Schippers bepaalt later pas welke afstanden ze op Spelen loopt
ARNHEM (ANP) - Dafne Schippers is er nog niet over uit aan welke afstand(en) ze later deze maand op de Olympische Spelen meedoet. De 29-jarige Utrechtse atlete zei donderdag op sportcentrum Papendal die keuze binnenkort pas te maken.
Schippers mag meedoen aan de 100 meter, 200 meter en 4 x 100 meter estafette. De vorm is bij de winnaar van olympisch zilver in Rio de Janeiro (op de 200 meter) nog ver te zoeken. Schippers heeft al enige tijd last van haar rug en komt al even niet meer in de buurt van de toptijden die ze liep toen ze in 2015 en 2017 wereldkampioene op de 200 meter werd.
"Ik ben er niet heel erg mee bezig. Ik heb twee dagen geleden nog een wedstrijd gelopen", zei Schippers over haar derde plek op de 200 meter bij de Continental Tour Gold in het Hongaarse Szekesfehervar. "Dat moet je ook niet binnen een uur beslissen. Wat is handig? Wat is fysiek handig? Wat wil je wel, wat wil je niet? Ik maak me er op zich niet zo druk over, omdat ik niet enorme veranderingen in mijn trainingsprogramma moet doen. Mocht ik voor de 200 kiezen in plaats van de 100 meter, moet je misschien wat langere tempo's blijven herhalen. Bij de 100 meter gaat het wat meer om focussen op de snelheid en de start. Dus het zijn meer details die veranderen dan grote lijnen. Ik heb het er met mijn coach Bart Bennema nog niet over gehad."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
4 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
6 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
10 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden