Schippers bepaalt later pas welke afstanden ze op Spelen loopt
ARNHEM (ANP) - Dafne Schippers is er nog niet over uit aan welke afstand(en) ze later deze maand op de Olympische Spelen meedoet. De 29-jarige Utrechtse atlete zei donderdag op sportcentrum Papendal die keuze binnenkort pas te maken.
Schippers mag meedoen aan de 100 meter, 200 meter en 4 x 100 meter estafette. De vorm is bij de winnaar van olympisch zilver in Rio de Janeiro (op de 200 meter) nog ver te zoeken. Schippers heeft al enige tijd last van haar rug en komt al even niet meer in de buurt van de toptijden die ze liep toen ze in 2015 en 2017 wereldkampioene op de 200 meter werd.
"Ik ben er niet heel erg mee bezig. Ik heb twee dagen geleden nog een wedstrijd gelopen", zei Schippers over haar derde plek op de 200 meter bij de Continental Tour Gold in het Hongaarse Szekesfehervar. "Dat moet je ook niet binnen een uur beslissen. Wat is handig? Wat is fysiek handig? Wat wil je wel, wat wil je niet? Ik maak me er op zich niet zo druk over, omdat ik niet enorme veranderingen in mijn trainingsprogramma moet doen. Mocht ik voor de 200 kiezen in plaats van de 100 meter, moet je misschien wat langere tempo's blijven herhalen. Bij de 100 meter gaat het wat meer om focussen op de snelheid en de start. Dus het zijn meer details die veranderen dan grote lijnen. Ik heb het er met mijn coach Bart Bennema nog niet over gehad."
Meer uit Sport
BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
10 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
10 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
12 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
14 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
16 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
16 uur geleden