Schipholbaas Benschop: herstel verloopt trager dan verwacht
AMSTERDAM (ANP) - De luchtvaartsector herstel trager dan gedacht van de coronacrisis. Schipholbaas Dick Benschop geeft aan dat de Delta-variant van het coronavirus en de aanhoudende reisbeperkingen zorgen voor een minder snelle toename van het aantal reizigers dan waar eerder rekening mee werd gehouden. Dat raakt de resultaten van de Schiphol Group, waar ook de luchthavens van Rotterdam, Lelystad en deels ook Eindhoven toe behoren.
Schiphol Group sloot de eerste helft van het jaar met een tekort van 158 miljoen euro. Ook in de tweede helft van dit jaar rekent de luchthavenuitbater op rode cijfers. "Om break-even te draaien heeft Schiphol 55 miljoen tot 60 miljoen reizigers nodig", legt financieel directeur Robert Carsouw uit. De verwachting is dat er dit jaar niet meer dan 28 miljoen reizigers via Schiphol zullen reizen.
In de zomermaanden zag Schiphol het aantal reizigers wel weer toenemen, al zijn de aantallen nog niet op het niveau van voor de crisis. In juli maakten 3 miljoen reizigers gebruik van de luchthaven. Ruim twee keer meer dan een jaar eerder, maar nog niet de helft van het aantal reizigers dat in juli 2019 van de luchthaven gebruik maakte. Het beeld van augustus is vergelijkbaar, aldus Benschop.
A-pier
Niet alleen het wegblijven van reizigers zadelt Schiphol op met problemen. Ook de trage voortgang bij de bouw van de nieuwe A-pier zorgt voor hoofdbrekens. Volgens Benschop worden op dit moment "lastige gesprekken" gevoerd met de aannemers over tijds- en kostenoverschrijdingen. Over de inhoud van de onenigheden tussen bouwer Ballast Nedam en TAV Construction enerzijds en Schiphol anderzijds wil de topman niet uitweiden. Er is ook nog geen zicht op wanneer de pier, die in eerste instantie eind 2019 moest worden opgeleverd, in gebruik kan worden genomen. Over de extra kosten liet Benschop zich ook niet uit. "Dat komt later."
De bouw van de nieuwe A-terminal werd eerder al uitgesteld met twee jaar. De luchthaven gebruikt de tijd om te kijken hoe het plan nog past in de wensen en de behoeften van de luchthaven. Of Lelystad Airport ook onderdeel wordt van de toekomst van Schiphol is nog altijd ongewis. Die beslissing ligt bij het nieuwe kabinet. "Ik ben benieuwd naar de nieuwe regering en het nieuwe regeerakkoord", aldus Benschop. "Ik heb mijzelf voorgenomen geen nieuwe uitspraken te doen over Lelystad. Dat heeft geen zin."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het aan het begin van de nieuwe handelsweek voorzichtig aan, na de koerswinsten van vorige week. Ze stelden zich terughoudend op in aanloop naar kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen. De beurshandel in New York stond maandag ook onder druk door een stijging van de olieprijzen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.
5 uur geledenZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.
6 uur geleden