maar ik mis gewoon trainingsarbeid. Ik wil er nu met die meiden iets moois van maken en dan lange tijd rust nemen."
Meer uit Sport
SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben zich voor de derde keer verzekerd van de titel in de NBA. Het team van coach Mike Brown knokte zich in de vijfde ontmoeting in de finale bij de San Antonio Spurs terug van een achterstand en won nipt: 90-94. In de best-of-seven-serie namen de Knicks daarmee een beslissende voorsprong van 4-1.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de kwartfinales bereikt. Het Nederlandse duo won bij de laatste zestien met 8-6 van Zweden. Duitsland is zondag de volgende tegenstander.
9 uur geledenLEIDEN (ANP) - Diane van Es heeft voor het eerst de Nederlandse titel veroverd op de 10.000 meter. De Rotterdamse atlete deed dat op de atletiekbaan in Leiden, waar het NK deel uitmaakte van de internationale wedstrijden om de Gouden Spike. Van Es won de wedstrijd in 31.39,28. Ze liep in de slotfase van de race weg bij de Ethiopische Almaz Baraki, die als tweede finishte in 31.44,29. De Italiaanse Federica Del Buono werd derde in 31.46,35.
11 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is er niet in geslaagd om de finale van het Libéma Open te bereiken. De 30-jarige Rus moest in de halve finale zijn meerdere erkennen in Kamil Majchrzak. De Pool won in twee sets (7-6 (4) 6-1) en neemt het in de finale op tegen de Australiër Alex de Minaur.
14 uur geledenGRAND COLOMBIER (ANP) - Isaac del Toro heeft de zevende etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates maakte in de slotklim van de buitencategorie op de Grand Colombier het verschil en kwam solo aan. De Spanjaard Juan Ayuso volgde op 24 seconden, voor de Noor Tobias Halland Johannessen, die op 38 seconden van de winnaar binnenkwam. Luke Tuckwell uit Australië behoudt de leiding in het algemeen klassement.
17 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisster Robin Montgomery heeft in Rosmalen voor het eerst in haar carrière de finale van een WTA-toernooi bereikt. De 21-jarige Amerikaanse versloeg op het Libéma Open in twee sets Ajla Tomljanović uit Australië: 6-4 6-2. In de finale treft ze Barbora Krejčíková uit Tsjechië.
18 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennissers Sander Arends en David Pel hebben voor het eerst het mannendubbelspel op het grastoernooi van Rosmalen gewonnen. Het Nederlandse duo versloeg in de finale het Belgisch-Franse koppel Zizou Bergs en Arthur Rinderknech na twee tiebreaks in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (5).
20 uur geleden