Schipper drugsboot Moerdijk krijgt 32 maanden cel
BREDA (ANP) - Schipper Cor B. van het binnenvaartschip in Moerdijk waarop grote hoeveelheden crystal meth werden gemaakt, moet 32 maanden de gevangenis in. De drie Mexicanen die het drugslab bestierden kregen donderdag vier jaar cel opgelegd door de rechtbank in Breda.
Bredanaar B. (66) beweerde zelf dat hij niet wist dat de door hem aan de Mexicanen beschikbaar gestelde laadruimte van zijn 85 meter lange binnenvaartschip zou worden gebruikt voor de productie van harddrugs. Maar volgens de rechtbank is er voldoende bewijs dat de schipper medeplichtig is.
Het Openbaar Ministerie had tegen de schipper vier jaar cel geëist, tegen de Mexicanen vijf.
Routinecontrole
De waterpolitie ontdekte het drugslab tijdens een routinecontrole op 10 mei vorig jaar nadat de agenten buiten een sterke lucht hadden geroken. De politie trof onder meer een afzuigsysteem, kookvoorzieningen en een container vol grondstoffen aan.
De rechtbank waarschuwde in het vonnis voor het gevaar dat drugslabs opleveren. "Dat die gevaren aanwezig zijn moge blijken uit de ongelukken die de laatste jaren in illegale laboratoria hebben plaatsgevonden en waarbij ook 'laboranten' om het leven zijn gekomen. De verdachte heeft dit alles op de koop toegenomen en heeft gedacht op een voor hem eenvoudige manier wat geld bij te kunnen verdienen."
Vorige week stond de schoonzoon van Klaas Otto nog terecht voor de rechtbank in Breda. Die zou een drugsbende hebben geleid die betrokken was bij het drugslab in het Vlaamse Hechtel-Eksel, waarin vorig jaar drie mannen uit Eindhoven en Valkenswaard om het leven kwamen vermoedelijk doordat door het vrijkomen van giftige stoffen.
Meer uit Binnenland
SCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een 38-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van verkiezingsfraude, ambtelijke corruptie, computervredebreuk, valsheid in geschrifte en schending van het ambtsgeheim. De verdachte bekleedt naast zijn werk bij het OM een politieke functie in Oost-Brabant.
53 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - De extra politie-inzet in het centrum van Hoogeveen wordt afgebouwd, meldt burgemeester Martijn Breukelman in een brief aan de gemeenteraad. Wekenlang veroorzaakten met name jongeren daar overlast, maar die is volgens de burgemeester duidelijk afgenomen. In overleg met politie en Openbaar Ministerie heeft de burgemeester besloten dat strengere regels niet meer nodig zijn.
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft Jalal O. (37) dinsdag vrijgesproken van het veroorzaken van een explosie in een drugslab aan de Schammenkamp in Rotterdam. Daarbij kwamen op 29 januari 2024 drie mensen om het leven. Twee personen raakten gewond, de ravage was enorm. Volgens de rechtbank is er niet genoeg bewijs voor een veroordeling.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Coen K. (36), die ervan wordt verdacht zijn vriendin Jessica Brants vorig jaar juli in Vlijmen te hebben doodgeschopt.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO zegt de gevoeligheden rondom het wel of niet meedoen aan het Eurovisie Songfestival niet te hebben onderschat. "Dat het ingewikkeld zou worden, dat wisten we wel", zegt bestuursvoorzitter Jet de Ranitz tegen het ANP over de beslissing volgend jaar toch weg te blijven van het muziekevenement.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) vindt het "zeer jammer" dat de NPO niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival volgend jaar. "We begrijpen het besluit en hebben respect voor de sterke gevoelens die daar in Nederland achter zitten", schrijft songfestivaldirecteur Martin Green dinsdag in een verklaring. De NPO maakte dinsdag bekend zich toch terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers.
4 uur geleden