Schiphol voorspelt meer drukte tijdens kerstperiode
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht deze kerstperiode aanzienlijk meer drukte dan vorig jaar. In de vakantie vertrekken er dagelijks gemiddeld 55.000 passagiers, 2000 meer dan een jaar eerder, zo meldt de luchthaven. Komende vrijdag belooft de absolute kerstpiek te worden, met maar liefst 71.000 reizigers die op die dag hun reis beginnen.
Ook het aantal aankomende passagiers stijgt, naar 53.000 per dag van 52.000 vorig jaar. Het aantal overstappers komt uit op gemiddeld 69.000 per dag, vergeleken met 61.000 vorig jaar. De meeste aankomende passagiers worden verwacht op zondag 5 januari met 66.000 reizigers.
In totaal rekent de luchthaven deze kerstvakantie op ongeveer 3 miljoen reizigers, een groei van 6,7 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Volgens een woordvoerder is de luchthaven goed voorbereid op de drukte. "We zijn er klaar voor. We zijn goed bemand en verwachten geen problemen", aldus de zegsman.
Volgens Schiphol kiezen reizigers deze kerst vooral voor bestemmingen in het Verenigd Koninkrijk, Spanje en Italië. Ook de Verenigde Staten, Turkije en Duitsland zijn populair. De top tien wordt volgens de luchthaven afgesloten door Zwitserland, Portugal, de Verenigde Arabische Emiraten en Frankrijk.
Meer uit Financieel
BIELEFELD (ANP/DPA) - De Duitse kebabketen Krispy Kebab is niet te spreken over een nieuw product van de Amerikaanse fastfoodketen KFC met de naam Krispy Kebab. De oprichter van de keten zegt dat hij KFC heeft gevraagd te stoppen met het gebruik van de naam en overweegt juridische stappen.
3 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.
1 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.
3 uur geleden