Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schipper drugsboot Moerdijk krijgt 32 maanden cel

Schipper drugsboot Moerdijk krijgt 32 maanden cel

BREDA (ANP) - Schipper Cor B. van het binnenvaartschip in Moerdijk waarop grote hoeveelheden crystal meth werden gemaakt, moet 32 maanden de gevangenis in. De drie Mexicanen die het drugslab bestierden kregen donderdag vier jaar cel opgelegd door de rechtbank in Breda.

Bredanaar B. (66) beweerde zelf dat hij niet wist dat de door hem aan de Mexicanen beschikbaar gestelde laadruimte van zijn 85 meter lange binnenvaartschip zou worden gebruikt voor de productie van harddrugs. Maar volgens de rechtbank is er voldoende bewijs dat de schipper medeplichtig is.

Het Openbaar Ministerie had tegen de schipper vier jaar cel geëist, tegen de Mexicanen vijf.

Routinecontrole

De waterpolitie ontdekte het drugslab tijdens een routinecontrole op 10 mei vorig jaar nadat de agenten buiten een sterke lucht hadden geroken. De politie trof onder meer een afzuigsysteem, kookvoorzieningen en een container vol grondstoffen aan.

De rechtbank waarschuwde in het vonnis voor het gevaar dat drugslabs opleveren. "Dat die gevaren aanwezig zijn moge blijken uit de ongelukken die de laatste jaren in illegale laboratoria hebben plaatsgevonden en waarbij ook 'laboranten' om het leven zijn gekomen. De verdachte heeft dit alles op de koop toegenomen en heeft gedacht op een voor hem eenvoudige manier wat geld bij te kunnen verdienen."

Vorige week stond de schoonzoon van Klaas Otto nog terecht voor de rechtbank in Breda. Die zou een drugsbende hebben geleid die betrokken was bij het drugslab in het Vlaamse Hechtel-Eksel, waarin vorig jaar drie mannen uit Eindhoven en Valkenswaard om het leven kwamen vermoedelijk doordat door het vrijkomen van giftige stoffen.

Meer uit Binnenland

Doden en gewonden bij busongeluk met Nederlanders in Zwitserland

SUSCH (ANP) - Een bus van reisorganisatie Oad met 48 Nederlanders aan boord heeft een ongeluk gehad in Zwitserland. Dat meldt een woordvoerder van reiskoepel ANVR die zegt te spreken namens Oad. Volgens de Zwitserse politie zijn bij dat ongeluk meerdere doden en gewonden gevallen. Meer details zijn nog niet bekend.

18 minuten geleden
Minister in beroep in asielzaak over terugkeer naar Italië

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.

7 uur geleden
OM gaat XR-demonstranten die A12 blokkeerden niet vervolgen

DEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.

7 uur geleden
RIVM: neergedaald stof rond Tata Steel iets minder vervuild

BILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.

7 uur geleden
Nagenoeg geen treinen rondom Den Bosch op 19, 20 en 26 september

DEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.

8 uur geleden
Advocaten misbruikzaak Woudenberg bepleiten minder straf

UTRECHT (ANP) - De advocaten van de twee verdachten in de Woudenbergse misbruikzaak hebben donderdag gepleit voor aanmerkelijk lagere straffen dan eerder deze week geëist door het Openbaar Ministerie. Justitie wil dertig en twintig jaar gevangenisstraf tegen het tweetal, de 57-jarige Richard van den B. en de 34-jarige Evertje van E. Ook wil het OM tbs met dwangverpleging voor beiden.

8 uur geleden
Gemeente Amsterdam wil voor 2030 fors banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil 2500 voltijdsbanen schrappen voor 2030, schrijft wethouder Hendrik Jan Biemond aan de gemeenteraad op basis van gemaakte afspraken in het coalitieakkoord. De reden is dat de organisatie te groot is geworden en de gemeente efficiënter te werk wil gaan, zodat geld overblijft om te investeren in de stad.

9 uur geleden