
Schippers doorstaat test en bereikt net halve finales 200 meter
TOKIO (ANP) - Dafne Schippers kan gerust zijn, want haar kwetsbare rug heeft de eerste test op de Olympische Spelen in Tokio doorstaan. De 29-jarige atlete uit Utrecht eindigde in haar serie van de 200 meter als derde en plaatste zich met moeite voor de halve finales, die maandagavond (Japanse tijd) worden gelopen.
Schippers liep een tijd van 23,13 en was daarmee slechts 0,01 sneller dan de Duitse Lisa Marie Kwayie. Een fotofinish moest uitsluitsel geven. De serie werd gewonnen door Shelly-Ann Fraser-Pryce uit Jamaica: 22,22.
Schippers was 5 jaar geleden op de Spelen van Rio nog de topfavoriete voor goud en voelde het zilver als een troostprijs, in Tokio heeft de tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter haar verwachtingen bijgesteld. De finale halen wordt al een opgave, een medaille zou een enorme verrassing zijn.
Schippers heeft een dubbele hernia. Er is slijtage tussen de wervelschijven en die bemoeilijkt de sprinttrainingen. Er zijn dagen bij dat ze van de pijn niet weet hoe ze haar bed moet uitkomen. Haar topsnelheid heeft er onder geleden; ze kwam de afgelopen jaren niet in de buurt van de tijden waarmee ze in 2015 de wereld verbaasde: 10,81 op de 100 meter en 21,63 op de 200 meter.
Meer uit Sport
PIANEZZE (ANP) - De Australische Sarah Gigante heeft de vierde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een rit van Castello Tesino naar Pianezze met een aankomst bergop. De 24-jarige renster van AG Insurance - Soudal verraste haar medevluchtsters met een aanval enkele kilometers onder de top. De Italiaanse Elisa Longo Borghini versloeg de Zwitserse Marlen Reusser in de strijd om de tweede plaats.
11 minuten geledenCAEN (ANP) - De Kazach Jevgeni Fedorov is woensdag kort na 13.00 uur als eerste renner van start gegaan in de vijfde etappe van de Tour de France. Het is een individuele tijdrit over 33 kilometer met start en finish in Caen. Om 17.00 uur is Mathieu van der Poel als laatste aan de beurt. De Nederlander is de leider van het algemeen klassement en draagt de gele trui.
54 minuten geledenMILTON KEYNES (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull heeft Christian Horner per direct weggestuurd. Laurent Mekies, die teambaas was bij zusterteam Racing Bulls, volgt Horner op, zo maakte zijn oude team bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Engelsman Cameron Norrie in drie sets: 6-2 6-3 6-3. De titelverdediger speelt in de halve eindstrijd tegen de Amerikaan Taylor Fritz, die de Rus Karen Chatsjanov versloeg.
18 uur geledenZURICH (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker probeert woensdag gebruik te maken van het volgens hem mindere gevoel bij tegenstander Engeland. De titelverdediger verloor het eerste duel met 2-1 van Frankrijk.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Amanda Anisimova staat in de halve finale van Wimbledon. Daarin treft ze Aryna Sabalenka uit Belarus, die de Duitse Laura Siegemund uitschakelde. De Amerikaanse Anisimova versloeg de Russische Anastasia Pavljoetsjenkova in de kwartfinale van het Londense grandslamtoernooi op Court 1 in twee sets: 6-1 7-6 (9).
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de derde keer de halve finales op Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om af te rekenen met de 37-jarige Duitse verrassing Laura Siegemund: 4-6 6-2 6-4.
21 uur geleden