Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schippers gaat na de Spelen op zoek naar 'oude Dafne'

Schippers gaat na de Spelen op zoek naar 'oude Dafne'

TOKIO (ANP) - Dafne Schippers neemt na de Olympische Spelen van Tokio alle tijd om uit te zoeken en te bedenken hoe ze weer de sprintster kan worden die met de wereldtop kan meestrijden om de medailles.

"Al duurt het drie maanden, dat maakt me niet uit. Ik wil door en ga er alles aan doen om uit te zoeken wat ik kan doen om verder te komen. Ik moet bedenken wat ik kan veranderen om weer beter te worden en op mijn oude niveau terug te komen."

De wereldkampioene op de 200 meter van 2015 en 2017 en winnares van olympisch zilver van 2016 zei dat in een emotioneel betoog na de halve finales van de 200 meter, waarin ze 23,03 seconden liep en bij lange na niet in de buurt kwam van een finaleplaats. Het was de zoveelste domper in de afgelopen twee jaar, waarin met name rugklachten haar zo vaak tegenwerkten.

Harde werker

"Ik ben een harde werker en ik wil graag vechten, maar ik wil er wel wat voor terugkrijgen. Zoals het de afgelopen anderhalf tot twee jaar is gegaan, wil ik niet meer. Ik wil niet blijven aanmodderen. Alleen maar vechten is ook niet leuk."

Ze is dus op zoek naar de Dafne Schippers die in 2015 naar de wereldtitel liep op de 200 meter in 21,63 en zilver won op de 100 meter in 10,81. "Die is er ergens, maar waar? Daar ben ik naar op zoek. Het is niet voor niks dat ik dat ooit heb gedaan, het moet ergens zijn."

Blik verruimen

In die zoektocht wil ze ook haar blik verruimen. "Het is denk ik goed als andere ogen eens naar mij gaan kijken. Ik zit al dertien jaar in dezelfde routine op Papendal. Ik moet bedenken wat ik kan veranderen waardoor het enerzijds leuk blijft en anderzijds mijn lijf weer nieuwe prikkels gaat krijgen. Dat is best moeilijk na zoveel jaren."

Schippers is niet op zoek naar een nieuwe coach. "Dat zeker niet, maar ik denk wel dat ik ermee geholpen ben als ik andere mensen eens wat laat meekijken. Ik heb dat al een beetje in gang gezet. Ik ga werken met een aantal krachttrainers; niet om weer heel sterk te worden, maar om heel specifieke dingen aan te pakken. Allerlei kleine dingen bij elkaar gaan een nieuw plaatje vormen denk ik."

Die lange break is voor na de Spelen, benadrukte Schippers. Eerst komt nog de 4x100 meter estafette in Tokio. "Daar kan ik me nog voor opladen, dat is geen probleem."

Meer uit Sport

Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

5 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

6 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

17 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

21 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

1 dag geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

1 dag geleden