Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol zag lichte stijging aantal reizigers in 2019

Schiphol zag lichte stijging aantal reizigers in 2019

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zag vorig jaar 71,7 miljoen reizigers voorbijkomen. Dat is 1 procent meer dan het jaar ervoor, maakte de luchthaven maandag bekend. Het aantal vliegbewegingen daalde ten opzichte van 2018 met 0,5 procent naar 496.833.

Ook de hoeveelheid vracht die via Schiphol werd vervoerd nam af, met 9 procent tot 1,6 miljoen ton. Vorig jaar daalde het vrachtvolume ook al. Volgens Schiphol-topman Dick Benschop heeft de vrachtsector extra aandacht nodig en is de situatie "kritisch". De afname heeft te maken met het verminderen van het aantal vluchten met alleen maar vracht, zogenoemde full freighters. Dat heeft onder meer te maken met het feit dat Schiphol aan zijn plafond zit met het aantal vliegbewegingen. Benschop zegt in overleg te zijn met de overheid om deze sector zo goed mogelijk te kunnen blijven bedienen.

Het aantal bestemmingen vanaf de grootste luchthaven van Nederland nam daarentegen toe tot 333, zes meer dan een jaar eerder. Nieuw waren onder meer Brest, Eilat, een nieuwe luchthaven in Istanbul, Las Vegas en Natal.

Groei

Schiphol zit momenteel tegen een grens van maximum 500.000 vliegbewegingen per jaar. De luchthaven pleit voor een gematigde groei in de komende jaren. Het kabinet moet daar binnenkort een beslissing over nemen.

Verder werd bekend dat Eindhoven Airport vorig jaar 6,7 miljoen reizigers voorbij zag komen, een toename van 9 procent. Het aantal vliegbewegingen steeg hier met 7 procent tot 41.438 vliegbewegingen naar 89 bestemmingen. Rotterdam-The Hague Airport telde 2,1 miljoen reizigers, 10 procent meer dan in 2018. Ook hier steeg het aantal vliegbewegingen, met 7 procent tot 16.683 naar 48 bestemmingen.

Meer uit Financieel

Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

39 minuten geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

1 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

2 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

3 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

4 uur geleden
Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op

DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.

5 uur geleden
Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

22 uur geleden