Schiphol zag lichte stijging aantal reizigers in 2019
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zag vorig jaar 71,7 miljoen reizigers voorbijkomen. Dat is 1 procent meer dan het jaar ervoor, maakte de luchthaven maandag bekend. Het aantal vliegbewegingen daalde ten opzichte van 2018 met 0,5 procent naar 496.833.
Ook de hoeveelheid vracht die via Schiphol werd vervoerd nam af, met 9 procent tot 1,6 miljoen ton. Vorig jaar daalde het vrachtvolume ook al. Volgens Schiphol-topman Dick Benschop heeft de vrachtsector extra aandacht nodig en is de situatie "kritisch". De afname heeft te maken met het verminderen van het aantal vluchten met alleen maar vracht, zogenoemde full freighters. Dat heeft onder meer te maken met het feit dat Schiphol aan zijn plafond zit met het aantal vliegbewegingen. Benschop zegt in overleg te zijn met de overheid om deze sector zo goed mogelijk te kunnen blijven bedienen.
Het aantal bestemmingen vanaf de grootste luchthaven van Nederland nam daarentegen toe tot 333, zes meer dan een jaar eerder. Nieuw waren onder meer Brest, Eilat, een nieuwe luchthaven in Istanbul, Las Vegas en Natal.
Groei
Schiphol zit momenteel tegen een grens van maximum 500.000 vliegbewegingen per jaar. De luchthaven pleit voor een gematigde groei in de komende jaren. Het kabinet moet daar binnenkort een beslissing over nemen.
Verder werd bekend dat Eindhoven Airport vorig jaar 6,7 miljoen reizigers voorbij zag komen, een toename van 9 procent. Het aantal vliegbewegingen steeg hier met 7 procent tot 41.438 vliegbewegingen naar 89 bestemmingen. Rotterdam-The Hague Airport telde 2,1 miljoen reizigers, 10 procent meer dan in 2018. Ook hier steeg het aantal vliegbewegingen, met 7 procent tot 16.683 naar 48 bestemmingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
7 uur geleden