Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schippers bepaalt later pas welke afstanden ze op Spelen loopt

Schippers bepaalt later pas welke afstanden ze op Spelen loopt

ARNHEM (ANP) - Dafne Schippers is er nog niet over uit aan welke afstand(en) ze later deze maand op de Olympische Spelen meedoet. De 29-jarige Utrechtse atlete zei donderdag op sportcentrum Papendal die keuze binnenkort pas te maken.

Schippers mag meedoen aan de 100 meter, 200 meter en 4 x 100 meter estafette. De vorm is bij de winnaar van olympisch zilver in Rio de Janeiro (op de 200 meter) nog ver te zoeken. Schippers heeft al enige tijd last van haar rug en komt al even niet meer in de buurt van de toptijden die ze liep toen ze in 2015 en 2017 wereldkampioene op de 200 meter werd.

"Ik ben er niet heel erg mee bezig. Ik heb twee dagen geleden nog een wedstrijd gelopen", zei Schippers over haar derde plek op de 200 meter bij de Continental Tour Gold in het Hongaarse Szekesfehervar. "Dat moet je ook niet binnen een uur beslissen. Wat is handig? Wat is fysiek handig? Wat wil je wel, wat wil je niet? Ik maak me er op zich niet zo druk over, omdat ik niet enorme veranderingen in mijn trainingsprogramma moet doen. Mocht ik voor de 200 kiezen in plaats van de 100 meter, moet je misschien wat langere tempo's blijven herhalen. Bij de 100 meter gaat het wat meer om focussen op de snelheid en de start. Dus het zijn meer details die veranderen dan grote lijnen. Ik heb het er met mijn coach Bart Bennema nog niet over gehad."

Meer uit Sport

Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

11 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

12 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

1 dag geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

1 dag geleden