Schiphol voorspelt meer drukte tijdens kerstperiode
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht deze kerstperiode aanzienlijk meer drukte dan vorig jaar. In de vakantie vertrekken er dagelijks gemiddeld 55.000 passagiers, 2000 meer dan een jaar eerder, zo meldt de luchthaven. Komende vrijdag belooft de absolute kerstpiek te worden, met maar liefst 71.000 reizigers die op die dag hun reis beginnen.
Ook het aantal aankomende passagiers stijgt, naar 53.000 per dag van 52.000 vorig jaar. Het aantal overstappers komt uit op gemiddeld 69.000 per dag, vergeleken met 61.000 vorig jaar. De meeste aankomende passagiers worden verwacht op zondag 5 januari met 66.000 reizigers.
In totaal rekent de luchthaven deze kerstvakantie op ongeveer 3 miljoen reizigers, een groei van 6,7 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Volgens een woordvoerder is de luchthaven goed voorbereid op de drukte. "We zijn er klaar voor. We zijn goed bemand en verwachten geen problemen", aldus de zegsman.
Volgens Schiphol kiezen reizigers deze kerst vooral voor bestemmingen in het Verenigd Koninkrijk, Spanje en Italië. Ook de Verenigde Staten, Turkije en Duitsland zijn populair. De top tien wordt volgens de luchthaven afgesloten door Zwitserland, Portugal, de Verenigde Arabische Emiraten en Frankrijk.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
4 uur geleden